MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

MS - U20 - Semifinále - Hokejisté Finska budou hrát na domácím MS dvacítek o zlato

MS hráčů do 20 let - logo
 0 , 4.01.16 v kategorii: Reviews
Hokejisté Finska si zahrají na domácím mistrovství světa hráčů do 20 let o zlato.
MS U20 MS - U20 - Semifinále REVIEW
V semifinále zdolali Švédsko 2:1 a dostali se do finále teprve podruhé za posledních 15 let. Před dvěma roky v Malmö získali titul. Ve finále je čeká vítěz duelu Ruska se Spojenými státy americkými, který začne v 19:00 SEČ. Švédové utrpěli první porážku na turnaji a budou hrát o bronz.

Finové, kteří v předešlých pěti zápasech turnaje nastříleli 29 branek, v úvodu šance neproměnili a naopak v polovině úvodní části šli do vedení Švédové. Timashov křížnou přihrávkou ideálně uvolnil Asplunda, který u pravé tyče snadno doklepl puk za Kähkönena.

Domácí výběr, hnaný plnou Hartwall Arenou, v druhém dějství výsledek otočil. Ve 26. minutě ještě v přesilovce Rantanen trefil tyč, ale o šest minut později už se Finové radovali. Rantanen našel z rohu před brankou nekrytého Hintze a gólman Söderström, který udržel ve čtvrtfinále proti Slovensku nulu, poprvé v play off inkasoval.

Ve 34. minutě se Finové prosadili i při Karlssonově vyloučení. Rantanen přihrál zpoza branky Kalapudasovi a jeho střelu z pravého kruhu ještě stihl zastínit švédskému gólmanovi tak, aby cestu puku do branky vůbec neviděl. Těsný náskok Finové do konce zápasu udrželi.

Finsko - Švédsko 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Hintz (Rantanen, Kapanen), 34. Kalapudas (Rantanen, Kapanen) - 11. Asplund (Timashov, Larsson). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Pitoscia - Oliver (oba USA), Otmachov (Rus.). Vyloučení: 3:5, navíc Karlsson (oba Švéd.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 13.340.