MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Extraliga - Playouts - Chomutov těsně prohrál v Mladé Boleslavi

Olomouc vs. Chomutov, FOTO © Jaroslav Pazdera
 0 , 6.04.14 v kategorii: Reviews
Do své poloviny se dostala baráž o extraligu. O druhé místo si to rozdali Boleslav s Chomutovem a úspěšnější byli Bruslaři, kteří zvítězili 2:1. Ve druhém utkání Olomouc přišla o nadějný náskok na Kladně a zápas v nájezdech prohrála.
Česko Extraliga - Playouts REVIEW

Boleslav se utkala s Chomutov v přímém souboji o druhé místo. Vyrovnaný duel nakonec skončil lépe pro Bruslaře, kteří vyhráli 2:1. Hosté šli do vedení ve druhé minutě po brance Bartečka. Domácí stačili rychle odpovědět a v šesté minutě bylo srovnáno.

Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině, kdy vstřelil vítězný gól Jarůšek. Piráti už se k vyrovnání nedostali a zápas těsně prohráli. Navíc se propadli o příčku níže a aktuálně jsou až třetí.

Hanáci zamířili k dalšími zápasu na led Kladna a na konci první třetiny se ujali vedení. Rytíři se trápili v koncovce, zatímco Kohoutům to tam padalo. Kladno se poprvé prosadilo až za stavu 0:3, ale do kabin odcházeli hosté s dvoubrankovým náskokem.

Ve třetí třetině se Rytířům podařilo dvougólové manko smazat po brankách Růžičky a Eberleho. Utkání tak dospělo až do prodloužení a následně i k nájezdům. Vítězný nájezd proměnil Hořava a zajistil Kladnu bonusový bod.

Baráž o extraligu - 6. kolo

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Ovčačík (Broš), 48. Jarůšek (Pojkar, Kubica) – 2. Bartečko (Svoboda, Pulpán). Rozhodčí: Pešina, Hradil – Gebauer, Lederer.Diváci: 4040

Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Pojkar, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Látal, Musí, Starý – Lenc, Vrbata, Kubica – Podsedníček

Chomutov: Růžička (Kostúr) – Pulpán, Malec, Mrázek, Stehlík, Krstev, Havel, Bartejs – Bartečko, Svoboda, Bomersback – Hřebejk, Gajovský, Hruška – Hromas, Kämpf, Šagát – Kubinčák, Sikora, Kaše

Rytíři Kladno - HC Olomouc 5:4 po sam. náj. (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 31. Kaberle (Dalecký), 38. Růžička (Kaberle, Patera), 44. Růžička (Tenkrát, Majeský), 49. Eberle (Patera), rozh. nájezd Hořava – 18. Diviš (Pekr, Vodný), 23. Staněk (Knotek), 26. Herman (Rác), 36. Kucharczyk (Selingr, Ostřížek). Rozhodčí:Šindler, Hodek – Bláha, Kostka. Diváci: 2858

Kladno: Chábera (Cikánek) – Kolářík, Kaberle, Procházka, P. Hořava, Majeský, Růžička – Tenkrát, Machač, M. Hořava – Zagrapan, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Patera, Eberle – Bajaruns, Havlíček, Bílek – Strnad

autor: Romano Happy / HokejPortal.cz