ČEZ Motor České Budějovice HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Dukla Jihlava HC Frydek Mistek HC Most HC Slavia Praha HC Stadion Litomeřice HC Zubr Přerov LHK Jestřábi Prostějov Rytíři Kladno SK Horácká Slavia Třebíč SK Kadaň Ústí nad Labem

Nejnovější hokejové zprávy

1. Liga - Kladno nenavýší svůj podíl v hokejovém klubu, dá znovu 30 milionů

Rytíři Kladno, FOTO © plus.google.com
 0 , 26.08.14 v kategorii: Aktuality
Kladno nenavýší svůj podíl v hokejovém klubu, přidá peníze mládeži a nebude v příští sezoně dotovat prvoligový A-tým.
Česko 1. Liga
Celkem město podporuje hokej zhruba 30 miliony korun ročně a tato suma se měnit nebude. Novinářům to na dnešní tiskové konferenci řekl primátor Kladna Dan Jiránek (ODS).

Původně město chtělo penězi za nákup vyššího podílu A-tým nepřímo podpořit. Na základě dohody s vedením hokejového klubu ale nakonec přistoupilo k jednoduššímu řešení, kdy klub bude díky dotaci mít menší výdaje na mládež a bude tak moci více podpořit A-mužstvo. Postup schválila městská rada, odsouhlasit ho musejí ještě zastupitelé.

Extraligový tým dostával od města ročně osmimilionovou dotaci a mládež sedmimilionovou. "Důvodem změny podpory je výsledek pravidelného auditu města, na jehož základě nebylo zastupitelům doporučeno podporovat profesionální sportovní tým, který zároveň obchoduje s hráči na evropské úrovni," uvedl primátor.

Doporučení vychází z pravidel Evropské unie. V následující sezoně se celkem asi 30 milionů korun rozdělí na provoz stadionu, což je asi 18 milionů, a mládež, což přesáhne 13 milionů korun. Město navíc letos investuje do opravy zimního stadionu dalších více než 32 milionů.

Kladnu nyní patří v klubu 30 procent, zbývajících 70 má společnost Hokej Kladno, patřící Jaromíru Jágrovi. Město mělo dříve extraligovému celku doplatit v rámci dotace více než pět milionů korun, ale protože tým letos sestoupil do první ligy, nebyla smlouva o této podpoře platná a její úpravou se zabývala městská rada.

Peníze město původně chtělo využít na nákup většího podílu. Klub by tak získal finance a město větší vliv.


autor: Billy Costigan / ČTK