MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NHL - Hvězdy a smolaři uplynulého týdne NHL: Východní konference

Jaromír Jágr, FOTO © bleacherreport.com
 0 , 23.02.16 v kategorii: Zajímavosti
Uplynulý týden byl v NHL ve znamení překonávání významných milníků, a tak se pojďme podívat, kterým hokejistům se dařilo a patřili mezi opory svého týmu. V našem přehledu však nezapomeneme ani na hokejisty, kteří neprožívají tak veselé období a potřebovali by svou hru zvednout. Ve výčtu hvězd a smolařů uplynulého týdne nejslavnější hokejové soutěže světa se nejprve zaměříme na Východní konferenci.
Severní Amerika NHL
Hvězdy
Jaromír Jágr, Florida Panthers: Čtyřiačtyřicetiletá legenda nadále vzdoruje věku a jeho dva góly do sítě Winnipegu ho v sobotu katapultovaly v historické tabulce střelců na třetí místo před Bretta Hulla. Jágr má aktuálně na svém kontě 742 branek a před ním jsou již jen dvě superhvězdy historie zámořské soutěže, Gordie Howe (801 branek) a Wayne Gretzky (894). Pravé křídlo Panthers se stalo zároveň nejstarším hokejistou historie, kterému se podařilo během jedné sezony zaznamenat minimálně 20 branek.

Steven Stamkos, Tampa Bay Lightning: Kapitán Bolts poté, co generální manažer klubu Steve Yzerman prohlásil, že se ho nehodlá do únorové uzávěrky přestupů zbavit, sbírá pravidelně body. V minulém období se mu podařilo přidat ve třech zápasech čtyři a v duelu s Penguins si připsal 300. gól v kariéře. Stamkos se stal v šestadvaceti letech devátým nejmladším hokejistou, kterému se podařilo tuto hranici pokořit. V klubové historii se dostal do společnosti dalších dvou třístovkařů, Vincenta Lecavaliera (383) a Martina St. Louise (365).

Shayne Gostisbehere, Philadelphia Flyers: Dvaadvacetiletý obránce Flyers brankou v prodloužení proti Torontu prodloužil svou sérii utkání, ve kterých bodoval na 15 zápasů a posunuje tak nadále historický milník pro obránce nováčka. Během tohoto období posbíral Gostisbehere v úhrnu pět gólů a třináct asistencí. Zároveň si připsal v této sezoně už čtyři branky v prodloužení.

Brad Marchand, Boston Bruins: Průbojný útočník momentálně předvádí nejlepší hokej kariéry. V sobotu pomohl dvěma góly k vítězství Bruins v poměru 7:3 nad Dallasem a zároveň poprvé v kariéře pokořil hranici třiceti branek v sezoně. V posledních 16 zápasech si kanadský forvard připsal 15 gólů, přidal čtyři asistence a výrazně se tak podílí na dobrých výsledcích Bostonu v posledním období. Medvědi z posledních 17 zápasů 11 vyhráli.

Smolaři
Leo Komarov, Toronto Maple Leafs: Nejproduktivnější hráč Toronta byl na tři zápasy suspendován za faul loktem na kapitána Rangers Ryana McDonagha.

Antti Raanta, New York Rangers: Před duelem s Torontem, ve kterém předvedl 35 skvělých zákroků a pomohl svému týmu k vítězství 4:2, nevyhrál ani jeden z posledních šesti zápasů, do kterých nastoupil, inkasoval v průměru 3,6 branky na utkání a jeho procentuální úspěšnost se zastavila na hodnotě 85,9.

Petr Mrázek, Detroit Red Wings: Mrázek celou sezonu drží Detroit ve hře o play off, minulý čtvrtek ale inkasoval v duelu s Penguins pět branek z 32 střel a ve třetí třetině byl vystřídán Howardem. Poté ještě nastoupil proti Ottawě, předvedl 25 zákroků, jeho tým ale znovu prohrál, tentokrát 2:3 po samostatných nájezdech, a v neděli už chytal proti Rangers (porážka 0:1 v prodloužení) Howard. Mrázek lovil v posledních třech zápasech dvanáctkrát puk ze své klece.

autor: Petr Vérosta / espn.com