MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

1. Liga - Hořavův hattrick pomohl hokejistům Kladna k výhře v Havířově

HC Kladno, FOTO © rytirikladno.cz
 0 , 18.09.14 v kategorii: Aktuality
Bývalý reprezentační útočník Miloslav Hořava se stal hlavním hrdinou dnešních zápasů 4. kola první hokejové ligy.
Česko 1. Liga
Kladnu vystřílel hattrickem výhru v Havířově 5:2 a posunul Rytíře na druhé místo tabulky. Tu stále vede Třebíč, která však poprvé v sezoně ztratila a Litoměřice porazila až v prodloužení.

Hořava nastartoval Kladno v 11. minutě gólem v oslabení. Chvíli nato havířovské obraně ujel znovu a svůj povedený večer završil už krátce po polovině utkání, když mu podruhé v zápase přihrál na gól vicemistr světa z Rigy 2006 Petr Tenkrát. Duel s Rytíři přitáhl do hlediště havířovského stadionu téměř 3000 diváků.

Jeden z nejslavnějších domácích hokejových klubů díky výhře stáhl náskok vedoucí Třebíče už jen na dva body. Horácká Slavia sice vyhrála i pátý duel v novém ročníku, jenže s Litoměřicemi to bylo až v prodloužení. Středočeši už přitom vedli 2:0.

Další tradiční účastník extraligy z Českých Budějovic se na rozdíl od Kladna trápí. Tým kolem ostříleného útočníka Josefa Straky prohrál zatím tři ze čtyř utkání a dnes v Šumperku inkasoval dokonce sedm branek. Jeho nejzkušenější hráč alespoň vysokou prohru zmírnil dvěma trefami.