Nejnovější hokejové zprávy  • Český talent končí v zámořské NHL a jedná o angažmá s mistrovskou Kometou.


  • Do královehradeckého Mountfieldu se vrací někdejší kapitán české reprezentace.


  • Měl hrát za extraligový Hradec Králové, nakonec bude působit mnohem níž.


  • Pardubické Dynamo sestřelil v duelu s Litvínovem jejich bývalý obránce.


  • Velký příběh se odehrál v extraligovém utkání mezi Pardubicemi a Litvínovem.
  • Boston v Asii: Pastrňák řádil na Čínské zdi, spoluhráči nevěřili svým očím

    Hokejisté Bostonu jsou na přípravném kempu v Číně.

- Lišky udržely brankáře ze Slovenska! V kariéře pokračuje hráč, který si dal na MS kuriózní vlastňák

Hráč Bolzana v zápase se Salzburgem, FOTO © sportnews.bz
 0 , 29.08.17 v kategorii: Aktuality
Představujeme účastníky mezinárodní EBEL pro sezonu 2017/2018 – HC Bolzano Südtirol.


Italské Bolzano se chystá na pátou sezonu v mezinárodní EBEL. Hned v té první z toho byl šok jménem titul, kdy Lišky vypálily celému Rakousku rybník. Další dva roky to byl konec ve čtvrtfinále a po druhém neúspěchu konečná také pro českého brankáře Jaroslava Hübla. Až loni se italskému mančaftu se slovenským gólmanem Marcelem Melicherčíkem podařilo přejit čtvrtfinále, kde vyřadili ambiciózní Linz. V semifinále ale narazili na pozdějšího mistra z Vídně.

Do nového ročníku tak povede Bolzano nový trenér. Úspěšného Toma Pokela, který by mohl vést italský národní tým, nahradil Pat Curcio. Kanadský kouč naposledy vedl švýcarské Lugano. Ten ovšem neudělal v hráčské strategii příliš změn. Hlavním úspěchem je udržení jasné jedničky Melicherčíka, jehož dvojkou bude i tentokrát dvaadvacetiletý Kanaďan Jake Smith. Ten se ovšem brzy na začátku přípravy zranil a start sezony s velkou pravděpodobností nestihne.

V defenzívě i ofenzívě je to opět mix domácích Italů a cizinců. Do obrany se podařilo zlákat Švéda Robina Gartnera, Američany Matta Tomassoniho s Chrisem Carlislem a Kanaďana Mata Clarka. Tomassoni se do týmu vrací po čtyřech letech, byl u titulu Bolzana v EBEL. Ty doplňuje sedmatřicetiletý kapitán Alexander Egger, jenž se nechvalně proslavil vlastním gólem na posledním světovém šampionátu ve Francii a Německu. I zbývající tři obránci v kádru jsou z Itálie.

V útoku Bolzano zkouší dánského reprezentanta Mortena H. Poulsena. Z Innsbrucku přetáhly Lišky Američana Austina Smitha, který zde dosáhl v 58 zápasech na 56 bodů. Přišla i čtveřice Kanaďanů Mike Angelidis, Chris DeSousa, Domenic Monardo a Alex Petan. Reprezentaci Itálie zde pak zastupují Markus Gander nebo Luca Frigo. Ztrátou je jistě odchod Marco Insama do finské elitní soutěže.

SOUPISKA:
Brankáři
Marcel Melicherčík (SVK), Robin Quagliato (ITA), Jake Smith (CAN).

Obránci – Chris Carlisle (USA), Mat Clark (CAN), Alexander Egger (ITA), Luca Franza (ITA), Robin Gartner (SWE), Daniel Glira (ITA), Stefano Marchetti (ITA), Matt Tomassoni (USA).

Útočníci – Mike Angelidis (CAN), Anton Bernard (ITA), Chris DeSousa (CAN), Daniel Frank (ITA), Luca Frigo (ITA), Markus Gander (ITA), Michele Marchetti (ITA), Domenic Monardo (CAN), Travis Oleksuk (CAN), Alex Petan (CAN), Morten H. Poulsen (DEN), Viktor Schweitzer (ITA), Austin Smith (USA).

Realizační tým:
Hlavní trenér
– Pat Curcio (CAN)

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 7. MÍSTO

Herní systém Bolzana se oproti minulým sezonám nezmění. Jasnou jedničkou, která odchytá většinu zápasu je Slovák Melicherčík. Defenzíva bude stát na jinak spolehlivém Eggerovi a staronovém Tomassonim. Své si uhraje i Švéd Gartner. V útoku bude produktivita rozložena do více hráčů a to může být zásadním plusem. V Itálii bude play-off i popáté v řadě a jestli to bude znovu s Linzem, s nímž se Bolzano často setkává ve vyřazovacích bojích, je otázka.autor: Martin Smejkal / hokejportal.cz