Anaheim Ducks Boston Bruins Buffalo Sabres Calgary Flames Carolina Hurricanes Chicago Blackhawks Colorado Avalanche Columbus Blue Jackets Dallas Stars Detroit Red Wings Edmonton Oilers Florida Panthers Los Angeles Kings Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New Jersey Devils New York Islanders New York Rangers Ottawa Senators Philadelphia Flyers Phoenix Coyotes Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Tampa Bay Lightning Toronto Maple Leafs Vancouver Canucks Washington Capitals Winnipeg Jets

NHL - Hertl rozhodl o výhře Sharks, Plekanec přispěl k zisku bodu + VIDEO

Tomáš Hertl
 0 , 17.01.16 v kategorii: Reviews
Skvělou formu potvrdil v sobotním utkání NHL český útočník Tomáš Hertl, který gólem v prodloužení rozhodl o výhře San Jose 4:3 nad Dallasem.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
Za hosty jednou skóroval Aleš Hemský. Hertl si připsal i asistenci a byl vyhlášen první hvězdou večera. Stejnou bilanci zaznamenal Tomáš Plekanec, jehož Montreal ale získal v St. Louis jen bod za prohru 3:4 v prodloužení.

Hemský v San Jose otevřel skóre, když se k němu ve 12. minutě odrazil puk před branku a on zakončil pohotovou kličkou do bekhendu. Ve druhé třetině Žraloci dvěma góly zvrátili vedení na svou stranu, hned v první minutě třetího dějství ale vyrovnal svou 25. brankou v sezoně Tyler Seguin.

Ve 48. minutě vrátil domácím náskok v přesilové hře Marc-Edouard Vlasic, jenže za pouhých dvanáct sekund Jason Spezza opět srovnal. V nastaveném čase přišla velká chvíle Hertla, který si v útočném pásmu vyměnil puk s Vlasicem a střelou švihem z kruhu pro vhazování překonal brankáře Anttiho Niemiho, který ještě v minulé sezoně sdílel kabinu Sharks. Odchovanec pražské Slavie tak vylepšil svoji bilanci v posledních pěti zápasech na tři góly a tři asistence.

Plekanec byl nejprve ve 31. minutě u zrodu akce, po níž se Canadiens dostali do vedení 2:1. Český hokejista vyhrál vhazování v útočném pásmu, Nathan Beaulieu zajel podél mantinelu až za branku, odkud se puk dostal na hůl Maxe Paciorettyho a ten zblízka překonal Briana Elliotta.

Jenže domácí Blues už za pouhých 67 sekund vyrovnali zásluhou Paula Stastnyho a podobný scénář se opakoval i ve třetí třetině. V 54. minutě Plekanec devátou brankou v sezoně zajistil hostům znovu vedení, hned za 44 sekund však kontroval Ty Rattie. Ve třetí minutě prodloužení zařídil výhru St. Louis Jori Lehtera.

NHL: Philadelphia - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech, Los Angeles - Ottawa 3:5, Boston - Toronto 3:2, Buffalo - Washington 4:1, St. Louis - Montreal 4:3 v prodl., Nashville - Minnesota 3:0, Arizona - New Jersey 0:2, Edmonton - Calgary 2:1 po sam. nájezdech, Columbus - Colorado 2:1, San Jose - Dallas 4:3 v prodl.