Bílí Tygři Liberec BK Mladá Boleslav HC Dynamo Pardubice HC Energie Karlovy Vary HC Kometa Brno HC Oceláři Třinec HC Olomouc HC Škoda Plzeň HC Sparta Praha HC Verva Litvínov HC Vítkovice Steel Mountfield HK Piráti Chomutov PSG Zlín

Extraliga - Hokejová extraliga zná všechny čtvrtfinalisty i účastníky předkola

Třinec vs. Mladá Boleslav, FOTO © hcocelari.cz
 0 , 1.03.16 v kategorii: Reviews
V hokejové extralize je po 51. kole rozhodnuto o jistých čtvrtfinalistech play off. Jsou jimi Liberec, Sparta, Hradec Králové, Plzeň, Mladá Boleslav a Olomouc. V předkole si zahrají Zlín, Chomutov, Kometa Brno a loňský finalista Třinec. V divokém utkání s vedoucími libereckými Bílými Tygry přišly po prohře 5:6 o naději na účast ve vyřazovacích bojích Vítkovice.
Česko Extraliga REVIEW
HC Olomouc - HC Verva Litvínov 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Herman (Holec, Buc), 30. Herman (Buc, Holec), 30. T. Mikúš (Ondrušek, Jaroměřský), 37. Holec (Řípa) - 46. Hanzl (F. Pavlík, Duda). Rozhodčí: Šír, Hejduk - Toševnojan, Hlavatý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 4597.
Sestavy:
Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Staněk - Rác, Herman, Buc - Eberle, Řípa, Holec - Skladaný, Húževka, T. Mikúš - Pekr, Kucharcyzk, Vodný. Trenéři: Venera a Tomajko.
Litvínov: Petrásek - Chaloupka, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička, Gula, Frolo - Jánský, Hübl, Gerhát - Martynek, Hanzl, Trávníček - Duda, K. Reichel, M. Hořava - Jurčík, Válek, Piroš. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Hokejisté Olomouce porazili v 51. kole extraligy Litvínov 4:1 a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále play off. Hanáci o své výhře, po které mají na šestém místě tabulky náskok čtyř bodů na sedmý Zlín, rozhodli ve druhé třetině, v níž vstřelili všechny branky. Dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Jakub Herman.

Domácí byli v úvodu mírně aktivnějším týmem. Vodný, Buc ani Eberle však své šance nevyužili. V polovině první třetiny vyzkoušel Konrádovu vyrážečku Válek, domácí brankář střelu viděl a dokázal zakročit. Šest minut před koncem se sám před Petráskem ocitl Kucharczyk, v zakončení byl ale tísněn a nedokázal tak lépe umístit puk.

Druhá třetina začala velkou šancí Olomouce. Skrbek objel branku soupeře, našel volného Vyrůbalíka, ale kapitán Hanáků trefil jen gólmana soupeře Petráska do ramene. Na opačné straně hřiště měli zadáci Kohoutů velké potíže s důrazem Trávníčka, ale Konrád situaci vyřešil.

Ve 25. minutě se domácí dostali do vedení. Holcovu střelu Petrásek jen vyrazil a pohotový Herman puk dorazil za jeho záda. Olomouci tak prospěly změny v sestavě, které kouč Venera udělal.

Hosté se prezentovali solidním výkonem. Vyrovnat mohl Martynek, slovenský gólman ve službách domácích však byl připraven. Místo 1:1 to tak bylo 2:0. A pod gólem v přesilové hře byla opět podepsaná dvojice Holec, Herman. Holec střílel a Herman opět dorážel. O 40 sekund později již Hanáci vedli 3:0. Po samostatné akci se střelou nad lapačku prosadil Mikúš.

