ČEZ Motor České Budějovice HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Dukla Jihlava HC Frydek Mistek HC Most HC Slavia Praha HC Stadion Litomeřice HC Zubr Přerov LHK Jestřábi Prostějov Rytíři Kladno SK Horácká Slavia Třebíč SK Kadaň Ústí nad Labem

1. Liga - Chomutov rozdrtil v 1. lize Jihlavu sedmi góly, Kladno padlo doma

Piráti Chomutov, FOTO © piratichomutov.cz
 0 , 2.12.14 v kategorii: Aktuality
Hokejisté Chomutova jsou momentálně v první lize k nezastavení.
Česko 1. Liga
V dnešním duelu 30. kola vyhráli posedmé v řadě a proti Jihlavě tento fakt vyjádřili symbolicky sedmi góly v soupeřově síti. Nedařilo se naopak Kladnu, které na vlastním ledě podlehlo v souboji o páté místo Havířovu.

Jihlavská Dukla přitom s Piráty držela dvě třetiny krok, v té době prohrávala o gól a na začátku třetí části měla výhodu přesilovky. Jenže místo vyrovnání bylo horko před její brankou. Chomutov před ni vtrhl s třemi hráči a Jaroslav Koma ukončil obléhání dorážkou do prázdné branky.

Jihlava pak v 47. minutě stihla dostat tři menší tresty, Štěpán Hřebejk z pozice před gólmanem výhodu dvou hráčů využil a zanedlouho si to po podobné kombinaci zopakoval.

Nedisciplinovanost rozhodla i duel na Kladně. Havířov tam nejdřív vedl 2:0, Rytíři však krátce po polovině střetnutí během 27 vteřin ztrátu smazali. Trefil se i jejich kapitán Petr Tenkrát, jenž se vrátil do hry po vypršení pětizápasového trestu.

Ovšem Havířov zvládl dva góly ještě rychleji. Když byl v závěru na 2+2 minuty vyloučen David Růžička, rozhodli hosté během pouhých 18 sekund.
Podobně jako Chomutov chytily dech také České Budějovice. Vyhrály popáté za sebou, z těchto utkání mají skóre 23:4 a dnes jejich sílu poznal Šumperk. Tým, který většinu bodů posbíral na vlastním ledě, utržil nejvyšší porážku v sezoně. Na jeho prohře 1:6 se podílel brankou a dvěma nahrávkami nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Nouza.

30. kolo první hokejové ligy:

Havlíčkův Brod - Prostějov 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky: 33. a 40. Heřman, 42. Štindl, 45. Babka, 59. Rousek - 12. Matuš, 28. Cienciala. Rozhodčí: Kopeček - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 386.

Šumperk - České Budějovice 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)
Branky: 48. Vachutka - 19. a 51. Švihálek, 53. a 59. J. Straka, 30. Nouza, 42. Vaniš. Rozhodčí: Kubičík - Reich, Toman. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 824.

Kladno - Havířov 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 33. Tenkrát, 34. Hlaváč - 28. a 59. Chmielewski, 5. Sztefek, 59. M. Hlinka. Rozhodčí: Bejček - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. Diváci: 1450.

Třebíč - Litoměřice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Pekr z tr. střílení, 31. Králík, 53. M. Čech - 11. Chlapík. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1170.

Chomutov - Jihlava 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)
Branky: 6. a 27. O. Kaše, 48. a 51. Hřebejk, 9. Drtina, 41. Koma, 60. McGregor - 29. Diviš, 32. Důras. Rozhodčí: Hrubý, Wágner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 8:11, navíc Zeman, Kacetl, Seman (všichni Jihlava) všichni 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2689.

Kadaň - Ústí nad Labem 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 19. Hejcman, 25. M. Kadlec, 27. Šagát - 15. Rod. Rozhodčí: Svoboda - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:7, navíc Budínský (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 200.

Most - Benátky nad Jizerou 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 5. Mical, 34. Kousalík, 57. Hora, 59. Kubinčák - 5. a 51. Bulíř. Rozhodčí: Jílek - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 165.

autor: Billy Costigan / ČTK