Nejnovější hokejové zprávy

- Hokejová rarita. Spartu dovedla k vítězství 101letá veteránská lajna + VIDEO

Radot hokejistů pražské Sparty, FOTO © hcsparta.cz
 0 , 16.03.16 v kategorii: Zajímavosti
Hokejisté favorizované Sparty zvládli úspěšně vstup do čtvrtfinále play off a trochu nečekaně byli klíčovými hráči Pražanů v duelu se Zlínem až členové čtvrtého, "veteránského" útoku Tomáš Netík, Michal Dragoun a Jan Hlaváč. Pamětníci posledního sparťanského titulu se postarali o dva ze čtyř gólů domácích.
VIDEO
"Hráli dobře. Jsou to zkušení hráči," komentoval trenér Josef Jandač lakonicky jejich výkon. "Jsme asi nejstarší čtvrtá lajna v lize," smál se Dragoun, kterému je 32 let. Netíkovi je 33 a Hlaváčovi ještě o šest víc.

"Je to zvláštní, že nás dal trenér dohromady. V součtu nám je asi 150," pousmál se Hlaváč, který se stejně jako Dragoun proti Beranům prosadil střelecky.

"Z mého pohledu je jedno, kdo s kým hraje. Máme čtyři vyrovnané lajny a že trenér dal dohromady zrovna nás? Dnes jsme dali dva góly, takže v pořádku, ale je to úplně jedno," podotkl Netík. "Ani já bych to nepřeceňoval, čeká nás doufám ještě hodně zápasů," řekl Dragoun.

Sparta, která obsadila v základní části druhé místo, je sice velkým favoritem čtvrtfinálové série, proti Zlínu však výrazně nedominovala. Vyhrála jen 4:3, i když poslední gól inkasovala až při power play soupeře tři sekundy před koncem.

"Je fajn, že jsme první těžký zápas urvali. Je jasné, že Zlín byl v laufu, a my jsme se toho po pauze trošku obávali. Řekl bych ale, že to bylo super," poukázal Dragoun na fakt, že Zlín do čtvrtfinále postoupil z předkola přes Třinec a Sparta téměř dva týdny čekala na start play off. "Zlín má dobrý mančaft a nikdo z nás nečeká, že budeme vyhrávat 5:1," podotkl.

Dragoun, Netík i Hlaváč společně s Jaroslavem Hlinkou jako jediní hráči ze současného kádru pamatují poslední mistrovský titul Sparty v roce 2007. Od té doby ambiciózní pražský klub play off vyhrát nedokázal.

"Na to nikdo z nás nemyslí a žádná souvislost v tom není. Prostě takhle vyplynula sestava," řekl Dragoun. "Jsou to super hokejisti a já musím jen bránit, abychom nedostávali góly. A když občas něco dáme, bude to fajn. Rozhodně bych ale dnešek nepřeceňoval," dodal.

Sestřih utkání Sparty se Zlínem si můžete přehrát ZDE.


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk