Nejnovější hokejové zprávy

- Nový šéf reprezentace Nedvěd: Vím, jak s kluky mluvit, málem jsem ukecal i Straku!

Petr Nedvěd, FOTO © xsport.ua
 0 , 8.06.18 v kategorii: Aktuality
Petr Nedvěd věří, že má schopnosti na to být kvalitním generálním manažerem české reprezentace.

Nedvěd promluvil o své roli. "Teď budu já ten, který bude hráče přemlouvat. Dřív jsem stál na druhé straně, takže vím, jaké to je. Podle sebe mám jasno o tom, jak s těmi kluky mluvit," řekl pro isport.cz.

"Přišla sice již nová generace hráčů, ale pořád tady zůstávají kluci, se kterými jsem měl tu čest hrát a mají stále velkou chuť a elán pro reprezentaci. To je pro mě to nejdůležitější," uvedl Nedvěd.

Podle svých slov málem přemluvil i Martina Straku, aby převzal reprezentaci jako trenér. "Na začátku debaty se Stráčou nebyly moc optimistické. Nevěděl, jestli by v tu chvíli měl na reprezentaci čas a zda by to vůbec zvládl. Potřeboval čas na rozmyšlenou," prohlásil nový GM.

"Věřil jsem, že bych na něj v této funkci mohl zapůsobit. Málem jsem ho i nalomil k souhlasu. Nakonec se ale Stráča rozhodl tak, že si potřebuje vzít volno. To jsem naprosto chápal, protože pro Plzeň a hokej celkově toho udělal obrovsky moc. Nejspíš se cítí trochu vyčerpaný a chce si dát minimálně jednu sezonu bez trénování," dodal Nedvěd.autor: Ondřej Hlaváč / hokejportal.cz, isport.cz