Bílí Tygři Liberec BK Mladá Boleslav HC Dynamo Pardubice HC Energie Karlovy Vary HC Kometa Brno HC Oceláři Třinec HC Olomouc HC Škoda Plzeň HC Sparta Praha HC Verva Litvínov HC Vítkovice Steel Mountfield HK Piráti Chomutov PSG Zlín

Extraliga - Kometa pod širým nebem zazářila a překonala divácký rekord, Vítkovicím nestačil třígolový náskok

Brněnské hokejové hry 2016, FOTO © facebook.com
 0 , 3.01.16 v kategorii: Aktuality
Tipsport extraliga v ledním hokeji dnes pokračovala 33. kolem. Brněnská Kometa překonala v utkání pod širým nebem rekord české nejvyšší soutěže, Sparta utnula sérii Liberce a Vítkovicím nestačil na východě Čech třígólový náskok.
Česko Extraliga REVIEW
HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. J. Káňa II, 20. J. Hruška (P. Mrázek, Kováčik), 33. J. Hruška, 48. V. Němec (J. Káňa, Stehlík), 59. Kováčik (Čiliak) - 11. Lev (Kratěna, Kudroč), 37. Indrák (Kadlec, D. Kubalík). Rozhodčí: Hradil, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 18.514.
Sestavy:
Brno: Čiliak - Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Trška, Stehlík - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - P. Mrázek, V. Němec, J. Káňa II - Dočekal, L. Čermák, Raška - Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.
Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, Suchý - M. Beran, Poletín. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.

Hokejisté Brno porazili v historicky druhém utkání pod širým nebem v novodobé historii české extraligy Plzeň 5:2. Duel za Lužánkami, kde v minulosti Kometa působila a získala jedenáct mistrovských titulů, sledoval rekordní počet 18.514 diváků. V provizorně postavené aréně, kde se příští týden v pátek utká i se Spartou, tak zůstalo ještě téměř tři tisíce volných míst. Dvěma góly se na výhře domácích podílel útočník Jan Hruška.

Kometa do první třetiny nastoupila ve speciálních dresech, kterými vzdala hold válečným veteránům. V jejich sestavě však nakonec chyběl útočník Ton, který po zranění již začal trénovat, ale do hry ještě nezasáhl.

Po opatrném úvodu se do první šance dostal ve čtvrté minutě domácí Raška, svůj nájezd však zakončil nepřesnou střelou. Brňané následně nevyužili přesilovou hru při Moravčíkově vyloučení a Indiáni je za to potrestali. Kratěna našel po rychlém protiútoku volného Lva, který překonal brankáře Čiliaka.

V 16. minutě se ale předvedl Káňa. Nejprve se dostal do samostatného nájezdu, který však Machovský zlikvidoval. Útočník domácích se ale o deset sekund později dostal opět k puku a z úhlu plzeňského gólmana již překonal, když našel mezeru mezi tyčkou a postojem Machovského. A ze strany domácích to nebylo vše. V čase 19:16 se po Mrázkově přihrávce zpoza branky prosadil Hruška.

Na začátku druhé části se do slibných šancí dostaly oba týmy, duel následně poznamenala série vyloučení, dalšího gólu se však diváci dočkali až ve 33. minutě. Po plzeňské chybě v rozehrávce se před Machovského dostal Hruška a potvrdil pozici nejlepšího střelce Komety. Hruška si připsal patnáctou branku v sezoně.

Vzápětí sice Káňa trefil tyč, ale aktivitu převzali hosté. Čiliak sice řadu šancí soupeře zlikvidoval, ve 37. minutě však nestačil na pokus Indráka. V samotném závěru prostřední dvacetiminutovky se však slovenský gólman vyznamenal, když zlikvidoval samostatný únik Kracíka.

Hosty to mrzelo o to více, že ve 48. minutě se do podobné situace dostal Němec a v koncovce si poradil, Kometa tak vedla 4:2. Západočeši již utkání zdramatizovat nedokázali, naopak při power play uzavřel skóre střelou do prázdné branky obránce Kováčik. Brno tak ukončilo sérii tří plzeňských výher.

