Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Amur Khabarovsk Avangard Omsk Region Avtomobilist Yekaterinburg Barys Astana CSKA Moscow Dinamo Minsk Dinamo Riga Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun HC Slovan Bratislava HC Sochi Jokerit KHL Medvescak Zagreb Lada Togliatti Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Metallurg Novokuznetsk Neftekhimik Nizhnekamsk Salavat Yulaev Ufa Severstal Cherepovets Sibir Novosibirsk SKA Saint Petersburg Spartak Moscow Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Chekhov Yugra Khanty-Mansiysk

KHL - Exsparťan řádil v KHL! Jako obránce hned dvakrát skóroval

Adam Polášek, FOTO © regionycr.cz
 0 , 16.02.17 v kategorii: Aktuality
Obránce Adam Polášek se dvakrát trefil v dnešním utkání Kontinentální hokejové ligy, ale Novosibirsk podlehl 2:3 v prodloužení v Chanty Mansijsku. V dresu Jekatěrinburgu skóroval útočník Petr Koukal, ani on však svému týmu vítězství nepřinesl a Avtomobilist po porážce 2:3 po nájezdech s Omskem přišel o šanci na postup do play off.
Rusko KHL
Pětadvacetiletý Polášek, jenž dosud v premiérové sezoně v KHL skóroval čtyřikrát, dnes zaznamenal oba góly v 6. a 58. minutě tvrdými střelami "z první" v přesilovkách. Svou druhou brankou bývalý sparťanský obránce poslal zápas do prodloužení, v němž také druhým gólem v utkání rozhodl domácí Andrej Alexejev.

Zatímco Novosibirsk si navzdory porážce ve vyrovnané tabulce Východní konferenci udržel naději na play off, Jekatěrinburg ji definitivně ztratil. Utkání v Omsku měl přitom výborně rozehrané. Poté, co byl už po 81 sekundách vyloučen domácí Ilja Zubov za naražení na hrazení na pět minut a do konce utkání, využili hosté dlouho přesilovku díky Koukalovi a Alexeji Vasilevskému.

Po druhém gólu ve 4. minutě stáhli trenéři Omsku z branky Denise Kostina a poslali na led jedničku Dominika Furcha. Český gólman už v dalším průběhu neinkasoval a měl tak podíl na obratu. Domácí si brankami v druhé a třetí třetině vynutili prodloužení, v němž rozhodčí po konzultaci s videem neuznali gól útočníkovi Avangardu Vladimíru Sobotkovi. Dva dny poté, co českému centrovi v utkání s Chanty-Mansijskem arbitři gól až díky videu přiřkli, přišel Sobotka o vítěznou trefu kvůli předchozímu kontaktu s brankářem.

V rozstřelu Sobotka při dvou pokusech neuspěl, svůj jediný nájezd neproměnil ani Koukal. Rozhodl autor dvou úspěšných nájezdů Nikolaj Lemťugov.

Základní část KHL vyvrcholí v sobotu. O osmičce postupujících je jasno v Západní konferenci, kde si dnes jako poslední zajistil účast v play off Jokerit Helsinky. Ve Východní konferenci ještě bojuje o dvě volná místa trio Kunlun, Vladivostok a Novosibirsk.

autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk