MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

1. Liga - Hokejisté Kladna už mají nadosah druhé místo

HC Kladno, FOTO © hc-kladno.cz
 0 , 18.12.14 v kategorii: Aktuality
Hokejisté Kladna smazali další dílek ze ztráty na druhé místo v tabulce první ligy.
Česko 1. Liga
V 36. kole si zastříleli proti poslednímu Havlíčkovu Brodu a zvítězili 6:1, zatímco České Budějovice už potřetí po sobě nevyhrály v základní hrací době. Rozdíl mezi oběma kluby je nyní jen dva body ve prospěch Jihočechů.

Před měsícem a půl se Rytíři trápili na 11. místě a majitel klubu Jaromír Jágr byl hodně naštvaný. Návrat do domácího prostředí opraveného stadionu i příchod řady posil má však na Kladno blahodárný účinek. Už vystoupalo na třetí místo a ani tam se zastavit nehodlá.

Vedení klubu nedávno získalo na střídavý start sparťana Zdeňka Bahenského a ten se ve svém třetím utkání v novém prostředí dočkal prvního gólu. Útočník, jenž v sestavě nahradil Jana Hlaváče, který se před pár dny vrátil podle dohody zpět domů do USA, nakonec přidal ještě jednu trefu.

Rozdílem pěti branek triumfoval i jasně vedoucí Chomutov. Šumperku nepovolil na svém ledě ani čestný úspěch a jeho gólman Miroslav Kopřiva počtvrté v sezoně vychytal čisté konto. Vyrovnal se tím v této statistice dosud nejlepšímu litoměřickému Tomáši Královi.

Českým Budějovicím se po sérii pěti vítězství na přelomu listopadu a prosince přestalo dařit. Z posledních šesti zápasů urvali jejich hráči tři body jen v jednom, jinak jednou uspěli v prodloužení a dvakrát v nájezdech. V těch rozhodli i dnešní zápas v Havířově. Postaral se o to veterán Josef Straka, jenž byl v dodatečné disciplíně jediným úspěšným hráčem z pěti střelců.

autor: ČTK TASR


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.