MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

KHL - Čeští hokejisté oslavily Vánoce kanadskými body, Traktor doma udolal Dynamo

Filip Novák (č. 14) střílí branku, FOTO © khl.ru
 0 , 24.12.15 v kategorii: Reviews
Traktor Čeljabinsk na Štědrý den odehrál proti Dynamu Moskva krásné a dramatické utkání, které v prodloužení rozhodl český hokejista Filip Novák a vystřelil svému týmu vítězství 4:3. Zápas byl plný zvratů a velký podíl na tom měl Martin Růžička společně s Alexanderem Rybakovem a Semjonem Kokujovem, kteří zaznamenali shodně dva body.
Rusko KHL VIDEO
Traktor Čeljabinsk - Dynamo Moskva 4:3 PP (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 22. Glinkin (Rybakov, Martynov), 34. Denisov (Růžička, Penkovskij), 47. Šarov (Kokujov), 61. Novák (Rybakov, Kokujov) – 5. Nikulin (Gorovikov), 37. Volkov (Cvetkov), 45. Brjukvin (Těreščenko, Nikulin)

Traktor Čeljabinsk nevstoupil do utkání špatně a před bránou Dynama vytvořil několikrát velký závar, jenže na rozdíl od hostujícího týmu se mu gól vstřelit nepodařilo. Skóre utkání otevřel po přihrávce Konstantina Gorovikova přesnou střelou od modré čáry k pravé tyči Ilija Nikulin, na jehož gól mohl navázat v dalším průběhu zápasu Maxim Karpov, jeho střela letící kousek nad ledem z levého kruhu pro vhazování ale zamířila těsně vedle levé tyče.

Traktor Čeljabinsk v úvodu druhé třetiny dokázal vyrovnat zásluhou skvělé teče Antona Glinkina a poté zápas dokonce otočil, když se v čase 33:11 prosadil krásnou střelou Vladimir Denisov, který po přihrávce Martina Růžičky zamířil přesně do pravého horního rohu, stejně jako necelé čtyři minuty před koncem prostřední části Konstantin Volkov, který využil obrovské chyby domácích hokejistů a svůj samostatný únik zakončil střelou nad lapačku Vasilije Demčenka.

Vladimir Brjukvin strhl na začátku třetí třetiny vedení na stranu Dynama Moskva, když se dostal mezi kruhy pro vhazování k dorážce a poslal puk do prázdné brány. Jenže radost hostů trvala pouze necelé tři minuty, protože na opačné straně zamířil bekhendem přesně do pravého horního rohu Alexander Šarov a rozhodl o tom, že zápas dojde do prodloužení.

Dynamo Moskva po třízápasovém čekání dokázalo vstřelit více než dvě branky, stejně mu to ale není nic platné. Filip Novák rychle rozhodl prodloužení a po pouhých 35 sekundách přesnou střelou k pravé tyči daroval fanouškům Čeljabinsku a také těm v Česku krásný dárek v podobě vítězného gólu.

Čechům se na Štědrý den hodně dařilo

Velice slušné utkání odehrál v dresu Novokuzněcku Robert Kousal, který se podílel proti Avangardu Omsk asistencí na dvou brankách, z nichž druhá padla minutu a čtyři sekundy před koncem třetí třetiny a poslala utkání do prodloužení, ve kterém gól nepadl, a osudu utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hráči Omsku a radovali se z vítězství 4:3. V sestavě Avangardu bodoval Martin Erat, který zaznamenal bod za asistenci.

Dva kanadské body zaznamenal také Jan Kovář z Magnitogorsku, který zaznamenal stejně jako Robert Kousal dvě asistence, společně se svými spoluhráči se ale přesto z vítězství neradoval. Magnitogorsk doma těsně podlehl v nádherném zápase 5:4 Petrohradu.

Medveščak Záhřeb v domácím prostředí porazil po prodloužení Dynamo Minsk a velkou zásluhu na tom měl Tomáš Mertl, který v čase 45:40 vyrovnal stav utkání na 2:2 a společně s Filipem Novákem se stal jediným českým hokejistou, který dokázal na Štědrý den vstřelit gól.

autor: Tomáš Reiner alias Reiny / hokejportal.cz, khl.ru, onlajny.com