MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

1. Liga - Kladno potrestáno, přišlo o tři body kontumačně

Patrik Machač, FOTO © hc-kladno.cz
 0 , 4.02.15 v kategorii: Aktuality
Prvoligové Kladno přišlo kontumačně o tři body za výhru nad Havlíčkovým Brodem za to, že nastoupil hráč, který k tomu neměl oprávnění.
Česko 1. Liga
Kladno v zápase, v němž doma zvítězilo 4:1, poslalo na led Patrika Machače, který však po návratu ze zámoří ještě neměl u Rytířů registrovanou platnou smlouvu, a jelikož ročníkem jeho narození je 1994, nemohl se počítat ani mezi juniory, kteří kontrakt registrovaný mít nemusí, přesto mohou hrát za první tým. Aby byl hráč považován za juniora, musí být ročník jeho narození 1995 a výše.

Sportovně-technická komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) proto rozhodla, že Rytíři dodatečně přijdou o tři body, které si původně připsali díky výhře nad Havlíčkovým Brodem, a tyto body budou místo Kladnu přičteny celku HC Rebel Havlíčkův Brod, pro nějž to mohou být důležité body při cestě za záchranou v první lize.

Utkání bylo kontumováno výsledkem 5:0 ve prospěch Havlíčkova Brodu. Ale to není úplně všechno. Kladenští Rytíři navíc obdrželi od disciplinární komise druhé nejvyšší české hokejové soutěže pokutu, byť spíše symbolickou, ve výši tří tisíc korun českých.


autor: Ondřej Hlaváč / hc-kladno.cz, hokejportal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.