Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Region Barys Astana CSKA Moscow Dinamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA Saint Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Chekhov

KHL - Playoffs - KHL zná jméno letošního mistra! Kovář vyhrál produktivitu play off

Jan Kovář v dresu Magnitogorsku, FOTO © facebook.com
 0 , 16.04.17 v kategorii: Aktuality
Hokejisté Petrohradu podruhé vyhráli Kontinentální ligu. Ve finále porazili obhájce titulu z Magnitogorsku 4:1 na zápasy, poslední bod získali vítězstvím 5:3 na soupeřově ledě. Jan Kovář z poraženého týmu byl s 25 body za deset branek a 15 asistencí nejproduktivnějším hráčem play off.
Rusko KHL - Playoffs
Metallurg přitom pátý finálový zápas rozehrál velmi nadějně. Ve 24. minutě přihrál Kovář Antipinovi na gól na 2:0, jenže Petrohrad za necelých jedenáct minut skóre otočil a pouhých devět sekund po zahájení třetí třetiny zvýšil na 4:2 Kovalčuk.

Domácí Kosov sice rychle snížil, ale o vyrovnání už loňský mistr usiloval marně. Minutu před koncem naopak druhý petrohradský titul pojistil střelou do prázdné branky Plotnikov.

SKA poprvé v Kontinentální lize triumfoval předloni, tehdy byl členem vítězného týmu i útočník Roman Červenka. Letos Gagarinův pohár nezískal žádný český hráč, to se naposledy stalo v roce 2010.