Nejnovější hokejové zprávy

- Na pohřeb bývalého českého reprezentanta přijel i šéf slavného klubu z NHL!

Burda a Chiarelli, FOTO © isport.cz
 0 , 1.08.18 v kategorii: Aktuality
Na pohřeb někdejšího českého reprezentačního hokejisty dorazil i boss slavné organizace z NHL.

Před dvěma týdny zahynul při dopravní nehodě ve věku 45 let Václav Burda, někdejší český reprezentační zadák a skaut z NHL. Nyní měl pohřeb v Praze-Strašnicích.

A dorazil na něj i šéf Edmontonu Oilers Peter Chiarelli. "Známe se už z Ottawy, kam jsme ho najali jako skauta. Nevzpomenu si přesně, co to bylo za rok. Ale pracovali jsme spolu dlouho a Václava jsem za tu dobu dobře poznal," řekl generální manažer Oilers.

"Do sportu byl ohromně zanícený. Hodně toho dělal pro nové hráče, zvlášť když v nich vedle talentu viděl to správné nadšení a zápal pro hru. Cenil si jejich dovedností, ale zároveň měl, rád, když do toho uměli dát celé srdce a opravdu chtěli hrát, měli v sobě tu vášeň," pokračoval.

"Vedli jsme spolu spousty diskusí. Pořád vidím ten jeho úsměv. Byli jsme velmi dobří přátelé. Po letech se stal důležitou součástí naší organizace v Edmontonu, když se mi ho vloni podařilo získat. Myslím, že měl našlápnuto k vynikající kariéře a mohl stoupat po žebříčku. Kdyby chtěl, mohl to dotáhnout na špičkovou pozici v klubu, stát se členem vedení. Byl to hodně chytrý a prozřetelný člověk," dodal Chiarelli.autor: Ondřej Hlaváč / hokejportal.cz, isport.cz