MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

NHL - Pavelec: Patřím mezi tři nejlepší české gólmany, kdo jiný by měl jet na Světový pohár?

Ondřej Pavelec, FOTO © thehockeywriters.com
 0 , 13.03.16 v kategorii: Aktuality
Ondřej Pavelec je jedničkou Winnipegu Jets, s nímž však už skoro nemá šanci na play off. V září si ovšem může spravit chuť na Světovém poháru.
Severní Amerika NHL
Winnipeg Jets už skoro nemá v NHL naději, že by se v letošním ročníku podíval do play off. Ondřej Pavelec tak možná pojede s národním týmem na mistrovství světa. Jak se mu nyní v NHL chytá, když ví, že jeho tým už de facto jen dohrává sezonu, aniž by mu o něco šlo?

"Teoretickou šanci na play off ještě máme, na druhou stranu prokousat se v naší divizi nahoru je strašně těžký. Každý už tak nějak tuší, že to letos nevyjde. Takže asi můžu říct na rovinu, jak to je – je to strašné, hrát, když jste v tabulce tam, co my. Teď nás aspoň čekají výborní soupeři a týmy, které bojují o play off. V takových zápasech se motivace hledá snadno. Blbé ovšem je, když hrají dvě mužstva, kterým už o nic nejde. To už je často jen taková holomajzna," řekl pro nhl.cz Pavelec.

A co nominaci na Světový pohár v Kanadě? Čekal ji? "Upřímně, já to nijak neprožíval. Nominaci mohlo asi trochu ovlivnit moje zranění, takže bych byl i smířený, kdyby to nevyšlo. Na druhou stranu věřím tomu, že trenéři vybrali tři nejlepší české gólmany. Nechci, aby to vyznělo nějak namachrovaně, ale přece jen všichni chytáme pravidelně NHL, což je nejlepší liga na světě. Kdo jiný než my tři by tedy měl jet?" zareagoval bývalý brankář Atlanty Trashers na nominaci sebe samého a Petra Mrázka s Michalem Neuvirthem.


autor: Ondřej Hlaváč / nhl.com, nhl.cz, hokejportal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.