MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

1. Liga - Chci nasbírat 1000 startů ve WSM Lize, říká Roubík

Jaroslav Roubík, FOTO © hcusti.cz
 0 , 6.01.16 v kategorii: Aktuality
Jaroslav Roubík má na svém kontě zatím 909 startů v první lize, hráč Ústí nad Labem chce dosáhnout bájné mety 1000 zápasů.
Česko 1. Liga
Nikdo jiný ze současných aktivních hokejistů toho v první lize, nyní WSM Lize, neodehrál více než Roubík. Kromě počtu odehraných utkání drží rekord i v počtu nastřílených branek, kterých vsítil už 413, a v počtu nasbíraných kanadských bodů, kterých má aktuálně na svém kontě 903.

"Samozřejmě jsem rád, že se mi v první lize podařilo to, co se mi podařilo. Jsem rád hlavně za ty zápasy, to je parádní, že už jich bylo tolik. Dal jsem si takovou metu, na kterou bych chtěl dosáhnout. Jee to odehrát tisíc zápasů," usmívala se hvězda Ústí nad Labem v rozhovoru pro Hokej.cz.

Roubík se rozpovídal o tom, jak moc se druhá nejvyšší česká hokejová soutěž za ta léta, co v ní nastupuje, změnila. "Změnila se hodně. Na začátku v ní moc mladých hráčů nehrálo, hráli hlavně ti zkušenější. Tím pádem nepadaly takový rekordy jako teď, mám na mysli Davida Stacha a Vítězslava Bílka. To dřív nebývalo. Hrálo se opatrněji, ti zkušenější to zkrátka hráli jinak. Teď v první lize občas vylítnou mladí hráči a dostanou se do extraligy, což je jedině dobře," myslí si osmatřicetiletý odchovanec pražské Sparty.


autor: Ondřej Hlaváč / hokej.cz, hcusti.cz, hokejportal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.