Anaheim Ducks Boston Bruins Buffalo Sabres Calgary Flames Carolina Hurricanes Chicago Blackhawks Colorado Avalanche Columbus Blue Jackets Dallas Stars Detroit Red Wings Edmonton Oilers Florida Panthers Los Angeles Kings Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New Jersey Devils New York Islanders New York Rangers Ottawa Senators Philadelphia Flyers Phoenix Coyotes Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Tampa Bay Lightning Toronto Maple Leafs Vancouver Canucks Washington Capitals Winnipeg Jets

NHL - New Jersey doma předvedlo pěkný obrat, dva góly kapitána Caroliny na vítězství nestačily

David Schlemko (vlevo) oslavující gól, FOTO © nhl.com
 0 , 30.12.15 v kategorii: Reviews
Kapitán Caroliny Hurricanes Eric Staal dvakrát poslal svůj tým na ledě New Jersey Devils do vedení, jenže domácí hráči ve třetí třetině předvedli i zásluhou pověstného štěstí skvělý obrat a v domácím Prudential Center zvítězili zásluhou vítězného gólu Davida Schlemka těsně 3:2. Carolina Hurricanes vyhlížela třetí výhru v řadě, nakonec na ni ale nedosáhla.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 27. Farnham, 48. Palmieri (Merrill, Zajac), 57. Schlemko (Zajac, Stempniak) – 23. E. Staal (Versteeg, Lindholm), 30. E. Staal (Versteeg)

Hráči New Jersey Devils vstoupili do utkání jako správní Ďáblové pořádně zostra a během úvodních šesti minut si vytvořili tři slibné šance, ani jedna ze střel v podání Mikea Cammalleriho a Kylea Palmieriho ale na překonání Cama Warda nestačila. Velkou šanci měl David Schlemko, jehož střela z levého křídla směřovala přesně do levého horního rohu, jenže brankář Caroliny Hurricanes ji dokázal levým ramenem vyrazit mimo.

Necelý čtyři minuty před koncem první třetiny měl obrovskou šanci Jeff Skinner, který byl hodně střelecky aktivní a po skvělé zpětné přihrávce z levého křídla napřáhl v prostoru mezi kruhy pro vhazování ke tvrdé střele bez přípravy, která směřovala přesně k pravé tyči, Keith Kinkaid ji ale po fantastickém zákroku ukryl v lapačce a během úvodních dvaceti minut tak v Prudential Center gól k vidění nebyl.

FOTO (nhl.com): Keith Kinkaid odchytal proti Carolině i přes dva inkasované góly skvělé utkání

Carolina Hurricanes měla lepší vstup do druhé třetiny a po necelých třech minutách se ji podařilo otevřít skóre zápasu, když Kris Versteeg na pravém křídle zachytil vyhození Devils a vyměnil si puk s Ericem Staalem, který poté z blízkosti zamířil přesně k pravé tyči. Netrvalo to ovšem dlouho a New Jersey Devils dokázalo na inkasovaný gól zareagovat.

Hurricanes nedokázali poslat puk do bezpečí a Bobby Farnham ho po vyjetí zpoza brány usměrnil u levé tyče do brány, stejně jako vzápětí na opačné straně po přihrávce Krise Versteega u pravé tyče kapitán Eric Staal, který po vyjetí zpoza brány vstřelil svůj druhý gól v zápase a vrátil svému týmu zpět ztracené vedení.

New Jersey Devils ve třetí třetině dokonalo fantastický obrat, když nejprve vyrovnal stav utkání na 2:2 skvělou tečí Kyle Palmieri, od jehož brusle se střela Jona Merrila od modré čáry odrazila k levé tyči, a v čase 56:55 vstřelil vítězný gól David Schlemko, který z levého křídla nahodil puk po přihrávce Travise Zajace před bránu a jeden z hostujících hráčů Hurricanes si ho nešťastnou tečí usměrnil do vlastní brány.

autor: Tomáš Reiner alias Reiny / hokejportal.cz, nhl.com, onlajny.com