Ohlasy trenérů po utkání:
Kamil Pokorný (Brno): "Chtěli jsme dát organizátorům za jejich úsilí při přípravě tohoto utkání dárek v podobě vítězství. Po první inkasované brance se rodilo těžce a stálo nás hodně sil. Prvním impulzem k výhře byla herní pasáž, při níž se nám podařilo otočit dvěma brankami průběh zápasu. Ve druhé třetině jsme přidali třetí gól. Ale zbytečně jsme chodili do forčekinku v době, kdy to nebylo nutné. Plzeň se dostala třikrát do přečíslení. A když při jednom z nich Káňa zlomil hokejku, tak se podařilo soupeři zkorigovat druhou brankou výsledek. Ve třetí třetině jsme lépe bránili střední pásmo a počkali si na chybu soupeře, kterou bravurně potrestal Němec. To byl druhý klíčový okamžik zápasu. Pátý gól Kováčika už byl jen třešničkou na dortu, aby si diváci zápas užili."

Michal Straka (Plzeň): "Nezačali jsme utkání špatně, drželi jsme se dobře na kotouči a vstřelili při přečíslení úvodní branku. Na konci první třetiny jsme začali ztrácet kotouče ve středním pásmu. Kometa nás dostávala pod tlak a dala dvě branky. Ve druhé třetině jsme se chtěli vrátit k naší hře ze začátku utkání, což se nám dařilo. Bohužel jsme doplatili na chybu Jeřábka, který naslepo nahrál kotouč do předbrankového prostoru a inkasovali jsme třetí gól. Naštěstí jsme dali brzy kontaktní branku, druhá třetina byla z naší strany nejlepší. Velkou šanci srovnat výsledek měl v jejím závěru Kracík. Ve třetí třetině jsme opět doplatili na chybu, kterou potrestal Němec. Tento gól zápas rozhodl. Chtěli jsme ještě zkorigovat výsledek. Už se nám to ale nepovedlo. Kometa zaslouženě vyhrála."

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Čajkovský (Sabolič, Netík), 25. Sabolič (Švrček, Hamilton), 28. Hamilton (J. Mikuš, Hrbas), 32. Buchtele (Přibyl, Eminger), 59. Sabolič (Klimek, Hamilton) - 2. Valský (P. Jelínek, Krenželok), 43. Bakoš (Bulíř, Derner). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 11.105.
Sestavy:
Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík, Pech, Kumstát - M. Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.
Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, od 21. navíc Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Hokejisté Sparty porazili ve 33. kole extraligy suverénně vedoucí Liberec 5:2 a ukončili tak desetizápasovou vítěznou sérii Bílých Tygrů. Pražané o výhře nad sokem, jemuž v domácím prostředí podlehli naposledy v září 2011, rozhodli ve druhé třetině, kterou před 11.105 diváky vyhráli 3:0. Dva góly vítězů vstřelil Robert Sabolič.

Hostující Severočeši začali hodně sebevědomě a už po 72 vteřinách otevřeli skóre. Po trochu kostrbaté kombinace v okolí sparťanské branky zakončoval Valský, měl to sice na dlouhou hůl, přesto stihl dloubnout do kotouče a ten prošel Pöpperlemu mezi betony.

Na konci páté minuty měl na kruhu hodně času k zakončení Mojžíš, ale Pöpperle dobře povyjel a poradil si. Důležitým momentem se ukázal první přesilovka Sparty, při níž obkroužil útočné pásmo Sabolič, poté předal puk na modrou čáru Čajkovskému a ten využil zakrytého výhledu Lašáka.

Pražané se vyrovnáním dostali do zápasu, přesto čelili ještě do přestávky dalším šancím Bílých Tygrů. Birner hledal při přesilovce Řepíka, jenž by uklízel puk do prázdné branky, ale jeden z protihráčů mu zablokoval hůl. V 19. minutě ještě Pöpperle vychytal Bakoše.

