MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NHL - Hvězdy a smolaři uplynulého týdne NHL: Východní konference

0 , 1.03.16 v kategorii: Zajímavosti
Máme za sebou další týden hokeje v zámořské NHL, během kterého se toho na tamních kluzištích odehrálo hodně zajímavého. Pojďme se podívat, kterým hráčům se toto období vydařilo a kdo se aktuálně na ledě spíše trápí. Zde je přehled hvězd a smolařů Východní konference.
Severní Amerika NHL
Hvězdy

Mika Zibanejad, Ottawa Senators: Švédský útočník Sens prožil nejlepší utkání v sobotu, když nasázel do sítě Calgary hatrick a významnou měrou tak přispěl k vítězství svého týmu v poměru 6:4. Navíc se podařilo Zibanejadovi vměstnat všechny tři góly do rozmezí 2 minut, 38 sekund třetí třetiny, což byl nejrychlejší hatrick zaznamenaný hráčem Ottawy od roku 2003, kdy se podobný kousek podařil Mariánu Hossovi proti Atlantě (7 minut, 5 sekund). Zibanejad zaznamenal tři branky v jednom utkání poprvé v kariéře v NHL.

Nick Foligno, Columbus Blue Jackets: Osmadvacetiletý forvard si rovněž připsal hatrick. Modrokabátníci ve čtvrtek přehráli jasně New Jersey (6:1) a Foligno si kromě tří branek do statistik připsal i vítězný gól. Navíc přihrál ještě na jednu branku a prožil tak první čtyřbodový večer v kariéře. Hatrick se mu podařilo nastřílet v NHL podruhé v životě.

Andrej Markov, Montreal Canadiens: Zkušený veterán NHL v minulém týdnu prodloužil sérii s alespoň jedním bodem na zápas na úroveň pěti utkání. Celkem si ruský obránce zapsal jednu branku a pět asistencí. Markovova série však skončila již na počátku tohoto týdne, když nebodoval při porážce Habs na ledě San José.

Dion Phaneuf, Ottawa Senators: Bývalému kapitánovi Toronta přesun do Ottawy očividně prospívá. Ostřílený obránce nastoupil v dresu Senators k devíti zápasům a připsal si v nich celkem šest bodů za jednu branku a pět přihrávek. Za Maple Leafs vyprodukoval přitom Phaneuf v 51 utkáních pouze 24 bodů.

Smolaři

Stephen Gionta, New Jersey Devils: Centr Ďáblů určitě není považován za ofenzivní eso NHL, v letošní sezoně se ale bodově až příliš trápí a jeho statistiky nedoznaly změny v průběhu posledních patnácti zápasů. Celkově má Gionta na svém kontě při 63 utkáních jen 1 gól a 7 asistencí. V bilanci plus/mínus se navíc asi příliš nebude chlubit číslem -13.

Kyle Turris, Ottawa Senators: Turris se nemůže po zranění dostat do herní pohody a v posledních jedenácti zápasech vůbec nebodoval. Nedávno si navíc podvrtl kotník, a tak svou černou sérii zřejmě jen tak nepřeruší. Celkově má útočník Ottawy v letošní sezoně bilanci 13+17 a v bilanci plus/mínus -15.

autor: Petr Vérosta / hokejportal.cz, espn.com