Nejnovější hokejové zprávy  • Největší současný klenot českého hokeje napodobil kousek Jaromíra Jágra.


  • Zahraniční hráče zkouší český celek, jenž se chystá na nadcházející ligový...


  • Hradec Králové získal do útoku hodně zvučné jméno. To chce v Česku restartovat...


  • Opora královehradeckého Mountfieldu bude hrát v příští sezoně v ruské nadnárodní...


  • Český reprezentační forvard přivezl domů Gagarinův pohár pro vítěze ruské KHL.


  • Na Slovensko míří velké hokejové jméno z Kanady. Zajímá vás, o koho jde?

- Jágr se podílel na triumfu Kladna

Jaromír Jágr na střídačce Kladna, FOTO © hc-kladno.cz
 0 , 9.09.14 v kategorii: Aktuality
Přítomnost hokejové legendy Jaromíra Jágra pomohla Kladnu odstartovat cestu za návratem do Extraligy tříbodovým triumfem.

Jágr se sice neobjevil na ledě, ovšem týmu pomáhal ze střídačky, kde se podílel na koučování týmu. Jaromír je majitelem celého klubu a rád by ho opět co nejdříve viděl mezi elitou v Tipsport Extralize. Úvodní zápas Kladno zvládlo, když v Mostě zvítězilo drtivě 5:1.

„Samozřejmě jsme moc rádi za tři body. Pozitivní je, že jsme dokázali dát hodně branek, protože nás v přípravě trápila koncovka. Celkově šlo o složité utkání a je moc dobře, že jsme dokázali po rychle inkasovaném gólu také skórovat. Dnes se naše první forma ukázala jako zcela rozdílová, protože byla u všech branek," komentoval výhru svého týmu trenér Jiří Čelanský.

„Mít Jardu na střídačce je vždy velkým přínosem," dodal Čelanský pro deník Sport, který se nebál ani v přítomnosti majitele šéfovat celé střídačce. Jágr během zápasu často komunikoval s hráči a snažil se jim předat alespoň špetku ze svých zkušeností, kterých během své kariéry nasbíral nespočet.

Kladno se chce vrátit po propadák v uplynulé sezóně co nejdříve do Extraligy a udělá pro to maximum. Mužstvo ovšem nečeká nic jednoduchého, protože los 1. ligy stanovil, že úvodních 22 zápasů odehraje na hřištích soupeřů

HC Most - Rytíři Kladno 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 41. Tauš (Divíšek) – 10. Kehar (Dragoun, Rudovský), 37. Kania (Dragoun, Eberle), 43. Rudovský (Eberle, Růžička), 45. Eberle (Kania, Dragoun), 46. Eberle (Dragoun). Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Rozlílek. Střely na branku: 14:40. Diváci: 1063.


autor: Billy Costigan / isport.blesk.cz, hc-kladno.cz, hokejportal.cz