Liberec trochu nečekaně - podobně jako v minulém kole pod Ještědem proti Třinci - vypadl ve druhém dějství z role. A Sparta toho dosyta využila. Ve 25. minutě se Švrčkův pokus odrazil před clonícího Saboliče, ten si pohotově přikopl puk bruslí a čepelí ho stihl posunout do prázdné branky. Ve 28. minutě se navíc mezi střelce zapsal tečující Hamilton.

Krátce po polovině zápasu navíc liberecká obrana zcela zapomněla na Buchteleho, který před Lašákovým brankovištěm prokázal rychlé ruce a zvýšil už na 4:1.

Liberečtí se mohli vrátit do hry při přesilovce ve 36. minutě, jenže Řepík při dorážce z úhlu nedokázal ze stoprocentní šance poslat puk za Pöpperleho záda. Sparta pak hrála 97 vteřin pět na tři, jenže ji promarnila přihrávkami a opravdu nebezpečnou situaci Lašák řešit nemusel.

Brzy po nástupu do třetí třetiny se proti pravidlům provinil Eminger a Krenželok byl blízko snížení, ale nedal. Nemusel truchlit dlouho - pouhé dvě vteřiny po návratu sparťanského beka do hry vymyslel Bulíř z otočky snadnou parketu pro Bakoše a ten zametl puk do prázdné branky.

Šance na kontaktní gól měli Bulíř, Radivojevič, na druhé straně mohl výhru svého týmu pojistit Forman, vývojem skóre ale nepohnuli. Více než tři minuty před koncem to hosté zkusili s power play, při níž minul prázdnou branku Hamilton. Sabolič ale nakonec dovršil výhru 5:2.

Josef Jandač (Sparta): "Na začátku jsme nebyli moc dobří, myslím, že jsme měli ze soupeře spíš respekt. Po tom poměrně rychlém gólu jsme ale začali vyrovnávat hru a ve druhé třetině jsme zápas po standardních situacích rozhodli. Ubránili jsme přesilovky, což bylo také důležité. Výborný výkon předvedl Tomáš Pöpperle, soupeř nás prakticky dvojnásobně přestřílel, ale my jsme byli efektivní. Liberec hraje v laufu a věří si, což je na hráčích vidět. My jsme se jim však vyrovnali a zvládli to."

Filip Pešán (Liberec): "Do utkání jsme vstoupili slušně a plnili jsme taktiku, kterou jsme tu chtěli hrát. Sparta nastoupila velmi ostře do zápasu a měli jsme co dělat s jejich forčekinkem. Ve druhé třetině jsme paradoxně měli vážnější šance my, ale Sparty z vhazování a předbrankového prostoru nám dala tři góly a prakticky tak rozhodla zápas. V závěru jsme ještě chtěli vše zdramatizovat, což se nám málem povedlo, ale Sparta gólem do prázdné brány pečetila svou zaslouženou výhru."

PSG Zlín - HC Olomouc 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 22. Ondráček (Kubiš, Matějíček), 44. Kubiš, 51. Bukarts (P. Holík), 60. Bukarts (Kašík) - 53. Holec (P. Kafka, Jaroměřský), 56. Buc (Vyrůbalík). Rozhodčí: Fraňo, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 6080.
Sestavy:
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Eberle, Řípa, Vodný - P. Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Jergl, Kucharczyk, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Hokejisté Zlína porazili v 33. kole extraligy Olomouc 4:2 a vůbec poprvé v sezoně dokázali vyhrát čtyřikrát za sebou. Dvěma góly se na tom podílel lotyšský útočník Roberts Bukarts. Berani se posunuli na deváté místo. Olomouc si naopak připsala pátou prohru z posledních šesti utkání.

Lépe začali domácí, kteří Konráda zasypali hned několika střelami. Větší šance se však ani jeden tým netvořil. Největší možnost první třetiny měli Zlínští mezi 11. a 13. minutou, kdy soupeře dvě minuty nepustili z obranného pásma, ale koncovka se jim nedařila. V závěru první části ještě Berani hráli početní výhodu, v té však ani jednou nevystřelili na Konráda.

