Jediný zástupce českého hokeje v mezinárodní soutěži má starosti.

• Vycházející hvězda českého hokeje byl trochu překvapivě poslána v zámoří na farmu.

• Novou posilu do ofenzívy získal český extraligový celek, do kterého přichází zkušený...

• Český mladíček se dočkal, podepsal vytouženou smlouvu v kanadsko-americké NHL.

• Český hokejový obránce a reprezentant byl z NHL poslán na farmu do nižší ligy.

• Český reprezentační forvard zařil velmi povedený návrat do sestavy Calgary Flames.

- Duba vychytal českého vicemistra i potřetí. Ten je tak krok od vyřazení z play-off!

Momentka z utkání Znojmo - Klagenfurt, FOTO © hokejportal.cz/Michal Křepela
 0 , 4.03.17 v kategorii: Aktuality
Český vicemistr nepředvedl na rakouském ledě dobrý výkon a po prohře 0:3 je na hraně konce sezony.
REVIEW

Domácí Klagenfurt neměl při vedení v sérii 2:0 před třetím zápasem čtvrtfinálové série mezinárodní EBEL žádný důvod měnit sestavu. I potřetí se do brankoviště postavil český gólman Tomáš Duba. To Znojmo udělalo jednu drobnou změnu. Lehce zraněného útočníka Michala Vodného nahradil talentovaný Polák Patryk Wronka.

Klagenfurt odstartoval duel náporem a Orli se v podstatě osvobozovali jen za cenu zakázaných uvolnění. Orli nakonec tlak soupeře neustáli a v šesté minutě inkasovali. Po vydařeném forčekingu se dostal ke kotouči Manuel Ganahl a přichystal jej jako na zlatém podnose do mezikruží Žigu Pancemu, jenž vymetl růžek znojemské branky. A ledová sprcha pokropila křídla Orlů opravdu silně.

Na konci deváté minuty totiž předvedl důraz před brankou Znojma Thomas Koch a i s Markem Schwarzem dopravil kotouč za brankovou čáru. Orli poté dostali možnost snížit, nejprve Wronka minul a následný únik Jana Šedy zlikvidoval Duba vyrážečkou. Hra celkově ztratila na tempu a to domácím pochopitelně vyhovovalo. V závěru třetiny ještě Schwarz vychytal obrovskou šanci Geiera, ale ten proti českému brankáři neuspěl.

V podobném duchu začala i druhá třetina. Manuel Geier v obrovské šanci trefil jen Schwarze, podobně si vedl i Jamie Lundmark. V osmadvacáté minutě pálil Libor Šulák těsně mimo branku Duby. Po ubránění oslabení ale znovu tlačil domácí tým. Manuel Ganahl si vylámal znovu zuby na brankáři Znojma. Další příležitosti měl rakouský tým v početní převaze. I přes důrazní dojíždějí domácích do brankáře Orlů vyloučili rozhodčí dalšího znojemského hráče, ale český celek se ubránil a to i díky záchraně André Lakose z brankové čáry.

V pětatřicáté minutě se dostali Mark Hurtubise a Pance do přečíslení. I zde si poradil Schwarz. To stejné platilo i pro únik Ganahla a střelu Thomase Hundertpfunda. Klagenfurt však jasně diktoval hru. Dvě minuty před koncem druhé třetiny hrálo Znojmo v početní převaze. Ne však dlouho. Za oplácení šel vzápětí pykat i Jakub Stehlík a závěr třetiny se tak odehrál ve čtyřech. „Nezachytili jsme začátek zápasu. Měli jsme špatný pohyb a chyběl důraz. Za stavu 0:2 s takto zkušeným soupeřem se to těžko stahuje. Jsme v první třetině měli snad pět střel, to nemůžeme pomýšlet na výhru. Musíme dát nějaký slepený gol, to se nepovedlo. Doma to chce za každou cenu uspět a vrátit to do Rakouska. Takhle to nesmí prostě skončit," poznamenal po zápase kapitán Jiří Beroun.

Do třetí třetiny udělali znojemští trenéři určité změny v sestavě. Skvěle hrající Klagenfurt ale nadále duelu vládl. Po třiceti sekundách měl šanci Lundmark, ale třetí gól přidal až o něco později Stefan Geier a za pár sekund už to mohlo být o branky čtyři. Schwarz ale dokázal v poslední okamžik zachytit kotouč poskakující do sítě. Ojedinělou akci Znojma z hole Martina Podešvy Duba bez problémů schoval do výstroje.

