Nejnovější hokejové zprávy  • Český talent končí v zámořské NHL a jedná o angažmá s mistrovskou Kometou.


  • Do královehradeckého Mountfieldu se vrací někdejší kapitán české reprezentace.


  • Měl hrát za extraligový Hradec Králové, nakonec bude působit mnohem níž.


  • Pardubické Dynamo sestřelil v duelu s Litvínovem jejich bývalý obránce.


  • Velký příběh se odehrál v extraligovém utkání mezi Pardubicemi a Litvínovem.
  • Boston v Asii: Pastrňák řádil na Čínské zdi, spoluhráči nevěřili svým očím

    Hokejisté Bostonu jsou na přípravném kempu v Číně.

- Korutanští Orli vletí do soutěže s jedenácti odchovanci a slovenským strojem na body!

Hokejisté Villachu, FOTO © evsv.at
 0 , 2.09.17 v kategorii: Aktuality
Představujeme účastníky mezinárodní EBEL pro sezonu 2017/2018 – EC Villach SV.


Klub z Villachu je dalším týmem, který je v mezinárodní EBEL od jejího vzniku v roce 2003. Za těch čtrnáct let se Orlům podařilo získat titul v roce 2006 a dvakrát si zahráli finále. Od poslední takové úspěšné sezony je ovšem dělí už jedenáct. Poslední ročník byl navíc ve Villachu bez play-off.

Největším problémem loňské sezony byl brankářský post. Jednička Olivier Roy se brzy zranil a do konce ročníku se v brance prostřídalo dalších pět brankářů, přičemž skvěle rozehraná sezona se stala zpackanou a neúspěšnou. Klub tak zareagoval angažováním Davida Kickerta, reprezentačního gólmana a mistra EBEL s Vídní z minulé sezony.

Defenzíva prošla zásadní obměnou. Do kádru Orlů si našla cestu hned trojiice nových hráčů. S tím, že klub ještě v sezoně někdo další posílí. Z Bolzana přestoupil kanadský obránce Ryan Glenn, ze zámořské AHL Američan David Shields a z českou čast kariéry uzavřel Slovinec Miha Štěbih. Zkušenosti má obrana určitě v Markusi Schlacherovi a Stefanu Bacherovi, reprezentantech Rakouska.

Ofenzíva nově skrývá pětici zahraničních akvizic. Z maďarského Fehérváru zamířil do Villachu Andrew Sarauer, z Grazu Kyle Beach, z Asie se do Evropy vrátil Ben Walter, ze zámoří pak přišla dvojice Rob Flick a z kádru mistrovské Banské Bystrice získal Villach Jordana Hickmotta, který ve slovenské extralize posbíral v 71 duelech neuvěřitelných 68 bodů. Byl tak hlavním tahounem za titulem. Útok Villachu skrývá také sedmičku odchovanců, v čele s kapitánem Nikolasem Petrikem, jenž se do rodného města vrátil po pěti letech v Dornbirnu, dále jeho bratr Benjanmin Petrik, Patrick Platzer a čtveřice mladých talentů Adis Alagić, Christian Jennes, Christof Kromp a Valentin Leiler.

SOUPISKA:
Brankáři
– Lukas Herzog (AUT), David Kickert (AUT), Alexander Schmidt (AUT).

Obránci – Stefan Bacher (AUT), Nico Brunner (AUT), Ryan Glenn (CAN), Markus Schlacher (AUT), David Shields (USA), Miha Štěbih (SLO), Thomas Winkler (AUT).

Útočníci – Adis Alagić (SLO), Sam Antonitsch (AUT), Kyle Beach (CAN), Rob Flick (CAN), Jordan Hickmott (CAN), Christian Jennes (AUT), Christof Kromp (AUT), Valentin Leiler (AUT), Nikolas Petrik (AUT), Benjamin Petrik (AUT), Patrick Platzer (AUT), Andrew Sarauer (HUN), Miha Verlić (SLO), Ben Walter (CAN).

Realizační tým:
Hlavní trenér
– Greg Holst (CAN)
Asistent trenéra – Markus Peintner (AUT)
Trenér brankářů – Markus Kerschbaumer (AUT)


TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 11. MÍSTO
Villach bude podle všeho největším zklamáním sezony. Brankářský post dvou dvojek, u kterých ani jeden nemá takovou zkušenost, aby mohl vést tým do play-off bude znát. Podobné je to i u obrany. Ani jeden z beků nesnese přísnější měřítko. Ofenzíva je asi jediné pozitivní měřítko, včetně sedmičky odchovanců, z nich však polovina zatím nemá co ukázat. Útočník Hickmott na všechno sám stačit nebude a Beach se nemusí chytit tak jako v Grazu či Salzburgu.autor: Martin Smejkal / hokejportal.cz