V další šanci se objevil olomoucký Eberle, brankář Vervy tentokrát zabránil dalšímu gólu. Pak se málem prosadil i Litvínov, Pavelka využil chyby olomoucké obrany, přihrál Martynkovi, ale Konrád byl u tyčky včas. Následně jej nepřekonal ani Jurčík. Prosadili se tak opět domácí. Ve 37. minutě si Holec ke dvěma asistencím připsal i gól, když si krásně vybruslil do střelecké pozice a trefil se přesně nad Petráskovu vyrážečku.

Severočechům se v Olomouci nedařilo v koncovce. V závěru druhé části už Piroš překonal ležícího Konráda, ale trefil jen horní tyč. Gólu se tak Litvínov dočkal až ve třetí části. V přesilové hře vypálil od modré čáry Pavlík a na Hanzlovu teč Konrád nestihl zareagovat. Další gól již nepadl, i když šance měly oba týmy. Zvýšit výhru domácích mohl Rác, hostující Jurčík trefil tyč.

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 6:4 (0:1, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 25. Štumpf (O. Veselý), 30. Čachotský (P. Holík, Urbanec), 31. Štumpf (Matějíček), 44. Říčka (P. Holík, Čachotský), 45. Roman Vlach (Kotvan), 52. Štumpf z trest. střílení - 5. Bližňák (Johnson), 34. Indrák (T. Svoboda), 49. Indrák (Hrňa, T. Svoboda), 49. Bližňák z trest. střílení. Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4306.
Sestavy:
Zlín: Haloda - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Horák, Urbanec - Čachotský, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, D. Šťastný, F. Čech - Maruna, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Plzeň: Machovský (45. Polívka) - Jeřábek, Kvasnička, Kadlec, D. Sklenička, Kudroč, Pulpán - Indrák, Lev, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Hokejisté Zlína porazili v 51. kole extraligy Plzeň 6:4 a porazili tak Západočechy potřetí za sebou. Prvním hattrickem v české nejvyšší soutěži se na výhře domácích podílel slovenský útočník Daniel Štumpf. Zlín se posunul na sedmé místo tabulky a bez ohledu na výsledky závěrečného kola základní části bude hrát předkolo play off. Plzeň klesla na čtvrté místo.

Domácí se museli obejít bez pomoci nemocné brankářské jedničky Kašíka i nejlepšího střelce Bukartse. A protože mimo hru je i tradiční dvojka Štůrala či trojka Zavadil, do branky musel nastoupit junior Haloda, jemuž kryl záda patnáctiletý mladší dorostenec Kořének.

Zápas začal opatrně, hned první větší šance však skončila gólem. V páté minutě poslal Plzeň do vedení Bližňák, který se trefil pod horní tyč. V první třetině se moc zajímavého nedělo, párkrát si však zasloužil potleskl domácí gólman. V závěru třetiny při přesilovce dobře pálil Kadlec, ale těsně nad branku.

Druhá dvacetiminutovka nabídla mnohem lepší hokej. Ve 25. minutě vyjel zpoza branky Štumpf a dokázal vyrovnat. Vzápětí poslal Berany do vedení na brankovišti důrazný Čachotský. Netrvalo dlouho a stav byl už 3:1. Svou druhou branku v zápase vstřelil z dorážky Štumpf. Následně se Západočeši ubránili oslabení a dokázali snížit. Z kruhu "z první" přesně pálil Indrák. Hosté následně mohli i vyrovnat, Halodovi však pomohli spoluhráči.

Gólové hody pokračovaly i ve třetí části. Tu sice začali náporem hosté, ovšem několikanásobné palebné pokusy gól neznamenaly. Tedy alespoň na straně Plzně. Zlín se radoval dvakrát v rozmezí jedné minuty a rázem byl stav 5:2. Pro Moravany to byl první pětigólový zápas na domácím ledě v sezóně. Nejprve o tyčku dostal puk do branky po střele z kruhu Říčka, následně využil chybu Machovského Vlach.

Plzeňská jednička následně ze hry odstoupila a na jeho místo nastoupil Polívka. A tento tah dodal Indiánům krev do žil. Nejprve na rozdíl dvou gólů snížil dorážkou Indrák, načež za sedmnáct sekund proměnil trestné střílení střelou do horního růžku Bližňák.

I domácí ale dostali možnost trestného střílení a Štumpf jej také využil. I potřetí ale překonal Machovského, kterého trenéři hostů na nájezd poslali zpět do branky místo Polívky. O osudu zápasu tak bylo definitivně rozhodnuto.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 5:6 (2:0, 1:2, 2:4)
Branky a nahrávky: 6. Kucsera (Kolouch, Vandas), 16. Szturc (Burger, E. Němec), 28. Čerešňák (Kolouch), 48. E. Němec (Burger, Szturc), 53. Kolouch (Hovorka, Vandas) - 29. Valský (P. Jelínek), 30. Ordoš (Bulíř, Plutnar), 47. Bakoš (Vampola), 53. Vampola, 57. Vampola (Mojžíš, Řepík), 59. Vampola (Krenželok, Plutnar). Rozhodčí: Hradil, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Bartošák (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 7202.
Sestavy:
Vítkovice: Bartošák - Čerešňák, Kovář, Štencel, Philipp, Sloboda, Klok - Olesz, M. Hlinka, P. Kafka - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Balán, Hovorka - Szturc, Burger, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.
Liberec: Lašák - Šimek, Vitásek, Plutnar, Derner, Havlín, Mojžíš - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Ordoš - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Zachar, J. Vlach, Plodek. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Hokejisté Liberce potvrdili své výsadní postavení v extralize vítězstvím 6:5 ve Vítkovicích v předposledním kole základní části. Lídr soutěže celé utkání jen dotahoval vedení Ostravanů, ale díky hattricku výtečně hrajícího Petra Vampoly v závěrečné desetiminutovce domácím sebral šanci na předkolo play off. Vítkovice v divokém závěru nedali během dvou minut Vandasem a Oleszem dokonce dvě trestná střílení a i počtvrté v sezoně Bílým Tygrům podlehly.

Liberec se po překonání rekordní bodové mety ve Vítkovicích nepředstavil v úplném složení a bez důležitých článků sestavy Radivojeviče, Ševce a Výtiska v první části s nabuzeným soupeřem rychle ztratil kontakt. Domácí dokonale ztrestali dvě díry v liberecké obraně. Havlín otevřel v šesté minutě cestu před Lašáka Kucserovi, který zápěstím namířil přesně pod vyrážečku. Mnohem horší chybu hosté zplodili v 16. minutě; středem kluziště jim Vítkovice prchly dokonce ve dvou a Szturc po zpětné přihrávce Burgera nedal Lašákovi, který se do sestavy vrátil po zranění, šanci.

Hra Severočechů zprvu postrádala obvyklou jiskru a přímočarost. I tak měl v 18. minutě stoprocentní příležitost Vlach, kterou mu ale zlikvidoval Bartošák. Liberec probral až třetí úder. Čerešňák v 28. minutě prostřelil z kruhu Lašáka, který u sudích marně reklamoval domácí faul na brankovišti.

Hosté kontrovali o 57 sekund později Valským, který po buly z úhlu zaskočil Bartošáka trefou na přední tyčku. A přesně v polovině utkání snížil na rozdíl gólu Ordoš, jehož nevinně vyhlížející příklep smolně usměrnil do vlastní branky Klok. Birner měl v 35. minutě na hokejce vyrovnání, ovšem po jeho sólu za Bartošákem zazvonila tyč.

Třígólový náskok Vítkovic vynuloval až Bakoš, který ve 47. minutě těžil z nezájmu domácí obrany a po Vampolově pasu ošálil Bartošáka povedenou kličkou. Domácí však nemohli zareagovat lépe a už o 86 sekund nato jim náskok vrátil přesnou ranou z kruhu rovněž špatně obsazený Němec. S chutí hrající Vampola ze skrumáže v 53. minutě znovu srovnal, ale historie se opakovala a na jeho trefu bleskově odpověděl Kolouch, který o 49 sekund poté díky šťastnému odrazu dotlačil puk za Lašáka.

