MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Itálie Lotyšsko Německo Rusko Slovensko Švédsko USA Skupina B Bělorusko Česko Finsko Francie Kanada Norsko Slovinsko Švýcarsko

- Jágr bodoval podruhé v řadě a pomohl Calgary k výhře + VIDEO

Jaromír Jágr, FOTO © nhl.com
 0 , 14.11.17 v kategorii: Reviews
Hokejový útočník Jaromír Jágr si v pondělním utkání NHL proti St. Louis připsal asistenci a pomohl Calgary k výhře 7:4.
VIDEO REVIEW
Druhý nejproduktivnější hráč v dějinách NHL bodoval podruhé za sebou a ze zápasu si odnesl tři plusové body v bilanci plus/minus. Za Flames skóroval také Michael Frolík. Kanadské mužstvo vyhrálo pátý z šesti domácích zápasů v řadě.

Jágr v předchozím duelu proti Detroitu zaznamenal první trefu v dresu Calgary, k níž navíc přidal nahrávku. Proti St. Louis pomohla jeho přihrávka Flames ve 14. minutě k vedení 2:1. Útočník Mark Jankowski vybojoval u mantinelu puk, posunul ho k Samu Bennettovi a ten ho přihrál do rohu k Jágrovi, který Jankowskému poslal puk mezi dvěma obránci. Třiadvacetiletý Kanaďan skóroval podruhé v zápase. Blues ale do konce první části stihli odpovědět.

Druhá třetina změnu skóre nepřinesla. V poslední dvacetiminutovce šlo Calgary dvakrát do vedení, ale St. Louis pokaždé dokázalo vyrovnat. Výhru na stranu domácích definitivně převrátil v 55. minutě Kris Versteeg trefou na 5:4. Dva body pro Flames pojistili Johnny Gaudreau a gólem do prázdné branky Frolík, který se trefil potřetí v sezoně.

V dalším pondělním zápase Carolina porazila Dallas 5:1 zásluhou prvního útoku ve složení Sebastian Aho, Jordan Staal a Teuvo Teräväinen. Dvacetiletý Fin Aho si připsal gól a dvě asistence, střední útočník Staal čtyři nahrávky a Teräväinen vstřelil ve třetí třetině čistý hattrick a celkově zaznamenal čtyři body.

NHL:

Calgary - St. Louis 7:4 (2:2, 0:0, 5:2)

Branky: 5. a 14. Jankowski (na druhou Jágr), 46. Bennett, 53. Ferland, 55. Versteeg, 59. J. Gaudreau, 59. Frolík - 4. a 53. Tarasenko, 17. Schwartz, 52. Steen. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18.519. Hvězdy zápasu. 1. Jankowski, 2. Bennett, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary).

Carolina - Dallas 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky: 43., 47. a 50. Teräväinen, 9. Aho, 60. Skinner - 29. A. Radulov. Střely na branku: 28:26. Diváci: 7968. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Jordan Staal, 3. Aho (všichni Carolina).