MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NHL - Hemský si připsal gól a asistenci, Pavelec inkasoval čtyřikrát + VIDEO

Aleš Hemský
 0 , 9.03.16 v kategorii: Reviews
Hokejový útočník Aleš Hemský byl v úterním programu NHL jediným českým bodujícím hráčem.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
Pardubický rodák zaznamenal gól a přihrávku, přesto s Dallasem podlehl v Montrealu 3:4 v prodloužení. Porážku neodvrátil ani 27 úspěšnými zákroky brankář Ondřej Pavelec, který s Winnipegem neuspěl v duelu s Nashvillem v poměru 2:4.

Hemský si připsal dva body v jednom utkání poprvé od 12. listopadu. Nejdříve asistoval u prvního gólu v zápase a ve 39. minutě ukázal, jak má šikovné ruce. Ve středním pásmu získal kotouč, vyměnil si ho s Codym Eakinem, rychlým manévrem obkroužil branku a zasunul puk do odkryté klece překvapeného gólmana Bena Scrivense. Trefa českého útočníka upravila skóre na 3:3 a vyrovnaný stav zlomil až v čase 61:59 Alex Galchenyuk.

Pro Pavelce byla smolná dvacátá minuta, v níž Jets přišli o vedení 1:0. Skvěle sehrané přečíslení zakončoval Craig Smith do prázdné branky a po 11 sekundách přidal druhý gól Colton Sissons, jehož nahození se odrazilo za záda kladenského odchovance od brusle Bena Chiarota. Po další krásné kombinaci překonal v polovině třetí třetiny bezmocného Pavelce Ryan Johansen. Po snížení domácích uzavřel skóre druhým gólem v zápase Smith.

Druhý český gólman Petr Mrázek zůstal v úterý na střídačce. Ostravský rodák po problémech s třísly nastoupil ke dvěma utkání proti Chicagu. V prvním zápase inkasoval pětkrát, ve druhém ho obhájci Stanleyova poháru vyhnali už po šesti minutách z branky. Ani s Jimmy Howardem se ale Detroitu nedařilo a v Columbusu prohráli 3:5.

NHL:

Buffalo - NY Rangers 2:4, NY Islanders - Pittsburgh 2:1, Carolina - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech, Edmonton - San Jose 0:3, Montreal - Dallas 4:3 v prodl., Tampa Bay - Boston 0:1 v prodl., Winnipeg - Nashville 2:4, Columbus - Detroit 5:3.