Liberec však v závěru dokazoval svoji sílu. Při Philippově vyloučení zariskoval už čtyři minuty před koncem s power play a Vampola při hře šest na čtyři opět vyrovnal. V infarktovém závěru mohly Vítkovic zase strhnout vedení na svou stranu, ale Vandas neproměnil v 58. minutě trestné střílení po Mojžíšově faulu. Neuvěřitelný závěr vygradoval skvěle hrající Vampola, který po samostatné akci prostřelil Bartošáka pošesté a poprvé v utkání dostal Liberec do vedení. Olesz mohl domácím zajistit alespoň prodloužení, ale 32 sekund před koncem za úmyslné posunutí branky nedal druhé trestné střílení.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. V. Růžička ml. (Červenka, Skinner) - 7. Piskáček (Dragoun, Kalina), 42. J. Hlinka (Buchtele, Hlaváč), 43. Hlaváč (Hamilton). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:11, navíc Červenka (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4911.
Sestavy:
Chomutov: Kristan - Rutta, Skinner, Harant, J. Mrázek, Šidlík, Tejnor, Pereťagin - Račuk, Červenka, Tomica - Ölvecký, V. Růžička ml., Sklenář - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - D. Kaše, Dušek, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Sparta: Taylor - Polášek, Eminger, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Piskáček, Kalina - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Hamilton, Klimek, Hlaváč - Forman, Pech, Kumstát - Netík, Dragoun, Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.

Hokejisté Chomutova prohráli v 51. kole extraligy s pražskou Spartou 1:3 a definitivně přišli o naději na přímý postup do čtvrtfinále play off. Piráti nenavázali na předešlé tři výhry za sebou a čeká je předkolo, které začnou na domácím ledě. Jistě druhá Sparta zvítězila už posedmé za sebou.

Sparta byla v úvodu aktivnější a k prvnímu většímu ohrožení Kristanovy branky se dostal Klimek. Na druhé straně musel Taylor zasahovat proti Červenkovi a Ölvecký bekhendem přestřelil. Za Pražany ještě neuspěl Forman, ale v sedmé minutě už se sparťané radovali. Dragoun nabil mezi kruhy obránci Piskáčkovi, který tvrdou ránou překonal slovinského gólmana.

Odpovědět mohl Červenka z rychlého brejku a další možnost měl Ölvecký. Zvýšit náskok hostů se snažil dvěma pokusy v rychlém sledu Přibyl. Při vyloučení Čajkovského neuspěli s dorážkami Rutta a Račuk, ale v 16. minutě už Piráti zužitkovali přesilovku pěti proti třem.

Červenka našel před brankou Růžičku, který si připravil střeleckou pozici a zamířil k levé tyči. Hned v prvním duelu po šestizápasové absenci v sestavě se tak syn kouče Pirátů Vladimíra Růžičky prosadil. Před pauzou ještě ve vlastním oslabení zahrozil Červenka.

Severočeši odolali i ve zbytku oslabení v úvodu druhé části. Ve 24. minutě Kristan kryl Pechův pokus. Při Hlaváčově vyloučení si po Ruttově střele sudí ověřili u videorozhočího, zda puk neskončil za brankovou čarou. Sparta se po následném trestu pro Poláška ubránila i 22 sekund ve třech proti pěti. Za Spartu pak zahrozil Dragoun, ale větší šanci měli v 37. minutě domácí. Růžička se dostal do úniku, ale minul.

Piráti sice na přelomu druhé a třetí třetiny odolali při Červenkově vyloučení, ale pouhých šest sekund po jeho návratu už hosté tlak proměnili v opětovné vedení. Hlaváčův pokus ještě Kristan stihl vyrazit betonem, ale puk se pak dostal k Hlinkovi, který zakončil do prázdné branky.

