• Co si největší star Třince myslí o tom, že bez něj podávali Oceláři lepší výkony?

• Litvínov se sice udržel mezi extraligovou elitou, přes léto ovšem tým čeká velká...

• Kometu Brno opouští její možná největší opora, která bude nově hrát v ruské KHL.

• Česká hokejová hvězda by se podle svých slov velmi ráda v příští sezoně vrátila...

Hokejové Znojmo prozradilo jméno poslední posily a uzavřelo kádr.

- Mrázek v NHL vychytal Detroitu výhru, Neuvirth střídal + VIDEO

Petr Mrázek, FOTO © cbssports.com
 0 , 1.02.18 v kategorii: Reviews
Brankář Petr Mrázek dovedl ve středečním utkání NHL 30 zákroky hokejisty Detroitu k vítězství nad San Jose 2:1 po samostatných nájezdech.
VIDEO REVIEW
Ostravský rodák byl vyhlášen druhou hvězdou večera. U jediné trefy hostů asistoval útočník Tomáš Hertl. Nejproduktivnější český hráč Jakub Voráček nezabránil desátou trefou v sezoně porážce Philadelphie 3:5 ve Washingtonu. Všech pět branek inkasoval Michal Neuvirth.

V Detroitu museli diváci čekat na první gól až do 47. minuty, kdy se trefil domácí obránce Trevor Daley. Vyrovnání zařídil v 56. minutě forvard Kevin Labanc. V penaltovém rozstřelu rozhodl v sedmé sérii nájezdů o bodu navíc pro Red Wings útočník Justin Abdelkader. Čtvrtou prohru Sharks v řadě mohl odvrátit Hertl, ale Mrázka nepřekonal.

Washington ve druhé třetině třemi brankami obrátil skóre z 0:2 na 3:2. V poslední části navýšili Capitals náskok na rozdíl tří gólů. Po páté inkasované brance přenechal Michal Neuvirth místo Alexi Lyonovi, jenž si v pětadvaceti letech odbyl v NHL debut. Konečnou podobu dal výsledku Voráček, který před brankou tečoval střelu beka Ivana Provorova od modré. Nejlepší nahrávač soutěže bodoval potřetí za sebou.

NHL:

Toronto - NY Islanders 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 6. Kapanen, 14. Matthews, 31. Marner, 39. Dermott, 44. Holl. Střely na branku: 50:28. Diváci: 19.267. Hvězdy utkání: 1. Dermott, 2. Holl, 3. Anderson (všichni Toronto).

Washington - Philadelphia 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Branky: 23. a 24. Stephenson, 35. Burakovsky, 46. Oshie, 50. Smith-Pelly - 2. Patrick, 8. Konecny, 51. Voráček. Střely na branku: 25:30. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphie) odchytal 49:06 minut, inkasoval pětkrát z 20 střel a úspěšnost zákroků měl 75 procent. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Stephenson, 2. Eller, 3. Oshie (všichni Washington).

Detroit - San Jose 2:1 po sam. nájezdech. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 47. Daley, rozhodující sam. nájezd Abdelkader - 56. Labanc (Hertl). Střely na branku: 44:31. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celé utkání, inkasoval jednou z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 96,8 procenta. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Abdelkader, 2. Mrázek (oba Detroit), 3. M. Jones (San Jose).