Nejnovější hokejové zprávy

- Kanada má v úvodní nominaci na MS 2017 tři vítěze Světového poháru

Kanada, FOTO © nhl.com
 0 , 20.04.17 v kategorii: Aktuality
Tři vítězové loňského Světového poháru jsou v úvodní devatenáctičlenné nominaci hokejistů Kanady na mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem.

Na triumfu v Torontu se podíleli útočníci Ryan O'Reilly z Buffala, Claude Giroux z Philadelphie a Matt Duchene z Colorada, který je i olympijským vítězem ze Soči z roku 2014 a byl stejně jako O'Reilly u posledních dvou titulů na mistrovství světa.

Ze zisku zlata před dvěma roky v Praze se spolu s nimi radovali také Giroux, jeho spoluhráč z Philadelphie Sean Couturier, další útočník Nathan MacKinnon s bekem Tysonem Barriem z Colorada. Loni v Moskvě slavili titul rovněž brankář Calvin Picard z Colorada, bek Michael Matheson z Floridy a útočník Mark Scheifele z Winnipegu.

Debutovat budou v dresu Kanady brankář Eric Comrie s obráncem Joshem Morrisseym z Winnipegu, další zadáci Jason Demers z Floridy, Calvin de Haan z New York Islanders a útočníci Alex Killorn s Braydenem Pointem z Tampy Bay a Travis Konecny z Philadelphie.

Forvardi Jeff Skinner z Caroliny a Wayne Simmonds z Philadelphie, který v sezoně 2012/13 při výluce v NHL působil krátce v extraligovém Liberci, se už na MS představili.

Kanaďané budou v pátek 5. května od 20:15 prvním soupeřem českých hokejistů na turnaji. V dalších duelech v základní skupině B v Paříži je čekají Slovinci, Bělorusové, domácí Francouzi, Švýcaři, Norové a Finové.

Prozatímní nominace hokejistů Kanady na mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem:

Brankáři: Eric Comrie (Winnipeg/NHL), Calvin Pickard (Colorado/NHL),

obránci: Jason Demers, Michael Matheson (oba Florida/NHL), Tyson Barrie (Colorado/NHL), Calvin de Haan (NY Islanders/NHL), Josh Morrissey (Winnipeg/NHL),

útočníci: Sean Couturier, Claude Giroux, Travis Konecny, Wayne Simmonds (všichni Philadelphia/NHL), Matt Duchene, Nathan MacKinnon (oba Colorado/NHL), Alex Killorn, Brayden Point (oba Tampa Bay/NHL), Ryan O'Reilly (Buffalo/NHL), Mark Scheifele (Winnipeg/NHL), Jeff Skinner (Carolina/NHL).


autor: ČTK