Nejnovější hokejové zprávy  • Největší současný klenot českého hokeje napodobil kousek Jaromíra Jágra.


  • Zahraniční hráče zkouší český celek, jenž se chystá na nadcházející ligový...


  • Hradec Králové získal do útoku hodně zvučné jméno. To chce v Česku restartovat...


  • Opora královehradeckého Mountfieldu bude hrát v příští sezoně v ruské nadnárodní...


  • Český reprezentační forvard přivezl domů Gagarinův pohár pro vítěze ruské KHL.


  • Na Slovensko míří velké hokejové jméno z Kanady. Zajímá vás, o koho jde?

- Kabáti, mráz a tisíce fanoušků. Kometu čeká souboj pod širým nebem se Spartou

Hokejové hry Brno 2016, FOTO © hc-kometa.cz
 0 , 8.01.16 v kategorii: Aktuality
S vyhlídkou nového diváckého rekordu a vírou v přívětivé klimatické podmínky nastoupí v pátek hokejisté Brna a pražské Sparty k utkání 34. kola extraligy. Zatímco Kometa si atraktivní vystoupení pod širým nebem na stadionu Za Lužánkami v rámci Hokejových her, jež pátečním duelem vyvrcholí, zopakuje po pár dnech od nedělního souboje s Plzní, pro Spartu půjde o novou zkušenost.
PREVIEW
Brno zdolalo v minulém kole před 18.514 diváky Plzeň 5:2 a očekává se, že tento rekord bude z tabulek záhy vymazán, neboť ho ještě předčí mimořádný zájem fanoušků o další atraktivní souboj v podání dvou odvěkých rivalů. V předprodeji už zůstalo jen několik posledních stovek vstupenek, provizorní hlediště z lešenářských trubek má kapacitu 21.500 diváků.

"Jedinou změnou v aréně oproti prvnímu utkání je přímo v hledišti v rohu severní tribuny pódium pro skupinu Kabát, kteří budou mít vlastní ozvučení. A také v čase utkání, které se bude hrát za umělého osvětlení," řekl tiskový mluvčí brněnského klubu Michal Chylík. Duel pod otevřeným nebem proti Plzni totiž začal už ve 13 hodin.

"Je to mimořádná událost. První zápas byl nádherný. Proti Spartě očekáváme vyprodané hlediště. Chtěli bychom zopakovat jak výkon, tak i dobrou atmosféru. Jak jsem poznal Brno, tak porazit Spartu obrazně znamená pro fanoušky zisk šesti bodů. Takže máme velký závazek," poznamenal domácí kouč Alois Hadamczik, kterého vítězství nad Plzní po sérii domácích nezdarů hodně potěšilo.

"Hledal jsem na konci roku stále hokejové štěstí. Hráčům jsem totiž po prohrách neměl v nasazení a přístupu co vytknout. Pouze to, že nedáváme góly," ohlédl se za posledními zápasy Hadamczik, který už bude mít k ruce po dlouhé přestávce uzdravené útočníky Tona a Špirka. "Oba nám hodně chyběli. Oba jsou hráči, kteří umí dávat góly a jsou technicky vybavení," uvítal Hadamczik návrat ofenzivních opor.

"Sparta má kvalitní tým s hodně útočným pojetím hry. Musíme vycházet ze zajištěné obrany a vyhrávat osobní souboje," nastínil brněnský kouč možnou cestu, jak vyzrát na nadcházejícího soupeře.

Sparta se naproti tomu vydá na neprobádané území. "Pro mnohé z nás to bude první utkání pod širým nebem. Jsme na to zvědaví a plni očekávání. V pátek dopoledne nás tam čeká rozbruslení a do zápasu pak skočíme rovnýma nohama," prohlásil asistent hostujícího trenéra Zdeněk Moták.

Pražané si již sháněli informace od Plzně, aby věděli, do čeho jdou. "Především ohledně podmínek, které tam budou panovat," přiblížil Moták. A co zjistili? "Hlavně to, že jim byla velká zima, především trenérům," řekl Moták s úsměvem. "Specifický je led, lišta kolem mantinelu a také odrazy kotouče. Oni navíc hráli za denního světla, my až večer," doplnil Moták.

Sám také pečlivě sleduje vývoj počasí. "Má být minus pět, jen doufám, že do toho nebude sněžit. Takže se budeme zahřívat čajem a oblékneme i pár věcí, které člověk jinak bere na lyže," prozradil.

"To venkovní utkání je trošku jiné. Zápas s jeho podmínkami je pro všechny trošku jiný. Hlavně tím, že tam není střecha, je tam jiné prostorové vnímání a i jiné světlo," doplnil hlavní kouč Josef Jandač, který si společně s útočníkem Buchtelem vyzkoušel venkovní zápas během působení v Pardubicích začátkem roku 2011 - shodou okolností také tehdy byla jejich soupeřem Kometa.

"Když jsem začínal v Porubě, tak jsme v přípravce trénovali na stadionu, kde nebyla střecha. Pamatuji si, jak jsme nemohli ani najít puk, když chumelilo. Jinak to ale bylo super. Doufáme, že v Brně přijde hodně lidí, nebude moc velká zima, dobře si zahrajeme a zavzpomínáme tak i na staré časy," uvedl útočník Lukáš Klimek.

Utkání začne v 18:20. Už od 16:30 se ale pokusí dostat diváky do varu během hodinového koncertu skupina Kabát.

Kompletní program 34. kola Tipsport extraligy:
17:00 HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav
17:30 HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec
18:00 HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín
18:00 Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov
18:00 Mountfield HK - HC Škoda Plzeň
18:00 HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice
18:20 HC Kometa Brno - HC Sparta Praha (ČT Sport)


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk