Anaheim Ducks Boston Bruins Buffalo Sabres Calgary Flames Carolina Hurricanes Chicago Blackhawks Colorado Avalanche Columbus Blue Jackets Dallas Stars Detroit Red Wings Edmonton Oilers Florida Panthers Los Angeles Kings Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New Jersey Devils New York Islanders New York Rangers Ottawa Senators Philadelphia Flyers Phoenix Coyotes Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Tampa Bay Lightning Toronto Maple Leafs Vancouver Canucks Washington Capitals Winnipeg Jets

NHL - Gudasův gól Philadelphii nestačil, Crosby si připsal tisící bod + VIDEO

Radko Gudas, FOTO © nhl.com
 0 , 17.02.17 v kategorii: Reviews
Hokejový obránce Radko Gudas vstřelil ve čtvrtečním utkání NHL třetí gól v sezoně, kterým jen mírnil prohru Philadelphie 3:6 na ledě Edmontonu.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
V sestavě poražených si jednu přihrávku připsal Jakub Voráček a všech šest branek inkasoval Michal Neuvirth, který si v utkání připsal 19 úspěšných zákroků.

Gudas se trefil poprvé od 7. ledna, když v úvodu druhé třetiny dobře podpořil útok a na hranici brankoviště usměrnil přihrávku Seana Couturiera mezi tři tyče. Český obránce tím snížil na 1:2, jenže Edmonton v rozmezí 28. až 37. minuty odpověděl třemi zásahy. Flyers ještě na přelomu druhé a třetí třetiny zdramatizovali zápas i s přispěním asistence Voráčka, ale další komplikace nepřipustil Connor McDavid, který výstavní ranou uzavřel skóre.

Sidney Crosby se stal 86. hráčem, který v NHL nasbíral tisíc bodů. Kanadský útočník potřeboval na dosažení magického milníku 757 utkání a pouze jedenáct hokejistů stihlo zdolat stejnou metu rychleji. Devětadvacetiletý centr získal všechny body v dresu Pittsburghu a v klubové historii dokázali totéž ještě Mario Lemieux a Jaromír Jágr. Crosby si podmanil i výjimečný večer, ve kterém v prodloužení rozhodl o výhře Penguins 4:3 nad Winnipegem a v základní hrací době zaznamenal dvě asistence.

NHL:

Buffalo - Colorado 2:0, New Jersey - Ottawa 0:3, NY Islanders - NY Rangers 4:2, St. Louis - Vancouver 4:3, Minnesota - Dallas 3:1, Edmonton - Philadelphia 6:3, Pittsburgh - Winnipeg 4:3 v prodl. a Los Angeles - Arizona 3:5