Hned za 50 vteřin po Hamiltonově přihrávce snadno zvýšil Hlaváč a Pražané si dvoubrankový náskok už do konce utkání pohlídali. Sami ještě neproměnili 38 vteřin trvající výhodu pěti proti třem. V 55. minutě se poprali Chrpa se Švrčkem, stav se už ale nezměnil.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:4 v prodloužení (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. P. Sýkora (Štajnoch, Marcinko) 37. Redenbach, 50. Redenbach (P. Sýkora, Gregorc) - 50. J. Káňa II (V. Němec, Kováčik), 57. J. Káňa II (V. Němec), 60. Kováčik (T. Kaberle, V. Němec), 61. J. Káňa II (T. Kaberle). Rozhodčí: Pešina, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 6981.
Sestavy:
Pardubice: M. Kopřiva - Štajnoch, Čáslava, Ščotka, Gregorc, Bokroš, J. Zdráhal - Rapáč, Marcinko, Poulíček - Moňa, Redenbach, Orsava - Moučka (21. P. Sýkora), Nahodil, Kaut - Voženílek, Tomášek, M. Beran. Trenéři: Draisaitl a Potajčuk.
Brno: Čiliak - Kozák, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Štindl - H. Zohorna, L. Čermák, Dočekal - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - Ton, J. Hruška, Ostřížek - R. Zohorna, Raška, Burian. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.

Hokejisté Komety Brno vyhráli v Pardubicích 4:3 po prodloužení a zajistili si účast v předkole play off. Brňané v 50. minutě prohrávali už o tři branky, ale dokázali bleskově snížit a pak 14 vteřin před koncem třetí třetiny srovnal při hře bez brankáře bek Jozef Kováčik. Prodloužení rozhodl po 43 vteřinách svým třetím gólem v utkání útočník Jan Káňa. Pardubice ztratily šestý z posledních sedmi zápasů.

Kometa potřebovala v boji o předkolo play off nutně uspět, ale utkání bylo od počátku z obou stran velmi opatrné. První šanci měl až v sedmé minutě Voženílek, avšak nezakončil důrazně. Domácí gólman Kopřiva se zahřál až po polovině první části, kdy lapačkou zneškodnil dobrou ránu Káni. Prakticky z protiútoku na druhé straně Čiliak vychytal Redenbacha, který se prokličkoval obranou. Podobnou možnost v samém závěru sebral brněnský gólman i Nahodilovi.

Až začátek druhé části přinesl dvě zásadní změny: přibylo šancí před oběma brankami a do pardubické sestavy naskočil kanonýr Petr Sýkora. Důkazem prvního bodu byla šance Hynka Zohorny, který švihem trefil tyč. Důležitost druhého se projevila na konci 27. minuty, kdy Sýkora tečoval před brankou nahození Štajnocha a otevřel střelecký účet zápasu.

Vůbec poprvé se v utkání vylučovalo až ve 32. minutě a to hned na obou stranách. Hra ve čtyřech více svědčila domácím. Čiliak nejprve zlikvidoval další šanci Redenbacha, poté měl i štěstí, když Čáslavova střela zaťukala na tyč. Kometa odpověděla velkým náporem, ale z řady střel se žádná neujala. A neslavně dopadla i brněnská přesilovka. Rozehrávku mezi obránci totiž sebral Redenbach a svůj únik zakončil střelou mezi Čiliakovy betony.

Velkou šanci na snížení stavu měl hned na začátku třetí části unikající Špirko, jenže nestihl přehodit hodně vyjetého Kopřivu. Dynamo pak dostalo k dispozici 41 vteřin v přesile dvou mužů a okamžitě trestalo, když se Čiliak nestihl přesunout při střele Redenbacha. Za dalších 21 vteřin to ale bylo znovu jen o dva góly, neboť v pokračujícím oslabení zužitkoval Němcovu přihrávku Káňa.

