Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Amur Khabarovsk Avangard Omsk Region Avtomobilist Yekaterinburg Barys Astana CSKA Moscow Dinamo Minsk Dinamo Riga Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun HC Slovan Bratislava HC Sochi Jokerit KHL Medvescak Zagreb Lada Togliatti Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Metallurg Novokuznetsk Neftekhimik Nizhnekamsk Salavat Yulaev Ufa Severstal Cherepovets Sibir Novosibirsk SKA Saint Petersburg Spartak Moscow Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Chekhov Yugra Khanty-Mansiysk

KHL - Kovář rozhodl o postupu do semifinále KHL! Sobotka na pokraji vyřazení + VIDEO

Jan Kovář
 0 , 16.03.17 v kategorii: Aktuality
Útočník Jan Kovář rozhodl o postupu hokejistů Magnitogorsku do semifinále Kontinentální ligy. Český reprezentant ukončil v prodloužení čtvrtý zápas s Barysem Astana trefou na 3:2 a Metallurg vyhrál celou sérii hladce 4:0. Kovář předtím v utkání také vyrovnal ve třetí třetině na průběžných 1:1.
Rusko KHL
Kovář si v každém ze čtyř zápasů proti kazašskému soupeři připsal nejméně dva kanadské body a po devíti utkáních vyřazovací části se s bilancí 8+9 dotáhl na spoluhráče Danise Zaripova (11+6) v čele produktivity play off.

Oba dnešní góly dal v přesilové hře z bezprostřední blízkosti po asistencích Sergeje Mozjakina. Nejprve šikovně tečoval bombu hvězdného spoluhráče od modré čáry a při rozhodující trefě na začátku předposlední minuty prvního prodloužení nastavil hokejku do jeho nezištné přihrávky z levé strany. U obou gólů českého útočníka asistoval také Chris Lee, který byl navíc autorem zbylé trefy Magnitogorsku.

Magnitogorsk nyní bude čekat na soupeře pro finále Východní konference. V druhé semifinálové sérii se Kazaň proti Omsku ujala vedení 3:1 na zápasy. Čtvrtý duel AK Bars vyhrál 2:1, poté co Dominika Furcha v brance Avangardu překonali už v první třetině Alexandr Svitov a Andrej Popov. Hosté stihli už jen na začátku poslední části snížit po asistenci Vladimíra Sobotky.

autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk