Nejnovější hokejové zprávy  • Největší současný klenot českého hokeje napodobil kousek Jaromíra Jágra.


  • Zahraniční hráče zkouší český celek, jenž se chystá na nadcházející ligový...


  • Hradec Králové získal do útoku hodně zvučné jméno. To chce v Česku restartovat...


  • Opora královehradeckého Mountfieldu bude hrát v příští sezoně v ruské nadnárodní...


  • Český reprezentační forvard přivezl domů Gagarinův pohár pro vítěze ruské KHL.


  • Na Slovensko míří velké hokejové jméno z Kanady. Zajímá vás, o koho jde?

- Kooperace Thorton – Boston je u konce

Shawn Thorton, FOTO © boston.com
 0 , 17.06.14 v kategorii: Aktuality
Shawn Thorton po sedmi letech končí v klubu Boston Bruins. Hráč se stane volným a využije služeb trhu.
VIDEO
Verdikt se hokejista dozvěděl v pondělí, kdy absolvoval rozhovor s generálním manažerem klubu Peterem Chiarellim. „Dnes jsem se setkal se Shawnem. Bylo to příjemné posezení, během kterého jsem mu sdělil, že s ním klub už další kontrakt nesepíše.

„Mluvili jsme i o jeho minulosti v klubu, řekl jsem mu, že byl jedním z nejdůležitějších hráčů poslední doby a to nejen za to, jaký byl hokejista, ale také za to, jaký byl člověk. Nebylo jednoduché mu říct, že už tu nemůže pokračovat. Popřál jsem mu hodně dalších úspěchů a Schawn to vzal bez problémů. Jsem si jistý, že u dalšího zaměstnavatele bude mít úspěchy," řekl Chiarelli.

Šestatřicetiletý hokejista podepsal smlouvu v Bostonu poté, co vyhrál s Anaheimem v roce 2007 Stanley Cup. Byl to člen čtvrté formace a pomohl Bruins k zisku nejcennější hokejové trofeje v roce 2011.

„Bylo to skvělých sedm let," řekl Thorton. „Byl jsem tázán na svoji oblíbenou vzpomínku, ovšem je těžké vybrat pouze jednu, bylo jich totiž opravdu mnoho. Dělat sedm let práci pro tento klub bylo něco neskutečného. Bohužel je nyní na čase se stěhovat a začít jinde. Bruins mě přijali s otevřenou náručí, dali mi šanci a já jsem za to moc rád."

I když chtěl Thorton v klubu zůstat, podobný krok ze strany vedení ho nepřekvapil. „Lidé se mě poslední měsíce ptali, zda v Bostonu zůstanu, já pouze odpovídal, že je to otevřené," pokračoval Shawn. „Zda jsem tedy překvapený? Nejsem. Bylo jasné, že nějaký verdikt přijde."

Zkušený hokejista má za sebou značně nepovedenou sezónu, během které si připsal pouze 5 branek a 3 asistence, naopak hned 74 trestných minut. Thorton také 15 zápasů chyběl svému týmu za faul na Brookse Orpika a též musel zaplatit pokutu ve výši 2 820 amerických dolarů za to, že vodou postříkal útočníka Montrealu P. K. Subbana.

Thorton nenápadně postříkal vodou Subbana


Thortonovi pěsti způsobily Orpikovi zraněníautor: Billy Costigan / espn.go.com, hokejportal.cz