Kometa vycítila šanci a přidala na obrátkách, ovšem Kopřiva byl dlouho neprůstřelný. Až v 57. minutě se ranou ihned po buly prosadil podruhé v utkání Káňa a začalo drama. Chvíli poté mohl vrátit Dynamu jistotu Orsava, ovšem po pěkném sólu přestřelil odkrytou část branky. Kometa sáhla 106 vteřin před koncem třetí třetiny ke hře bez brankáře a po dlouhém náporu dokázala srovnat. V čase 59:46 propadla Kopřivovi do sítě střela Kováčika.

Prodloužení se hrálo pouze 43 vteřin. Kometa se okamžitě nastěhovala do útočného pásma, kde se k puku dostal Jan Káňa a šťastnou trefou dokonal hattrick. Zároveň zpečetil postup Komety Brno do předkola play off.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd: Jarůšek. Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 3698.
Sestavy:
Mladá Boleslav: Rittich - T. Voráček, Stříteský, Trončinský, Holub, Kučný, Rýgl, Robar - Jarůšek, D. Výborný, Pacovský - Klimenta, Klepiš, Lenc - Hyka, Musil, Bárta - Ďurač, R. Hruška, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Třinec: Hamerlík - Galvas, M. Doudera, Jank, Nosek, Hrabal, Slovák - Tybor, Kopecký, Irgl - Svačina, Plíhal, Dravecký - Adamský, Polanský, Rákos - Rufer, Kovarčík, Matuš. Trenéři: Dopita a Mucha.

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 51. kole extraligy nad Třincem 1:0 po samostatných nájezdech a mají jistý přímý postup do čtvrtfinále play off. Radost měli nakonec i Oceláři, kterým bod stačí k jistotě účasti v předkole play off. Utkání rozhodl v páté sérii nájezdů Richard Jarůšek.

Zápas začal v hodně svižném tempu. Jako první mohli skórovat hosté, ale Kovarčíkovu střelu pod břevno dokázal domácí brankář Rittich vytěsnit vyrážečkou. Domácí se na dostřel Hamerlíkovi branky dostali v následné přesilovce, ale Pabiška nedokázal najít mezeru mezi tyčkou a brankářem Třince.

V početní výhodě zahrozil i Třinec, ale Irglovu dorážku do odkryté části branky vykryl Rittich skvěle maskou. V té samé přesilovce mohli hosté ale i inkasovat. To když se mezi kruhy po šťastném odrazu zjevil Hyka, ale trefil jenom Hamerlíka.

Blízko vstřelení úvodní branky zápasu byl ve čtvrté minutě druhé části Jarůšek. Dokázal sice prostřelit Hamerlíka, ale slovenského gólmana zastoupil na brankové čáře Irgl. Ani ne o minutu později už byl Hamerlík překonaný stejným způsobem znovu, ale tentokrát ho jistil Milan Doudera. Hamerlík měl dostatek štěstí, což se potvrdilo po Jarůškově střele, která skončila na tyči.

Domácí vystupňovali svůj tlak v přesilovce, ale hosté odolali. Stejně tak při Bártově střele, po níž našel třinecký gólman puk v lapačce. Boleslavský gól visel ve vzduchu, ale nepadl ani při Hykově manévru před brankovištěm, po němž puk opět projel jenom kolem branky. Domácí tlak otupilo až vyloučení Kučného, ale ani Třinec nedokázal v početní výhodě pohnout číslicemi na světelné tabuli.

Domácím divákům zatrnulo ve třetí třetině nejprve při šanci Adamského, který vystihl nepřesné založení přesilovkového útoku, ale Rittich zasáhl na poslední chvíli lapačkou. I přes absenci gólů se hrál i v závěrečné dvacetiminutovce svižný a atraktivní hokej, při němž se přelévala hra z jedné strany na druhou. Ale šedesát minut hry ani tak branku nepřineslo.

