Nejnovější hokejové zprávy  • Hodně spokojený byl po výhře nad Spartou Praha jeden z klíčových hráčů Chomutova.


  • První extraligové vítězství má za sebou nadějný brankář. Jeho Třinec porazil...


  • I když patří mezi největší české extraligové talenty, v Liberci nehrál tolik, jak by...


  • Anglický rodák má za sebou skvělé zkušenosti, v mladém věku začíná dobývat český...


  • Před pár lety to byl velký talent a měl před sebou skvělou kariéru. Nyní působí v...


  • Brněnská Kometa přijde o svého brankáře číslo jedna, který bude chytat v KHL.

- Ahoj, extraligo! Nejvyšší česká soutěž je po repre pauze zpět

Třinec vs. Olomouc, FOTO © hcocelari.cz
 0 , 13.11.17 v kategorii: Aktuality
Hokejisté Olomouce a Třince se vrátí jako první k bitvám o extraligové body po reprezentační přestávce, jež byla vyhrazena turnaji Karjala. Ocelářům by alespoň dvoubodový zisk stačil k tomu, aby se minimálně do středy, kdy je na programu zbytek 21. kola, vyhoupli ze třetí příčky do čela tabulky před Plzeň a Brno.

Olomouc se stala prvním týmem v sezoně, který si odvezl vítězství z třineckého ledu. Teď se ale bude hrát na Hané, kde si Oceláři připsali tři nejtěsnější výhry v řadě.

"Věřím, že jsme během přestávky neztratili formu a budeme pokračovat ve výkonech, které nám přinesly plný bodový zisk proti Zlínu a Hradci. S přihlédnutím k vyrovnané tabulce body potřebujete pořád," uvedl kouč Zdeněk Venera.

Hanákům přestávka přinesla i pozitiva: uzdravili se Káňa, Holec a Jaroměřský, mimo hru zůstává už jen Dujsík. V týmu už není útočník Buc, který se dohodl na rozvázání smlouvy.

Třinec si v pauze zvýšil sebedůvěru postupem přes Malmö v Lize mistrů. V extralize znovu naskočí do série šesti venkovních zápasů, kterou už rozehrál před reprezentační přestávkou.

"Nemění to nic na tom, že do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Věřím, že jsme kvalitně připraveni, i když v poslední době trochu bojujeme s marodkou a uvidíme, jak to dáme dohromady. Ale třeba v Lize mistrů i kluci, co zaskakují, ukázali, že mají na to odehrát takhle těžké zápasy," řekl třinecký trenér Václav Varaďa. Oceláři mají na marodce dlouhodobě Petružálka, problémy mají i Martin Růžička, Roth, Krajíček a Hrňa.


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz