Nejnovější hokejové zprávy

- Hradec Králové posílil účastník MS 2017

Oskars Cibulskis, FOTO © alchetron.com
 0 , 18.05.17 v kategorii: Aktuality
Lotyšský hokejový obránce Oskars Cibulskis se stal novou posilou Hradce Králové.

Devětadvacetiletý účastník mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem působil uplynulých osm sezon v Kontinentální lize v dresu Dinama Riga. V Mountfieldu se potká s krajanem Andrisem Džerinšem, který působil na východě Čech už v uplynulém ročníku.

"Jsem pochopitelně rád, že tento hokejista, který letos hrál velmi dobře na mistrovství světa, rozšíří a posílí naše obranné řady. Zároveň mě těší, že Andris Džerinš bude mít v týmu parťáka," řekl klubovému serveru generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Cibulskis si na šampionátu připsal v sedmi zápasech dva body za gól a asistenci. V dresu Dinama Riga v uplynulé sezoně zaznamenal v 48 duelech devět bodů za tři branky a šest asistencí. V KHL má na kontě celkově 304 zápasů a 55 bodů za 16 tref a 39 přihrávek.

Účastník pěti mistrovství světa, který v sezoně 2008/09 působil i v Salcburku v EBEL, by měl být poslední posilou bronzového týmu uplynulého ročníku do obrany. Tu už vyztužili Slováci Dominik Graňák z Rögle s Mislavem Rosandičem z Banské Bystrice a také Filip Pavlík z Litvínova.

"V tuto chvíli jsme s posilami do obrany skončili, nyní se ještě budeme soustředit na útok," uvedl Kmoníček. V ofenzivě dosud posílili Mountfield Petr Koukal z Jekatěrinburgu, Lukáš Cingel z pražské Sparty a Tomáš Zigo z Banské Bystrice.autor: ČTK