ČEZ Motor České Budějovice HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Dukla Jihlava HC Frydek Mistek HC Most HC Slavia Praha HC Stadion Litomeřice HC Zubr Přerov LHK Jestřábi Prostějov Rytíři Kladno SK Horácká Slavia Třebíč SK Kadaň Ústí nad Labem

Motor vs. Chomutov, FOTO © hcmotor.cz
 0 , 9.10.14 v kategorii: Aktuality
Hokejisté Chomutova vydrželi v čele první ligy jen dva dny.
Česko 1. Liga REVIEW
V dnešním šlágru 11. kola podlehli před téměř 5000 diváky Českým Budějovicím 2:3 po samostatných nájezdech. Do vedení v tabulce se tak vrátila Třebíč, která si doma poradila s Mostem.

V budějovické Budvar aréně se sešla druhá nejvyšší návštěva v sezoně (na úvodní kolo proti Jihlavě dorazilo 5011 fanoušků) a diváci se bavili až do rozhodujících nájezdů. Motor otočil na začátku třetí třetiny během dvou a půl minuty skóre na 2:1, Piráti ovšem vzápětí vyrovnali zásluhou Bryana McGregora. Nejdřív sice nebylo jasné, zda rána kanadského obránce přešla čáru, ale rozhodčí Svoboda gól uznal, i když mu brankový sudí běžel situaci vysvětlit.

V závěrečné desetiminutovce mohly oba týmy urvat tři body, ale budějovický Vaniš nejdřív trefil tyč, Hovorku z Chomutova zase připravilo o radost břevno. V předepsané sérii nájezdů uspělo všech šest střelců, jako první selhal až v osmém pokusu McGregor a Jihočeši po předchozí trefě Josefa Straky získali bod navíc.

Třebíč je před Piráty o dva body. Na svém stadionu nenechala soupeře z Mostu ani nadechnout a už po 18 minutách vedla 4:1. Zářil především první útok vítězů Erat, Dočekal, Havel, který se postaral o úvodní tři góly Horácké Slavie.

Sílu Šumperka na jeho ledě poznalo i Kladno. Draci vyhráli ve své aréně čtvrtý z pěti duelů nového ročníku a po vítězství 3:2 přeskočili své protivníky v tabulce. Rytířům patří až desátá příčka.

11. kolo první hokejové ligy:

Prostějov - Havířov 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 40. Indra, 46. Stejskal - 32. Tomi, 51. Chmielewski, 54. Fořt, 58. Pechanec. Rozhodčí: Úlehla - Lukš, Novák. Vyloučení: 9:8, navíc Černý - Foltýn oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1520.

Šumperk - Kladno 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 14. Plášek, 15. Haas, 35. Žálčík - 22. Chalupa, 54. Tenkrát. Rozhodčí: Šutara - Svoboda, Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1580.

Litoměřice - Ústí nad Labem 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 10. a 39. Švagrovský, 17. a 47. Doležal, 40. V. Bílek - 5. Budínský. Rozhodčí: Horinek - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 1550.

Havlíčkův Brod - Kadaň 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 60. Chlubna - 37. a 59. K. Ton, 22. Chlouba. Rozhodčí: Škrobák - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 421.

České Budějovice - Chomutov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 43. Pajič, 45. Heřman, rozh. nájezd J. Straka - 34. Kämpf, 50. McGregor. Rozhodčí: Svoboda - Reich, Samuel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4852.

Třebíč - Most 5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Dočekal, 13. Havel, 15. R. Erat, 18. Bartoň, 42. Herman z trestného střílení - 13. Bojer. Rozhodčí: Kubičík - Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1470.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 26. A. Zeman, 31. Prokš, 36. Melenovský, 51. Seman. Rozhodčí: Jechoutek - Špringl, Štětina. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. Diváci: 1315.

autor: Billy Costigan / ČTK