MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

MS B - Skupina A - Mezi elitou se v Praze a Ostravě představí Slovinsko s Rakouskem

Fanoušci Slovinska, FOTO © Flickr.com
 0 , 26.04.14 v kategorii: Reviews
V korejském Goyangu se dnes rozhodlo o dvojici postupujících na světový šampionát v příštím roce, který budou hostit česká města Praha a Ostrava. Na MS Divize IA byly nejlepší týmy Slovinska a Rakouska, které si to v posledním kole rozdaly o první místo na turnaji. Oči pro pláč nakonec zůstaly Japoncům, kteří nestačili na závěr na Maďary a přes výborně rozehraný šampionát nakonec skončili až třetí. Již dříve se rozhodlo o tom, že o soutěž níže sestoupí domácí Korejci.
MS 2016 MS B - Skupina A REVIEW
Japonci se mohli mezi elitou představit poprvé po dlouhých deseti letech, k jistotě ale potřebovali porazit Maďarsko. To se jim ale nepodařilo, asijský tým prohrál 4:5 po samostatných nájezdech, když tři jim dal Marton Vas, který se jednou brankově prosadil i v základní hrací době, a musel tak čekat na výsledek odpoledního zápasu mezi Rakouskem a Slovinskem.

Japonci potřebovali, aby Rakušané potvrdili vedoucí postavení v tabulce a Slovince porazili, ani v tomto ohledu ale neměli štěstí. Nerozhodný stav zlomil v 49. minutě Urbas, necelé dvě minuty před koncem zvýšil na 3:1 Stebih a Slovinci si už výhru nenechali utéct.

V posledním zápase sobotního programu deklasovali Ukrajinci Korejce 8:2 a obsadili tak v tabulce čtvrtou příčku před pátými Maďary.