Nejnovější hokejové zprávy

- Boj o naději. Český celek i se staronovou dvoumetrovou posilou cílí na důležité tři body

Momentka z utkání Znojmo - Dornbirn, FOTO © hokejportal.cz/Martin Smejkal
 0 , 12.01.18 v kategorii: Aktuality
Jihomoravský zástupce v mezinárodní soutěží vyzve sedmý celek tabulky.
PREVIEW

18:30 Orli Znojmo – Dornbirn Bulldogs
V mezinárodní EBEL poslední dvanáctí Orli Znojmo se po čtyřdenní pauze vrací znovu do zápasového tempa. Na domácím ledě jim soupeřem bude v tabulce sedmý Dornbirn. Poprvé po přestupu by se navíc měl do sestavy Znojma vrátit obránce André Lakos. Naopak po debaklu 2:9 v Innsbrucku zamířil do extraligového Litvínova na testy americký forvard Adam Miller.

Poslední vzájemný souboj v základní části se svým nejvzdálenějším soupeřem čeká na znojemské Orly. Ačkoliv má Znojmo proti Dornbirnu historicky lepší vzájemnou bilanci, v letošním ročníku tomu je naopak. Ze tří utkání se rakouský celek radoval dvakrát, zatímco Jihomoravané pouze v prvním domácím utkání. Doma navíc Buldoci český tým rozstříleli 8:5.

O tom, že v pátek nepůjde vůbec o snadný zápas, svědčí i postavení Dornbirnu v tabulce. Sedmá pozice se ztrátou pěti bodů na přímý postup do play-off předznamenává fakt, že Buldoci do zbylých zápasů dají vše, aby ještě zabojovali o umístění v první šestce.

Nutno podotknout, že Dornbirn se nenachází v ideálním rozpoložení. Může za to série pěti porážek v řadě, které vrhají na jinak poměrně povedenou sezónu svěřenců kouče Dave MacQueena negativní světlo. Pokud ale chce rakouský tým pomýšlet na umístění v TOP 6, musí zabrat. A nepochybně se o prolomení špatné série pokusí právě ve Znojmě.

Ačkoliv je Znojmo na samotném chvostu tabulky, nehází v žádném případě flintu do žita. V EBEL je možné vše, i poslední tým po základní části ještě může uspět v nadstavbě či play-off. Vedení Orlů si toho je vědomo, i proto se rozhodlo před klíčovou částí sezóny přivést známou posilu do obranných řad.

André Lakos, obrovská persóna rakouského hokeje, se vrací do známého působiště, kde před dvěma roky dokráčel až do finále a k zisku stříbra. Svoje letité hokejové zkušenosti by měly pomoct Orlům stabilizovat defenzívu, 201 centimetrů vysoký bek by se ale především měl stát lídrem v kabině.

Na marodce zřejmě zůstává kapitán Jiří Beroun. Právě vůdčí schopnosti André Lakose musí pomoci zlomit domácí prokletí. Orli ztratili své poslední čtyři domácí zápasy a zaznamenali jen pět gólů.


André Lakos (obránce Znojmo): „Musíme se z této špatné situace dostat jako tým. S jedním nebo dvěma výhrami může přijít obrat a postup tabulkou. Těším se na první zápas po návratu do Znojma."

Thomas Vallant (obránce Dornbirn): „Máme tento víkend před sebou dvě těžké zápasy ve Znojmě a Linzi. Musíme být 100% připraveni. Pečlivá defenzíva a nějaký ten gól, jen to je recept jak ukončit výsledkovou krizi."


PÁTEČNÍ PROGRAM
19:15 Moser Medical Graz99ers – Fehérvár AV19
19:15 EHC LIWEST Black Wings Linz – EC Villach SV
19:15 EC Red Bull Salzburg – Vienna Capitals
19:45 HC Bolzano Südtirol Alperia – KHL Medveščak Záhřeb

SOBOTNÍ PROGRAM
15:00 EC-Klagenfurt AC – HC TWK Innsbruck
17:30 EHC LIWEST Black Wings Linz – Dornbirn Bulldogsautor: Martin Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at, hcorli.cz