Nejnovější hokejové zprávy  • Český talent končí v zámořské NHL a jedná o angažmá s mistrovskou Kometou.


  • Do královehradeckého Mountfieldu se vrací někdejší kapitán české reprezentace.


  • Měl hrát za extraligový Hradec Králové, nakonec bude působit mnohem níž.


  • Pardubické Dynamo sestřelil v duelu s Litvínovem jejich bývalý obránce.


  • Velký příběh se odehrál v extraligovém utkání mezi Pardubicemi a Litvínovem.
  • Boston v Asii: Pastrňák řádil na Čínské zdi, spoluhráči nevěřili svým očím

    Hokejisté Bostonu jsou na přípravném kempu v Číně.

- Dotáhne brankář Toivonen 99tky k úspěchu? Od semifinále je to už dlouhých 13 let!

Hráči Grazu v akci, FOTO © braindesign.work
 0 , 1.09.17 v kategorii: Aktuality
Představujeme účastníky mezinárodní EBEL pro sezonu 2017/2018 – EC Moser Medical Graz 99ers.


Rakouský Graz je účastníkem mezinárodní EBEL po celou dobu její existence, tedy čtrnáct let. Hned v té první sezoně se klubu ze Štýrska podařilo postoupit do semifinále. Od té doby se ale na semifinále čeká marně. Účastí ve čtvrtfinále je pět, jinak vždy konec před branami vyřazovacích bojů. V loňské sezoně je do play-off dotáhl trenér Doug Mason, jenž v průběhu sezony nahradil Slovince Ivo Jana a po postupu mezi nejlepších osm podepsal symbolicky na ledě smlouvu na další sezonu.

Právě Mason se následně vydal na letní zámořskou cestu a slíbil přivést do mužstva několik posil zpoza oceánu. To se povedlo do útoku, kde nově dres Grazu budou oblékat Kanaďané Justin Buzzeo, Brock Higgins a Brock Nixon. Z Linze pak do kádru přesídlil odchovanec Daniel Oberkofler.

Největší změnou je ale brankářský post. Dánského reprezentačního brankáře Sebastiana Dahma nahradil třiatřicetiletý Fin Hannu Toivonen. Bývalý gólman Bostonu Bruins nebo St. Louis Blues má 99tky dotáhnout k nějakému většímu úspěchu. Dvojku bude opět plnit Thomas Höneckl, který když dostane příležitost, tak umí tým podržet.

Co se týká obrany, i zde přišla obměna. Kariéru ukončil zkušený obránce Thomas Pöck a zcela vymizeli zámořští beci. V týmu skončil ex-kladenský Brendon Nash, tvrďák Matt Pelech i Michael Boivin. Opačným směrem zamířil finský obránce Aleksi Laakso a švédský bek Jonathan Carlsson. V týmu už je také Švéd Robin Weihager. Do rodného města se vrátil z Reading Royals i ostřílený Florian Iberer.


SOUPISKA:
Brankáři – Thomas Höneckl (AUT), Daniel Pölzl (AUT), Hannu Toivonen (FIN).

Obránci – Jonathan Carlsson (SWE), Florian Iberer (AUT), Aleksi Laakso (FIN), Mario Petrovitz (AUT), Rupert Strohmeier (AUT), Clemens Unterweger (AUT), Robin Weihager (SWE), Nikolai Soritz (AUT).

Útočníci – Evan Brophey (CAN), Justin Buzzeo (CAN), Brock Higgs (CAN), Kurtis McLean (CAN), Daniel Natter (AUT), Brock Nixon (CAN), Daniel Oberkofler (AUT), Ken Ograjensek (SLO), Markus Pirmann (AUT), Oliver Setzinger (AUT), Daniel Woger (AUT), Nikolaus Zierer (AUT), Zintis Nauris Zusevics (LAT).

Realizační tým:
Hlavní trenér – Doug Mason (CAN)
Trenér brankářů – Jeff Battah (CAN)


TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 9. MÍSTO
Graz bude opět bojovat o play-off do posledních chvil. Sympatickým krokem je, že defenzíva se aspoň prozatím obejde bez pomoci hráčů ze zámoří, ale je to otázkou zda není tento krok riskantní. Přeci jen zkušenost hráčů z Kanady nebo USA bude scházet. Ofenzíva by měla šlapat. Pětice Kanaďanů doplněná odchovancem Oberkoflerem, hvězdnou továrnou na body Setzingerem či nenápadným Slovincem Ograjenšekem bude pracovat výborně, v defenzívě ale bude přeci jen něco scházet. Brankář Toivonen bude mít průměrné čísla.autor: Martin Smejkal / HokejPortal.cz