ČEZ Motor České Budějovice HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Dukla Jihlava HC Frydek Mistek HC Most HC Slavia Praha HC Stadion Litomeřice HC Zubr Přerov LHK Jestřábi Prostějov Rytíři Kladno SK Horácká Slavia Třebíč SK Kadaň Ústí nad Labem

1. Liga - Čtvrtfinále 1. ligy: Motor srovnal sérii, Kladno podruhé prohrálo

Hokejisté Dukly Jihlava, FOTO © hcdukla.cz
 0 , 19.02.15 v kategorii: Aktuality
Druhými zápasy pokračovalo čtvrtfinále druhé nejvyšší hokejové soutěže České republiky.
Česko 1. Liga REVIEW

Hokejisté Jihlavy i Třebíče si v domácích zápasech čtvrtfinále play off první hokejové ligy vypracovali vedení 2:0 na zápasy. Jihlavská Dukla deklasovala Kladno 8:3, Třebíč porazila Havířov 4:2. Série Chomutova s Ústím nad Labem i Českých Budějovic s Benátkami nad Jizerou jsou po druhých utkáních vyrovnané.

České Budějovice - Benátky nad Jizerou 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky: 47. a 59. Pajič, 35. Žovinec, 54. Boháč. Rozhodčí: Petružálek, Škrobák - Guth, Kreuzer. Vyloučení: 5:5, navíc Miškovský (Benátky) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5808. Stav série: 1:1.

České Budějovice měly Benátkám co oplácet, neboť po nevydařeném závěru prvního utkání přišly o úspěšný vstup do play off. Druhý duel ale odehrály soustředěně a mohly se opřít o skvělou defenzivu. Motor byl po celou dobu zápasu aktivnější, gólu se ale dočkal až v závěru druhého dějství po Žovincově střele od modré. Poslední třetina pak proběhla zcela v režii domácích a téměř šest tisíc fanoušků aplaudovalo jak dvěma gólům Pajiče, tak i poté, co si Boháčovu střílenou nahrávku srazili hosté do branky. Jihočeši vyhráli 4:0 a gólman Bláha vychytal první čisté konto letošního play off.

Třebíč - Havířov 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Branky: 28. Dolníček, 31. Holík, 40. Erat, 50. Havel - 1. a 52. Chmielewski. Rozhodčí: R. Mrkva, R. Trombík - Lukš, Novák. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Diváci: 2110. Stav série: 2:0.

Stejně jako v prvním utkání dokázala Třebíč skvěle využívat přesilovky. Havířov sice vedl už po 43 sekundách, ale Horácká Slavia čtyřmi góly v početní převaze skóre otočila. Poslední slovo měl sice hostující Chmeliewski, který v utkání skóroval dvakrát, ale na druhé vítězství Třebíče už nemělo žádný vliv.

Chomutov - Ústí nad Labem 5:7 (2:2, 2:2, 1:3)

Branky: 9., 31. a 60. Hřebejk, 13. O. Kaše, 33. Račuk - 40. a 59. Roubík, 49. a 53. Kloz, 13. Merta, 18. Tůma, 27. Gengel. Rozhodčí: Svoboda, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:2. Diváci: 3727. Stav série: 1:1.

Chomutov měl ve druhém utkání severočeské série skvělý nástup, po 12 minutách vedl už 2:0. Ústí ale dokázalo do konce první třetiny vyrovnat a Gengel dokonce ve 26. minutě otočil na 3:2. Piráti sice ještě jednou převzali vedení, klíčová chvíle ale přišla osm sekund před koncem druhé třetiny. To se poprvé v play off trefil nejlepší střelec základní části Jaroslav Roubík a odstartoval ústeckou jízdu. Hosté odskočili čtyřmi po sobě jdoucími góly na 7:4 a na jejich vítězství nic nezměnil ani chomutovský Hřebejk, který 15 sekund před koncem zkompletoval hattrick.

Jihlava - Kladno 8:3 (1:1, 2:2, 5:0)

Branky: 28., 53. a 59. Diviš, 17. Zeman, 39. Staněk, 46. Harkabus, 49. Melenovský, 53. Jergl - 7., 26. a 35. Stach. Rozhodčí: Mikula, Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 7:15, navíc Dragoun (Kladno) 10 min. Využití: 3:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 3612. Stav série: 2:0.

V duelu mezi Jihlavou a Kladnem hostující Rytíři dokonce třikrát vedli, jenže domácí tým dokázal pokaždé kontrovat. Zápas rozhodla Dukla v poslední třetině. Jihlavu dostal poprvé do vedení pohotovým příklepem Harbakus a po Melenovského gólu na 5:3 začalo Kladno pomalu rezignovat. Konec nadějí pak pro Středočechy znamenalo dvojnásobné vyloučení, ve kterém Diviš pojistil vítězství. Jihlava nakonec nasázela Kladnu osm gólů a diváci se v závěru dočkali i rvačky, do které se zapojili Kuřítko a Malec z Jihlavy a Kindl s Kloučkem v dresu Rytířů.

autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk