Nejnovější hokejové zprávy  • Český talent končí v zámořské NHL a jedná o angažmá s mistrovskou Kometou.


  • Do královehradeckého Mountfieldu se vrací někdejší kapitán české reprezentace.


  • Měl hrát za extraligový Hradec Králové, nakonec bude působit mnohem níž.


  • Pardubické Dynamo sestřelil v duelu s Litvínovem jejich bývalý obránce.


  • Velký příběh se odehrál v extraligovém utkání mezi Pardubicemi a Litvínovem.
  • Boston v Asii: Pastrňák řádil na Čínské zdi, spoluhráči nevěřili svým očím

    Hokejisté Bostonu jsou na přípravném kempu v Číně.

- Buldoci zlákali zahraničního brankáře, švédského talenta i ex-pardubického obránce!

Hokejisté Dornbirnu, FOTO © vol.at
 0 , 3.09.17 v kategorii: Aktuality
Představujeme účastníky mezinárodní EBEL pro sezonu 2017/2018 – Dornbirn Bulldogs EC.


Vorarlberský Dornbirn patří každoročně k největším outsiderům mezinárodní EBEL. Jinak tomu nebude ani v šesté sezoně. Buldoky trénuje po celou tuto dobu kanadský trenér Dave MacQuenn a dotáhl ho dvakrát do play-off. Vždy z toho bylo vyřazení hned v prvním kole. Poprvé se Salzburgem a podruhé se Znojmem. Loňská sezona byla znovu bez vyřazovacích bojů a klub tak zaznamenal několik zásadních změn.

První najdeme už v brankovišti. Francouzského reprezentačního gólmana Floriana Hardyho vystřídal krajan a také brankář národního týmu Ronan Quemener. Naopak se nic nemění u postu dvojky, i tentokrát bude jedničce krýt záda jednadvacetiletý Thomas Stroj. Nové tváře nalezneme i v defenzívě. Ze Znojma se k hranicím s Lichtenštejnskem přesunul kanadský obránce s italským pasem Sean McMonagle. Do Dornbirnu si našel cestu také Jérôme Leduc, kterého si pamatují čeští fanoušci z poslední sezony v dresu Pardubic. Další tři noví obránci jsou mladíci, jež budou doplňovat z minulých sezon pokračující Michaela Carusa, Briana Connellyho a Oliviera Magnana.

Změnám neušel ani útok. Původně měl v kádru Dornbirnu figurovat také ruský účastník olympijských her z Turína, trojnásobný mistr ruské ligy Andrej Taraťuchin, ale zřejmě se s klubem nedohodl a bude tak hrát jen maďarskou Erste ligu za rumunskou SC Csíkszereda. Největší hvězdou tak může být dvacetiletý talent ze Švédska Henrik Neubauer, který vlastní i rakouský pas a jelikož ve švédské juniorce bodově explodoval a v kádru Färjestadu nedostával prostor, rozhodl se zamířit do Rakouska, kde by měl vyrůst v tahouna díky velkému prostoru.

V kádru nově dostanou prostor i Scott Timmins, přicházející z německého Straubingu. Matt Fraser přesídlil do Rakouska ze švédské nejvyšší soutěže, z Klagenfurtu se hlásil také Slovinec Žiga Pance a z Bolzana Brodie Reid. Zbytek kádru zůstal pospolu a znovu bude probíhat spolupráce s EC Bregenzerwald, hrajícím nižší Alpskou ligu na stejném stadionu. Ze stávajících hráčů můžeme jmenovat bodově aktivní Jamese Arniela, Chrise D'Alvise, Martina Grabher-Meiera nebo Dustina Sylvestra.
 
SOUPISKA:
Brankáři – Ronan Quemener (FRA), Thomas Stroj (AUT). 
 
Obránci – Michael Caruso (CAN), Brian Connelly (USA), Maximilian Egger (AUT), Jérôme Leduc (CAN), Olivier Magnan (CAN), Sean McMonagle (CAN), Philip Siutz (AUT), Thomas Vallant (AUT), Raphael Wolf (AUT).

Útočníci – Jamie Arniel (CAN), Chris D'Alvise (CAN), Matt Fraser (CAN), Martin Grabher-Meier (CAN), Dominic Haberl (AUT), Lucas Haberl (AUT), Maximilian Hohenegg (AUT), Stefan Häussle (AUT), Kevin Macierzynski (AUT), Henrik Neubauer (SWE), Žiga Pance (SLO), Philipp Pöschmann (AUT), Brodie Reid (CAN), Simeon Schwinger (AUT), Dustin Sylvester (CAN), Scott Timmins (CAN).
 
Realizační tým:
Hlavní trenér – Dave MacQueen (CAN)
Asistent trenéra – Rick Nasheim (CAN)


TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 12. MÍSTO
Dornbirn bude po odchodu slovinské Lublaně nejhorším celkem celé EBEL. Je celkem překvapivé, že klub nadále drží u kormidla kanadského trenéra MacqQueena, ačkoliv za pět let s týmem neudělal žádný krok vpřed. Střídání sezony bez play-off a účast alespoň ve čtvrtfinále není příliš povzbuzující vizitka. Tým potřebuje nového trenéra a nový systém. Současný stále stejný systém zaměřující se na tvrdou hru a občasné obrání o body silnější soupeře je poněkud staromódní. Kádr nemá tahouna ani vepředu ani vzadu.autor: Martin Smejkal / HokejPortal.cz