MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NHL - Buffalo předvedlo v Air Canada Centre skvělý comeback + VIDEO

Sabres oslavující gól Jacka Eichela, FOTO © nhl.com
 0 , 8.03.16 v kategorii: Aktuality
Špatná série Toronta pokračuje. Maple Leafs prohráli šesté utkání v řadě poté, co v samostatných nájezdech nestačili na Buffalo, které ve třetí třetině smazalo dvoubrankové manko a v Air Canada Centre zvítězilo 4:3. Rozhodující nájezd proměnil ve třetí sérii Sam Reinhart. Milan Michálek si odbyl v dresu Toronta svůj debut a byl na ledě u jednoho gólů.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW

Maple Leafs měli úžasný vstup do utkání a již po 25 sekundách se po přihrávce Nikity Šošnikova prosadil na vzdálenější levé tyči střelou do prázdné brány Leo Komarov, na jehož gól vzápětí navázal na začátku druhé poloviny úvodní části s přispěním brusle Jakea McCabea útočník Brad Boyes.

Buffalo mohlo snížit poté, co se dostalo k několika skvělým šancím a navíc mělo k dispozici 42 sekund trvající přesilovou hru 5 na 3, využít se mu ji ale nepodařilo a Garret Sparks podržel Toronto několika skvělými zákroky.

Buffalo ve druhé třetině začalo lépe bruslit a vytvořilo si velkou územní převahu, ze které nakonec pramenil kontaktní gól, když se necelé čtyři minuty před koncem prostřední části prosadil u levé tyče Mark Pysyk, po jehož střele puk těsně překročil brankovou čáru a přezkoumání videa to poté potvrdilo.

Už to vypadalo, že Sabres budou vstupovat do závěrečné třetiny pouze s jednobrankovým mankem, jenže 19 sekund před zazněním druhé sirény předvedl před bránou velký důraz Zach Hyman a stejně jako Mark Pysyk vstřelil svůj první gól v kariéře NHL.

Chad Johnson předvedl během zápasu několik skvělých zákroků a jeho spoluhráči poté dokázali podpořit jeho výkon ve třetí třetině fantastickým comebackem, když se během necelých tří minut prosadili Jack Eichel a Evander Kane, kteří poslali utkání do prodloužení.

Po nervy drásajícím prodloužení následovaly samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil jako jediný Sam Reinhart.

autor: Tomáš Reiner alias Reiny / hokejportal.cz, onlajny.com