Hned v úvodu prodloužení zahákoval ujíždějícího Hyku Galvas, a i když se diváci dožadovali trestného střílení, k vidění byla pouze přesilovka. Branky se ale diváci nedočkali a rozhodovat musely až samostatné nájezdy. Hned v prvním se trefil kapitán hostů Irgl. Ve třetí sérii dokázal srovnat ex-třinecký obránce Trončinský. Boleslav šla do vedení v páté sérii zásluhou Jarůška, na nějž již Dravecký nedokázal odpovědět.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Haščák (Huna), 35. T. Rohan (Bartek, M. Rohan) - 13. Bednář (Dej, Mertl), 13. Červený (Pláněk, Honejsek), 38. Mertl (Vydarený, Dej), 57. Courchaine (Honejsek). Rozhodčí: R. Svoboda, Úlehla - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:6. Bez využití: Diváci: 1364.
Sestavy:
Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, Bičánek, Benák, J. Tomeček, Redlihs, M. Rohan, Baránek - Huna, Haščák, Vachovec - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Kůs, T. Rohan - Gríger, Osmík, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Antonik.
Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, Dietz, Plášil, Pavlas, Frühauf, Čáp - Bednář, Mertl, Dej - Honejsek, Ihnacak, Červený - Kudrna, Vantuch, Šimánek - Köhler, Miškář, Courchaine. Trenéři: Kýhos, T. Martinec, Tvrdík a V. Sýkora.

Hokejisté Hradce Králové vyhráli na ledě posledních Karlových Varů 4:2 a potvrdili tak svou účast přímo ve čtvrtfinále play off. Před ostudně nízkou návštěvou 1364 diváků, která je nejmenší v probíhajícím ročníku extraligy, sice domácí zlikvidovali dvougólové manko, ale sérii neúspěchů nakonec zastavili hosté a po čtyřech porážkách se radovali. Energie naopak nebodovala počtvrté za sebou, ani bod nevytěžila rovněž ze čtyř zápasů sezony s dnešním sokem.

Po opatrném začátku týmů, které se nachází ve výrazně odlišném rozpoložení, si v prvních deseti minutách vytvořili větší šance Köhler a Dej, ale jejich střely buď branku minuly, nebo byl Závorka připraven.

Mountfield naplno ukázal své kvality ve 13. minutě, když nejprve po ideální přihrávce Deje si puk převzal Bednář a nekompromisně otevřel účet zápasu. O 31 vteřin později domácí obrana opět propadla a nikým neatakovaný Pláněk přihrál na před brankou zcela osamoceného Červeného, pro kterého již nebyl problém přidat druhou trefu. V 18. minutě měl ke třetí brance blízko Köhler, jeho střela však skončila pouze na tyči.

Po necelé minutě druhého dějství se po zmatcích v královéhradecké obraně dostal ke Kacetlem vyraženému puku Haščák a střelou do odkryté branky snížil. Povzbuzená Energie se začala více tlačit do útoku a vytvářet si i šance, jednu z nich řešil hostující brankář jen za cenu posunuté branky, za což obdržel dvouminutový trest. Na ledě přibylo nervozity a tvrdosti. Po ataku Ihnacaka na Závorku se za jeho brankou strhla menší mela, kterou rozhodčí řešili sérií menších trestů.

Po dvouminutovém tlaku Východočechů v polovině utkání zakončeném ranou Deje do tyče se ke slovu opět dostali hráči z lázeňského města. Ve 35. minutě po úniku Tomáše Rohana s Bartkem volil Rohan místo nahrávky střelu zápěstím z mezikruží, která skončila za zády překvapeného Kacetla. Hradec pochopil, že profesorským hokejem neuspěje ani na ledě poslední celku extraligy. A ve 38. minutě - po dalším závaru a střele Vydareného - vrátil Mertl díky šikovné teči vedení opět na stranu Mountfieldu.

V závěrečné třetině si Východočeši těsné vedení pohlídali a nic na tom nezměnila ani tutovka Vachovce, který z bezprostřední blízkosti přestřelil branku. Pečeť výsledku a osudu zápasu dal v 57. minutě Courchaine, který zužitkoval přihrávku Honejska zpoza branky.

autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk