EC Hagn Leone Dornbirn EC KAC EC Red Bull Salzburg EC VSV Graz 99ers HC Bolzano Südtirol HC Orli Znojmo HC TWK Innsbruck Die Haie HDD ZM Olimpija Linz SAPA Fehervar AV19 Vienna Capitals

Nejnovější hokejové zprávy

EBEL - EBEL TRESTALA: Padlo šest trestů za bitku ve Znojmě + VIDEA

Hromadná bitka z duelu Znojmo - Dornbirn, FOTO © hokejportal.cz/Michal Křepela
 0 , 4.01.16 v kategorii: Aktuality
Disciplinární komise mezinárodní EBEL se zabývala pátečním zákrokem útočníka Villachu Brocka McBrida a také sobotní hromadnou bitkou ve Znojmě mezi domácími Orli a hostujícím Dornbirnem. Nakonec za vyřizování účtů rozdala šest trestů, dva pro Znojmo a čtyři pro Buldoky z Dornbirnu.
Rakousko EBEL VIDEO

Útočník Villachu Brock McBride si v pátečním zápase proti Bolzanu počínal nevybíravě, když loktem do hlavy poslal k ledu Bretta Flemminga. Jelikož to nebyl pro tohoto kanadského rodáka první prohřešek v EBEL, rozhodla se mu komise pozastavit činnost na čtyři zápasy. Svému týmu tak McBride pomůže až 15. ledna proti Klagenfurtu.

Video - Brock Mcbride (Villach) 4 zápasy STOPHlavní náplní komise bylo však vyřešení hromadné bitky ze sobotního střetnutí Znojma s Dornbirnem. Za znojemský tým inkasoval trest jednadvacetiletý útočník Štěpán Csamangó, který bude trenérům chybět dva zápasy.
Po návratu z trestu se opět v jednom duelu neobjeví na ledě Marek Biro a automaticky za druhý trest do konce utkání v sezoně si odpočine proti Vídni i univerzál Jan Lattner.
Lattner a Biro tak nastoupí v pátek na ledě Salzburgu, Csamango se do sestavy vrátí až v domácím duelu s Fehérvárem.

Dornbirn přišel na další duely hned o tři hráče a trenéra. Mstitel Matt Siddall a kapitán Buldoků Kyle Greentree nenastoupí ve dvou zápasech. Obránce Michael Caruso nenastoupí v úterním utkání a hlavní trenér Dornbirnu Dave MacQueen musí absolvovat jeden duel mimo střídačku.

Video - Štěpán Csamango 2 zápasy STOP, Marek Biro a Jan Lattner 1 zápas STOP (všichni Znojmo) - Matt Siddall, Kyle Greentree 2 zápasy STOP, Michael Caruso 1 zápas STOP (všichni Dornbirn).


Video - Dave MacQueen 1 zápas STOP (trenér Dornbirnu) - Odpovědný za neférový počet hráčů v bitce (6 na 3).


autor: Martin Warty Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at, youtube.com