MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Extraliga - Playouts - Kladno uspělo na ledě Chomutova

Kladno, FOTO © archiv, ilustrační
 0 , 18.04.14 v kategorii: Reviews
Hokejisté Kladna dokázali uspět na ledě Pirátů a z Chomutova si odváži vítězství 3:2. Rytíři vedli v polovině utkání už o tři góly a mířili za výhrou. Domácí potřebovali zvítězit, ale stačili pouze dotáhnout na rozdíl jedné branky. Stejno jako Kladno, tak i Chomutov opouští nejvyšší soutěž.
Česko Extraliga - Playouts REVIEW
Chomutovu se nepovedla první polovina důlěžitého utkání. Kladno šlo do vedení v deváté minutě, kdy Patera doklepl puk za Růžičku. Ve druhé třetině dokázali Rytíři svůj náskok ještě vylepšit.

V krátkém sledu se hosté ujali tříbrankového vedení a mířili za třemi body. Nejprve využil přesilovou hru 4 na 3 Hořava a o 36 vteřin později využil chybu hostujícího brankáře Procházka. Až za tohoto nepříznivého stavu se Piráti probrali.

Tři minuty před druhou přestávkou dal domácím šanci na zvrat Stehlík, jenž využil potrestání Koláříka. Pět minut po začátku třetí části už to bylo jen o gól, když se prosadil Kaše. Chomutov to v závěru zkušel bez brankáře, ale výsledek už se nezměnil. Piráti tak napodobili svého extraligového soupeře a také opuštějí nejvyšší soutěž.

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
37. Stehlík (Krstev, Svoboda), 45. Kaše (Šagát) – 9. Patera (Majeský, Miloslav Hořava), 29. Miloslav Hořava (Patera, David Růžička), 29. Procházka (Eberle). Rozhodčí: Šindler, Polák – Bádal, Pouzar. Diváci: 3197

Chomutov: M. Růžička (29. Kostúr) – Malec, Stehlík, Havel, Krstev, Mrázek, Rutta, Bartejs, Jass – Svoboda, Bartečko, Bombersback – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Šagát, Sikora, Hromas – Kaše, Kämpf, Račuk

Kladno: Chábera – D. Růžička, Majeský, P. Hořava, Kolářík, Gutwald, Procházka, Jankovič – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Eberle, Machač, Dalecký – Bílek, Kuchler, Šilhavý – Zagrapan, Strnad.

autor: Romano Happy / HokejPortal.cz