MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Itálie Lotyšsko Německo Rusko Slovensko Švédsko USA Skupina B Bělorusko Česko Finsko Francie Kanada Norsko Slovinsko Švýcarsko

NHL - Gudasův gól Philadelphii nestačil, Crosby si připsal tisící bod + VIDEO

Radko Gudas, FOTO © nhl.com
 0 , 17.02.17 v kategorii: Reviews
Hokejový obránce Radko Gudas vstřelil ve čtvrtečním utkání NHL třetí gól v sezoně, kterým jen mírnil prohru Philadelphie 3:6 na ledě Edmontonu.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
V sestavě poražených si jednu přihrávku připsal Jakub Voráček a všech šest branek inkasoval Michal Neuvirth, který si v utkání připsal 19 úspěšných zákroků.

Gudas se trefil poprvé od 7. ledna, když v úvodu druhé třetiny dobře podpořil útok a na hranici brankoviště usměrnil přihrávku Seana Couturiera mezi tři tyče. Český obránce tím snížil na 1:2, jenže Edmonton v rozmezí 28. až 37. minuty odpověděl třemi zásahy. Flyers ještě na přelomu druhé a třetí třetiny zdramatizovali zápas i s přispěním asistence Voráčka, ale další komplikace nepřipustil Connor McDavid, který výstavní ranou uzavřel skóre.

Sidney Crosby se stal 86. hráčem, který v NHL nasbíral tisíc bodů. Kanadský útočník potřeboval na dosažení magického milníku 757 utkání a pouze jedenáct hokejistů stihlo zdolat stejnou metu rychleji. Devětadvacetiletý centr získal všechny body v dresu Pittsburghu a v klubové historii dokázali totéž ještě Mario Lemieux a Jaromír Jágr. Crosby si podmanil i výjimečný večer, ve kterém v prodloužení rozhodl o výhře Penguins 4:3 nad Winnipegem a v základní hrací době zaznamenal dvě asistence.

NHL:

Buffalo - Colorado 2:0, New Jersey - Ottawa 0:3, NY Islanders - NY Rangers 4:2, St. Louis - Vancouver 4:3, Minnesota - Dallas 3:1, Edmonton - Philadelphia 6:3, Pittsburgh - Winnipeg 4:3 v prodl. a Los Angeles - Arizona 3:5