Nejnovější hokejové zprávy  • Český hokejový forvard triumfoval se svým týmem v ruské nadnárodní KHL.


  • Největší hvězda brněnské Komety zvažuje, zda se s klubem pokusí získat třetí titul v...


  • Brněnskou Kometu by měl i v nadcházejícím ročníku trénovat Libor Zábranský.


  • Hodně vyvedenou premiéru v barvách národního týmu má za sebou český brankář.


  • Brněnská Kometa to dokázala. Svěřenci Libora Zábranského obhájili extraligový titul.


  • Josef Jandač ohlásil tři jména, jejichž nositelé nepojedou na světový šampionát.

- Jágr se podílel na triumfu Kladna

Jaromír Jágr na střídačce Kladna, FOTO © hc-kladno.cz
 0 , 9.09.14 v kategorii: Aktuality
Přítomnost hokejové legendy Jaromíra Jágra pomohla Kladnu odstartovat cestu za návratem do Extraligy tříbodovým triumfem.

Jágr se sice neobjevil na ledě, ovšem týmu pomáhal ze střídačky, kde se podílel na koučování týmu. Jaromír je majitelem celého klubu a rád by ho opět co nejdříve viděl mezi elitou v Tipsport Extralize. Úvodní zápas Kladno zvládlo, když v Mostě zvítězilo drtivě 5:1.

„Samozřejmě jsme moc rádi za tři body. Pozitivní je, že jsme dokázali dát hodně branek, protože nás v přípravě trápila koncovka. Celkově šlo o složité utkání a je moc dobře, že jsme dokázali po rychle inkasovaném gólu také skórovat. Dnes se naše první forma ukázala jako zcela rozdílová, protože byla u všech branek," komentoval výhru svého týmu trenér Jiří Čelanský.

„Mít Jardu na střídačce je vždy velkým přínosem," dodal Čelanský pro deník Sport, který se nebál ani v přítomnosti majitele šéfovat celé střídačce. Jágr během zápasu často komunikoval s hráči a snažil se jim předat alespoň špetku ze svých zkušeností, kterých během své kariéry nasbíral nespočet.

Kladno se chce vrátit po propadák v uplynulé sezóně co nejdříve do Extraligy a udělá pro to maximum. Mužstvo ovšem nečeká nic jednoduchého, protože los 1. ligy stanovil, že úvodních 22 zápasů odehraje na hřištích soupeřů

HC Most - Rytíři Kladno 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 41. Tauš (Divíšek) – 10. Kehar (Dragoun, Rudovský), 37. Kania (Dragoun, Eberle), 43. Rudovský (Eberle, Růžička), 45. Eberle (Kania, Dragoun), 46. Eberle (Dragoun). Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Rozlílek. Střely na branku: 14:40. Diváci: 1063.


autor: Billy Costigan / isport.blesk.cz, hc-kladno.cz, hokejportal.cz