MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Itálie Lotyšsko Německo Rusko Slovensko Švédsko USA Skupina B Bělorusko Česko Finsko Francie Kanada Norsko Slovinsko Švýcarsko

Nejnovější hokejové zprávy

- EBEL TRESTALA: Padlo šest trestů za bitku ve Znojmě + VIDEA

Hromadná bitka z duelu Znojmo - Dornbirn, FOTO © hokejportal.cz/Michal Křepela
 0 , 4.01.16 v kategorii: Aktuality
Disciplinární komise mezinárodní EBEL se zabývala pátečním zákrokem útočníka Villachu Brocka McBrida a také sobotní hromadnou bitkou ve Znojmě mezi domácími Orli a hostujícím Dornbirnem. Nakonec za vyřizování účtů rozdala šest trestů, dva pro Znojmo a čtyři pro Buldoky z Dornbirnu.
VIDEO

Útočník Villachu Brock McBride si v pátečním zápase proti Bolzanu počínal nevybíravě, když loktem do hlavy poslal k ledu Bretta Flemminga. Jelikož to nebyl pro tohoto kanadského rodáka první prohřešek v EBEL, rozhodla se mu komise pozastavit činnost na čtyři zápasy. Svému týmu tak McBride pomůže až 15. ledna proti Klagenfurtu.

Video - Brock Mcbride (Villach) 4 zápasy STOPHlavní náplní komise bylo však vyřešení hromadné bitky ze sobotního střetnutí Znojma s Dornbirnem. Za znojemský tým inkasoval trest jednadvacetiletý útočník Štěpán Csamangó, který bude trenérům chybět dva zápasy.
Po návratu z trestu se opět v jednom duelu neobjeví na ledě Marek Biro a automaticky za druhý trest do konce utkání v sezoně si odpočine proti Vídni i univerzál Jan Lattner.
Lattner a Biro tak nastoupí v pátek na ledě Salzburgu, Csamango se do sestavy vrátí až v domácím duelu s Fehérvárem.

Dornbirn přišel na další duely hned o tři hráče a trenéra. Mstitel Matt Siddall a kapitán Buldoků Kyle Greentree nenastoupí ve dvou zápasech. Obránce Michael Caruso nenastoupí v úterním utkání a hlavní trenér Dornbirnu Dave MacQueen musí absolvovat jeden duel mimo střídačku.

Video - Štěpán Csamango 2 zápasy STOP, Marek Biro a Jan Lattner 1 zápas STOP (všichni Znojmo) - Matt Siddall, Kyle Greentree 2 zápasy STOP, Michael Caruso 1 zápas STOP (všichni Dornbirn).


Video - Dave MacQueen 1 zápas STOP (trenér Dornbirnu) - Odpovědný za neférový počet hráčů v bitce (6 na 3).


autor: Martin Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at, youtube.com