Po 86 vteřinách druhého dějství už domácí otevřeli skóre. Kubiš přenechal puk na pravém kruhu Ondráčkovi, který střelou zápěstí překonal olomouckého gólmana. Oslavil tak svůj návrat do sestavy, protože vinnou zranění předešlá dvě utkání nehrál. Srovnat mohl Vodný, sám před Kašíkem ale mířil mimo branku.

V polovině utkání měli domácí ponechanou výhodu za faul Mikúše, jenž měl štěstí, že na trestnou lavici vůbec odešel. Nejprve v úniku neuspěl Ondráček, Kubišovu střelu zastavila horní tyč a do třetice Konráda zblízka neprostřelil znovu Ondráček. Před pauzou se ještě k nebezpečné dorážce dostal Buc, kotouč mu ale přeskočil hokejku.

I vstup do poslední třetiny byl pro Berany gólový. Kubiš sice nevystřelil úplně dobře, Konrádovi se ale kotouč dostal mezi tyčkou a tělem za brankovou čáru. Snížit mohli Hanáci při přečíslení Mikúše a Holce, který však šikovný pas v gól neproměnil.

A tak se znovu radovali domácí. Bukarts po ukázkové nahrávce Petra Holíka zakončoval do prázdné branky. Domácí defenzíva ale poté dávala soupeři mnoho prostoru a Mora to potrestala. Nejprve v 53. minutě přesně tečoval střelu Kafky Holec, za tři minuty z mezikruží snížil na rozdíl jediné branky Buc.

Obrovské štěstí měl Kašík také při Řípově střele, které scházely decimetry. V oslabení se podařilo pláchnout Ondráčkovi, klid Beranům ale dodat nedokázal. Hanáci šli do risku bez gólmana a přes celé hřiště zamířil přesně Bukarts.

Juraj Jurík (Zlín): "Byli jsme dnes lepší, hosty držel ve hře brankář. Nakonec Olomouc v poslední desetiminutovce zabrala, naštěstí z toho ale nějaké to déja vu nebylo. Snad nám i toto dodá sebevědomí, že dnes jsme to zvládli."

Jan Tomajko (Olomouc): "Zlín dnes vyhrál zaslouženě. Lépe bruslil a vyhrával souboje. My jsme se neudrželi na puku a nedostávali jsme se přes střední pásmo. Musíme se z toho ponaučit a v pátek nás čeká další zápas."

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Hyka (Bárta), 60. Musil (Klimenta, Lenc). Rozhodčí: Lacina, Hrubý - Hynek, Belko. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 3971.
Sestavy:
Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Jarůšek, Klepiš, Pacovský - M. Látal, Musil, Lenc - Hyka, Urban, Klimenta - Bárta, R. Hruška (41. Kubica), L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Litvínov: Petrásek - Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, F. Pavlík, Frolo, Gula, Z. Sklenička - Lukeš, Duda, M. Hořava - Trávníček, R. Hanzl, Martynek - Piroš, Gerhát, Vantuch - J. Doležal, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Hokejisté Mladé Boleslavi zdolali ve 33. kole extraligy na domácím ledě Litvínov 2:0 a dosáhli teprve na druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Vítěznou trefu zaznamenal ve 26. minutě Tomáš Hyka a výsledek pojistil gólem do prázdné branky při power play Pavel Musil. Čisté konto udržel při svém prvním startu od začátku v sezoně brankář Martin Růžička, který nastoupil při zranění Davida Ritticha.

Mistrovský Litvínov prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a zůstává na chvostu tabulky o čtyři body za třináctými Karlovými Vary. Jenom na střídačce Vervy zůstal gólman Jaroslav Janus a příležitost dostal Michael Petrásek.

Hostující brankář musel zasahovat jako první, když dokázal včas sklapnout betony po střele Látala v úniku dva na jednoho. Na druhé straně dvakrát zahrozil Vantuch, ale také Růžička byl pozorný. Stejně jako na druhé straně opět Petrásek při dvojité šanci Klimenty. Hra se pak rozkouskovala kvůli vyloučením, Mladá Boleslav si zahrála sedm vteřin i pěti proti třem.

