Nejnovější hokejové zprávy

- Gólman Petrásek neinkasoval zkraje sezony už přes 129 minut

Michael Petrásek, FOTO © hcverva.cz
 0 , 13.09.17 v kategorii: Aktuality
Gólman Litvínova Michael Petrásek se nenechal rozhodit výsledkově nevydařeným prvním kolem v Plzni, kde v pátek inkasoval pět branek.

V následujících dvou kolech uzamkl svou branku na sedm západů a hned zkraje sezony má na kontě sérii 129 minut a devíti vteřin bez obdrženého gólu. O její prodloužení navíc bude moci usilovat v neděli proti dosud nejhoršímu celku soutěže Olomouci.

Petrásek nejprve v neděli vychytal všech 34 pokusů libereckých Bílých Tygrů, dnes pak přispěl šestadvaceti zákroky k cennému vítězství nad Hradcem Králové, jenž se netají mistrovskými ambicemi. "Mám vážně radost, je to úplně super, že mám dvě nuly za sebou. Oni vyloženě bránili a čekali na naše chyby, bylo to jiné utkání než s Libercem. Tam ta nula byla o něco těžší," řekl spokojený litvínovský brankář po utkání novinářům.

Po odchodu slovenského reprezentanta Jaroslava Januse, který byl minulou sezonu jasnou jedničkou Vervy, ale vrátil se do Slovanu Bratislava a Kontinentální ligy, se právě Petráskovi naskytla příležitost stát se tím, na něhož nejvíce spoléhají trenéři i spoluhráči. A jak je zřejmé - pětadvacetiletý brankář svou příležitost chytil za pačesy.

"Chytá se mi super už od přípravných zápasů. Už také vím, kolik stojí gólmana vychytaná nula, Franta Lukeš mi říkal, že tři tisíce. Půjdu ale nahoru za vedením... To kvůli prémiím, aby se to trochu srovnalo," smál se Petrásek. Zůstává ale při zemi. "Velkou vědu z těch vychytaných nul nedělám, příště mohu taky dostat rychlé góly a v desáté minutě skončím na bidle," dodal již vážněji Petrásek.

Rodák z Ústí nad Labem se cítí v pozici jedničky daleko lépe než tomu bylo v předešlých sezonách. A splácí to svému týmu a trenérům skvělými výkony. "Jsem hlavně rád, že máme šest bodů po třech zápasech. Jinak se osobně cítím dobře, shodil jsem pár kilo, takže se mi chytá lépe. Mám i dobrou úlohu, nejsem dvojka, s důvěrou trenérů se chytá přece jen lépe. Byl jsem na to zvyklý z Ústí nad Labem. Chci ukázat, že můžu i v extralize odchytat minimálně polovinu zápasů," řekl sebevědomě Petrásek.autor: ČTK