Orli spíše než s Klagenfurtem celý duel bojovali sami se sebou. Čisté konto Dubovi nepokazil ani Šulák svojí samostatnou akcí. Naopak výborný zákrok proti Lundmarkovi předvedl Schwarz vyrážečkou. Znojmo už nedokázalo s utkáním nic udělat a musí odvracet možné vyřazení. „Dnes se musíme fanouškům omluvit. Opravdu se nic nepovedlo," uvedl trenér Roman Šimíček.

Čtvrtý zápas se hraje v neděli na znojemském ledě.

EC-Klagenfurt AC – Orli Znojmo 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
6. Pance (Richter), 9. Koch (Geier S., Kapstad), 42. Geier S. (Neal, Geier M.). Rozhodčí: M. Nikolić, Štolc – Pardatscher, Seewald. Vyloučení: 5:5. Diváci: 4660. Střely na branku: 36:22.
Stav série: 3:0

EC-Klagenfurt AC: Duba (Madlener) – Kapstad, D. Fischer, Robar, Schumnig, Strong, Duller, Vallant, Schettina – M. Geier, Koch, S. Geier – Pance, Hurtubise, RIchter – Ganahl, Neal, Lundmark – Harand, Hundertpfund, Brucker.

Orli Znojmo:
Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, A. Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Wronka, Da Costa, Hughesman – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.

Výsledky 3. zápasů čtvrtfinále
EC Red Bull Salzburg – Moser Medical Graz99ers 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky:
11. T. Raffl, 21. Thomas, 27. Duncan, 38. Heinrich, 58. Latusa – 32. Setzinger.
Rozhodčí: Berneker, Lemelin – Nothegger, Verworner. Vyloučení: 3:10. Využití: 2:0. Diváci: 3142. Střely na branku: 34:40.

EC Red Bull Salzburg: Starkbaum (Gračnar) – Viveiros, Trattnig, Sondell, Pallestrang, Heinrich, Flood, Cijan – T. Raffl, Duncan, Hughes – Herburger, Rauchenwald, Thomas – Welser, Olson, Latusa – Kristler, Schiechl, Hochkofler – Baltram.

Moser Medical Graz99ers: Dahm (Höneckl) – Strohmeier, Pelech, T. Pöck, Weihager, Klimbacher, Boivin, Reinthaler – Woger, Brophey, Siddall – Pirmann, Ograjenšek, Beach – Setzinger, McLean, Zusevics – Trost, Zierer, Natter – Feichtner.

EHC LIWEST Black Wings Linz – HC Bolzano Südtirol Alperia 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky:
57. Reid, 60. Insam. (Marcel Melicherčík/Bolzano/53 zákroků)
Rozhodčí: Gruber, K. Nikolić – Raković, Schauer. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 4865. Střely na branku: 53:34.
Stav série: 1:2

EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas (Janny) – Altmann, Dorion, Klubertanz, Palin, Kirchsläger, D’Aversa, Fechtig, Mayrhauser – Ober, Moderer, Franz – Lebler, McLean, DaSilva – Broda, Potulny, Hofer – Spannring, Oberkofler, Loik.

HC Bolzano Südtirol Alperia: Melicherčík (W. J. Smith) – Egger, Oberdörfer, Glenn, Everson, Luoma, Seymour, Glira – Vallerand, Yogan, Frank – Frigo, Oleksuk, Reid – Insam, Root, Sparks – Marchetti, Bernard, Gellert.

UPC Vienna Capitals – HC TWK Innsbruck 7:4 (1:0, 3:2, 3:2)
Branky:
9., 41. Pollastrone, 26. Rotter, 27. Sharp, 39. Holzapfel, 53. Bowman, 60. Vause – 21. Spurgeon, 40. Huber, 53. Bishop (Štach), 60. Schennach.
Rozhodčí: Piragić, Trilar – Nemeth, Soos. Vyloučení: 10:4 + Rotter (VIE) 10 minut OT, Peter (VIE) 5 minut – Smith (INN) 5 minut. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5350. Střely na branku: 33:14.

UPC Vienna Capitals: J. P. Lamoureux (Kickert) – Brocklerhurst, P. Lakos, Fraser, Bowman, Cuma, McKiernan, Hackl, Peter – Nödl, Vause, Rotter – Pollastrone, Holzapfel, Tessier – M. Fischer, Sharp, Ferland – Hartl, Nissner, Bolterle.

HC TWK Innsbruck: Chiodo (Litterbach) – Ross, DeSantis, Pedevilla, Štach, Mitterdorfer, Lindner – Bishop, Lammers, Spurgeon – Schramm, Clark, A. Smith – Schennach, Huber, Šedivý – Saringer, Paulweber, Mössmer.

autor: Martin Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at, hcorli.cz