Na úvodní gól se však i nadále čekalo. Změnit to mohli hosté, ale únik tří na jednoho vyřešil Piroš střelou do Růžičky. Na druhé straně se mohlo měnit skóre po nenápadné teči Hrušky, po níž prošel puk brankovištěm. Blízko prvního gólu byl v přesilovce Kubát, ale po jeho kličkované před brankou mu gól lapačkou doslova ukradl domácí brankář.

Čekání na gól skončilo až ve druhé třetině. Při přesilovce zakončil svou jízdu útočným pásmem přesnou střelou zápěstím Hyka. Za hosty mohl odpovědět Duda, ale Růžička zasáhl lapačkou. Další puk už si ve druhé dvacetiminutovce cestu do branky nenašel. Nic na tom nezměnila ani skrytá Martynkova střela v samotném závěru třetiny, kterou Růžička vykopl betonem.

Hned z kraje třetí části hry byl blízko gólu hostující Hanzl, ale trefil jen Růžičku. Při Mladé Boleslavi pak stálo i štěstí - po střele Chaloupky od modré čáry cinkl puk o dokonce o tyčku. Domácí se pak spíše soustředili na bránění těsného výsledku, takže hokejové krásy bylo k vidění pomálu.

Obrovskou šanci na vyrovnání nabídli domácí Litvínovu sami. Při Rýglově vyloučení při pokusu vyhodit puk přes celé kluziště se puk svezl Klepišovi tak, že putoval mimo hřiště. Klepiš zamířil za Rýglem na trestnou lavici, ale Mladá Boleslav ale dokázala ubránit 72 vteřin ve třech proti pěti.

Následovalo vyloučení hostujícího Dudy i domácího Hyky a Litvínov hrál ve čtyřech proti třem, ale Růžička se překonával. Litvínov to v závěru zkusil ještě v šesti, ale ani teč Dudy Růžičkovo kouzlo neodčarovala. Naopak při signalizovaném vyloučení se ještě dostali k výpadu Klimenta s Musilem, který zpečetil výhru domácích.

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): "Dnes to byl urputný a bojovný hokej, moc líbivé to asi nebylo. Nám se podařilo vyhrát prakticky na jeden gól a pak nás podržel fantastický Růžička. Dnes rozhodly přesilovky, které jsme dokázali ubojovat a ubránit. Jsme hodně spokojení se třemi body, spadl nám po té řadě porážek kámen ze srdce, ale musíme jít dál."

Radim Rulík (Litvínov): "Neodehráli jsme špatný zápas, při hře pět na pět jsme schopni si vytvořit šance, ale nedáme je. A pak je nedáme ani v přesilovce."

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 36. Skinner (Červenka), 37. Rutta (Červenka), 60. V. Růžička ml. (Červenka) - 55. T. Rachůnek (Marosz, Bičánek). Rozhodčí: Hribik, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4903.
Sestavy:
Chomutov: J. Čech - Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Harant, Pereťagin, J. Mrázek, Dlapa - Hřebejk, Červenka, Ölvecký - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Chlouba, Dušek, Sklenář - Hlava, Račuk, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, Bičánek, Benák, Gulaši, Rodney, Sičák, J. Tomeček, Redlihs - Koblasa, Vachovec, Gorčík - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Huna - V. Tomeček, Osmík, Harkabus. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Čáslava (Redenbach, P. Sýkora), 29. Marcinko (P. Sýkora), 42. P. Sýkora (Gregorc, Redenbach), 63. P. Sýkora (Čáslava) - 7. Hovorka (Štich, Štencel), 14. Tomi (M. Hlinka), 21. Kucsera (Kolouch). Rozhodčí: Úlehla, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Štich (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7057.
Sestavy:
Pardubice: Kristan (21. Maxwell) - Bokroš, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík - Orsava, Nahodil, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Poulíček, Venkrbec, Cetkovský - Rapáč, Kaut, Moučka - Pipek. Trenéři: R. Král a M. Zadina.
Vítkovice: Dolejš - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Pastor, Kovář, Štencel, Štich - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Burger, E. Němec - Hovorka, Strapáč, J. Káňa - Tomi, M. Hlinka, Húževka. Trenér: Svozil.

Hokejisté Pardubic vyhráli ve 33. kole extraligy nad Vítkovicemi 4:3 v prodloužení a připsali si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasu. Ostravané vedli na začátku druhé třetiny už o tři branky, ale Dynamo dokázalo vyrovnat a dovést zápas do prodloužení. V něm rozhodl o bonusovém bodu pro Dynamo svým druhým gólem v utkání Petr Sýkora, který si celkem připsal čtyři kanadské body. Vítkovice prohrály deváté z posledních deseti utkání.

Se začátkem utkání opustila početná skupina pardubických fanoušků jižní tribunu, čímž protestovala proti vedení klubu. Komorní atmosféra svědčila více hostům, kteří se během úvodní dvacetiminutovky dostali do dvoubrankového vedení. Velkou šanci nejprve promarnil Orsava, načež v sedmé minutě otevřel skóre Hovorka, který tečoval Štichovo nahození.

Vyrovnat mohl Štajnoch, ale z mezikruží mířil jen do Kantorovy lapačky. Obdobnou možností na druhé straně nepohrdl Tomi a pěknou ranou pod horní tyč zvýšil na 2:0. V závěru třetiny při přesilové hře domácích vychytal Kantor blafák Rolinka. Od druhé části se do pardubické branky postavil Maxwell, ale začátek neměl ideální. Po 38 vteřinách ho ranou nad rameno překonal Kucsera.

Pardubice tentokrát rychle zareagovaly a chvíli nato snížil obránce Čáslava. Před polovinou utkání pak neproměnil dobrou možnost Němec a Dynamo se dotáhlo na rozdíl jediné branky. Sýkora nejprve napálil puk do tyče, avšak další jeho pokus už dorazil do opuštěné branky Marcinko. Tentýž hráč byl blízko gólu i v samotném závěru druhé části, kdy po jeho střele z ostrého úhlu hosty znovu zachránila branková konstrukce.

Vyrovnání se Pardubice dočkaly na začátku třetí části, když se po závaru v přesilovce trefil ranou z dálky Sýkora. Další početní výhody nevyužil ani jeden tým, nicméně zápas nabral vysoké tempo. Nadějnou možnost promarnil vítkovický bek Sloboda, na druhé straně se před brankou neprosadil Rapáč. Pět minut před koncem třetí třetiny mohl rozhodnout hostující Kolouch, ale trefil jen horní tyč.

V prodloužení byli zpočátku aktivnější hosté, ale do větší šance se nedostali. Rozhodnutí padlo v 63. minutě, kdy se po individuální akci trefil mezi Kantorovy betony Sýkora.

Richard Král (Pardubice): "Chtěl bych hráče pochválit za perfektní přístup, dali do zápasu srdce. Otočit zápas z 0:3, navíc v naší situaci, není vůbec snadné. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, měli jsme víc střel a v přesilovce pak srovnali. Málokdy vyzdvihuji jednotlivce, ale dneska si zaslouží pochvalu druhá lajna, zejména pak Redenbach se Sýkorou."

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Nepřijeli jsme s ustrašenou taktikou a nechtěli jsme jen bránit střední pásmo, ale naopak jsme chtěli hrát aktivně, což se nám hodně dlouho dařilo. Po prvním inkasovaném gólu jsme byli v křeči a trochu ustrašení. Soupeř toho využil a ve třetí třetině při přesilovce srovnal. Obě mužstva pak mohla rozhodnout, byly tam nějaké tyčky. V prodloužení se štěstí přiklonilo k domácím. Je to škoda, protože za stavu 3:0 jsme věřili ve tři body. Před zápasem bychom bod brali, teď je to málo."

autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk