MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Extraliga - Playouts - Chomutov v prodloužení odložil olomoucké oslavy

Hokejisté Olomouce
 0 , 15.04.14 v kategorii: Reviews
Podruhé za sebou dokázali olomoučtí hokejisté vyprodat stadion, ale tentokrát jim to k výhře nepomohlo. Kohouti přišli o výhru nad Chomutovem minutu před koncem a v prodloužení i o druhý bod. Vítězství Pirátům zařídil dvě vteřiny před koncem nastavení Bartečko.
Česko Extraliga - Playouts REVIEW
Olomouckým vyšly úvodní minuty utkání a brzy se dostali do vedení. Bartoň z rohu nahodil puk do brankoviště, kde se ve skrumáži těl zjevil puk na holi Vodného, který neměl problém zakončit.

Po necelých třinácti minutách bylo srovnáno. Na modré se kolem olomouckého obránce snadno protáhl Kaše, který v samostatném úniku překonal Halásze bekhendovou kličkou.

Druhá dvacetiminutovka gólovou radost ani jednomu týmu nepřinesla. Šance byly k vidění na obou stranách, ale gólmani tentokrát kotouč za svá záda nepustili.

Radost na domácí stranu vrátil ve 47. minutě Jergl, který dostal k puku po střele Diviše a překonal Růžičku v brance hostí. Chomutov si v závěrečných minutách vytvořil tlak, ze kterého vyústila chyba olomoucké obrany a přišlo vyrovnání. Zápas do prodloužení poslal Hruška.

Piráti dokázali o svém vítězství rozhodnout v čase 64:58, tedy dvě vteřiny před koncem nastaveného času. Autorem branky byl Bartečko, jenž dal Chomutovu naději na záchranu extraligy.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Vodný (Bartoň, Marosz), 47. Jergl (Diviš, Švaňhal) – 13. Kaše (Kubinčák), 59. Hruška (Hřebejk), 65. Bartečko (Svoboda). Rozhodčí: Minář, Hradil – Gebauer, Lederer. Diváci: 5500 (vyprodáno)

Olomouc: Halász (Vošvrda) – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Janáček – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Marosz, Knotek, Vodný – Pekr, Rác, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal

Chomutov: Růžička (Kostúr) – Malec, Stehlík, Havel, Krstev, Mrázek, Rutta, Bartejs, Tejnor – Svoboda, Bartečko, Bomersback – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Šagát, Sikora, Hromas – Kaše, Kämpf, Kubinčák.

autor: Romano Happy / HokejPortal.cz