Anaheim Ducks Boston Bruins Buffalo Sabres Calgary Flames Carolina Hurricanes Chicago Blackhawks Colorado Avalanche Columbus Blue Jackets Dallas Stars Detroit Red Wings Edmonton Oilers Florida Panthers Los Angeles Kings Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New Jersey Devils New York Islanders New York Rangers Ottawa Senators Philadelphia Flyers Phoenix Coyotes Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Tampa Bay Lightning Toronto Maple Leafs Vancouver Canucks Washington Capitals Winnipeg Jets

NHL - Hemský si připsal gól a asistenci, Pavelec inkasoval čtyřikrát + VIDEO

Aleš Hemský
 0 , 9.03.16 v kategorii: Reviews
Hokejový útočník Aleš Hemský byl v úterním programu NHL jediným českým bodujícím hráčem.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
Pardubický rodák zaznamenal gól a přihrávku, přesto s Dallasem podlehl v Montrealu 3:4 v prodloužení. Porážku neodvrátil ani 27 úspěšnými zákroky brankář Ondřej Pavelec, který s Winnipegem neuspěl v duelu s Nashvillem v poměru 2:4.

Hemský si připsal dva body v jednom utkání poprvé od 12. listopadu. Nejdříve asistoval u prvního gólu v zápase a ve 39. minutě ukázal, jak má šikovné ruce. Ve středním pásmu získal kotouč, vyměnil si ho s Codym Eakinem, rychlým manévrem obkroužil branku a zasunul puk do odkryté klece překvapeného gólmana Bena Scrivense. Trefa českého útočníka upravila skóre na 3:3 a vyrovnaný stav zlomil až v čase 61:59 Alex Galchenyuk.

Pro Pavelce byla smolná dvacátá minuta, v níž Jets přišli o vedení 1:0. Skvěle sehrané přečíslení zakončoval Craig Smith do prázdné branky a po 11 sekundách přidal druhý gól Colton Sissons, jehož nahození se odrazilo za záda kladenského odchovance od brusle Bena Chiarota. Po další krásné kombinaci překonal v polovině třetí třetiny bezmocného Pavelce Ryan Johansen. Po snížení domácích uzavřel skóre druhým gólem v zápase Smith.

Druhý český gólman Petr Mrázek zůstal v úterý na střídačce. Ostravský rodák po problémech s třísly nastoupil ke dvěma utkání proti Chicagu. V prvním zápase inkasoval pětkrát, ve druhém ho obhájci Stanleyova poháru vyhnali už po šesti minutách z branky. Ani s Jimmy Howardem se ale Detroitu nedařilo a v Columbusu prohráli 3:5.

NHL:

Buffalo - NY Rangers 2:4, NY Islanders - Pittsburgh 2:1, Carolina - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech, Edmonton - San Jose 0:3, Montreal - Dallas 4:3 v prodl., Tampa Bay - Boston 0:1 v prodl., Winnipeg - Nashville 2:4, Columbus - Detroit 5:3.