Nejnovější hokejové zprávy



  • Pod vedením nového trenéra se česká hokejová reprezentace připravuje v Rakousku.


  • Alexandr Ovečkin letos vyhrál poprvé v kariéře Stanleyův pohár, má však další sen.


  • Pokřikovali na něj, že je komouš. On se pak snažil ulehčit cestu Pavlovi Buremu.


  • Z české extraligy rovnou do NHL? Je to velký skok, ale nemožné to není.


  • Vloni z extraligy do Detroitu Red Wings odešel Matěj Machovský, letos zase jiný brankář.


  • Někdejší extraligová star, která byla napadena romskými mladíky, neslyší na jedno...

- Český vicemistr zklamal. Čekají ho velké změny a je návrat týmu z KHL vlastně zisk?

Hokejisté Znojma, FOTO © hokejportal.cz/Michal Křepela
 0 , 19.03.17 v kategorii: Aktuality
Po loňské stříbrné cestě do finále mezinárodní EBEL a kvalifikaci se do Ligy mistrů přišel na jih Moravy ústup ze slávy. Jaké budou následky?


CIZINCI NA ODCHODU
Všichni cizinci na odchodu. To už je veřejným tajemstvím. Nepočítáme-li kanadského ostrostřelce Colton Yellow Horna, jenž na konci sezony prodloužil smlouvu a kolem kterého se nyní kádr bude skládat, tak se jedná o slovenského obránce Marka Bira, Kanaďana s italským pasem Seana McMonagla, Rakušana André Lakose a také útočníky, Kanaďana Adama Hughesmana, Poláka Patryka Wronku, Francouze Teddy Da Costu a ikonu znojemského hokeje Petera Puchera.

Kdo je doplní, zatím není jasné. Až na dvě jména – obránce Libor Šulák a brankář Patrik Nechvátal. O budoucí štaci čerstvého nováčka v reprezentaci se toho zatím příliš neví. Vylučovací metodou alespoň můžeme výběr zúžit. Extraliga to nebude, Německo se Švýcarskem jsou sice atraktivní destinace kvůli vysokým mzdám, většinou však odtud cesta do reprezentace a lepších soutěží nevede. KHL zní zajímavě, ale podle informací HokejPortalu to nevypadá, že by tam vedly jeho kroky. Zatím tak zbývá tak sever, a to Švédsko nebo Finsko, odkud už do reprezentace a případně KHL vede daleko kratší cesta.

A Nechvátal? Když už se spekuluje o spojení oblíbeného znojemského gólmana s Innsbruckem i v rakouských novinách, tak na tom asi něco bude. Kanadský gólman Andy Chiodo už není, co býval a vedení s ním s největší pravděpodobností nemá zájem prodloužit smlouvu. Do hry však v poslední době vstoupil i vorarlberský Dornbirn, který přišel o svou jedničku Francouze Floriana Hardyho. Teoreticky se nabízí i korutanský Villach, který by nemusel mít chuť věřit kanadskému Olivieru Royovi. Ten sice chytal skvěle, ale rozhodující část sezóny strávil na marodce a díky tomu Orlům z Villachu uniklo play-off. V otázce budoucnosti Patrika Nechvátala se však jeví jako nejpravděpodobnější varianta Innsbruck. Krásné prostředí, bývalí dva spoluhráči ze Znojma Lubomír Štach – Ondrej Šedivý a trenér Rob Palin, který mu zaručí post jedničky.

POSILY
Vypadá to, že sportovním manažerem zůstane i v příštím roce zkušený Rostislav Dočekal. Lze proto očekávat, že přijdou jeho „koně". Vzhledem k tomu, že vedení prohlásilo cíl omladit kádr, tak lze usoudit, že půjde o mladé hráče ve věku kolem 25 let. V úvahu přichází hráči, kteří nemají své místo v extralize a působení v mezinárodní EBEL by pro ně byla zajímavá příležitost. Některá jména jako Jakub Matai, Bohumil Jank, Aleš Ježek, Jakub Flek, Michal Vachovec, Tomáš Harkabus nebo Ondřej Dlapa proto možná v příští sezóně navléknou dres s orlem na hrudi.

Martin Bača. Další jméno, které v nadcházejícím ročníku přichází v úvahu jako možná posila. Než odešel do české extraligy, tak se ho Znojmo pokoušelo marně udržet. V extralize se nechytil a s pěti body za sezónu v 1. lize to ani nevypadá, že by se do extraligy ještě někdy podíval. Lepší nabídku než ze Znojma už jistě nedostane, a tak bude na něm, jestli se vrátí zpět na Slovensko, do Znojma, nebo se bude chtít dál plácat v první lize.

NÁVRAT ZÁHŘEBU
Není všechno zlato, co se třpytí. Chorvatský Záhřeb je po odchodu z KHL v hluboké krizi. Nejsou peníze, obrovské dluhy vůči hráčům a nevypadá to, že by se mělo něco změnit. Vedení sice prohlásilo, že bude hrát s rozpočtem 2,5 milionu euro, jenomže nejprve musí uhradit zbylé závazky. Liga v nejbližších dnech rozhodne o budoucím formátu. Případná výměna Záhřebu za trápící se slovinskou Lublaň, která se trápí na všech frontách, by tak mohla být skokem z bláta do louže. Ani v Záhřebu už není tak velká hokejová horečka jako za jeho předešlého působení v EBEL. Divácký průměr za poslední rok v KHL klesl hodně nízko, což není vůbec dobrá zpráva.
Otázkou tak zůstává, jak fanoušci odchod z nejlepší soutěže v Evropě skousnou a zda si opět najdou cestu na stadion, i když bude jeho tým hrát o něco méně prestižní soutěž.



autor: Martin Smejkal / hokejportal.cz,