- Abdelkaderovi narostla křídla, hattrickem přispěl k výhře Red Wings

Abdelkader (8) oslavující gól se spoluhráči, FOTO © nhl.com
 0 , 10.10.15 v kategorii: Reviews
Mike Babcock se v noci z pátku na sobotu postavil proti svému bývalému klubu, když společně s Torontem Maple Leafs zavítal po Montrealu k dalšímu zápasu Originální šestky do Detroitu, kde v dresu Red Wings zazářili Justin Abdelkader a debutující mladíček Dylan Larkin. Abdelkader vstřelil hattrick a byl vyhlášen první hvězdou utkání, zatímco Larkin za gól a asistenci hvězdou druhou.
VIDEO REVIEW
Vstup do utkání vyšel skvěle domácím hokejistům Red Wings, kteří se již po minutě a čtvrt radovali z úvodního gólu, o který se postaral střelou do prázdné brány Justin Abdelkader poté, co v samotném úvodu utkání nevyužil slibnou příležitost Tomáš Tatar a ztroskotal po samostatném úniku po pravém křídle na Jonathanu Bernierovi. Joffrey Lupul za bránou zbytečně zahákoval právě Tomáše Tatara a následnou přesilovou hru mohl využít po šesti sekundách Johan Franzen, jehož střela se od stehna jednoho z hráčů Maple Leafs odrazila od pravé tyče k Justinu Abdelkaderovi, a ten ho z bezprostřední blízkosti dorazil do prázdné brány. Red Wings bleskově využili přesilovou hru a ujali se vedení.

Na brzký gól Red Wings mohl rychle odpověď Kadri, který předvedl těsně před brankovištěm nádhernou stahovačku a poté se snažil puk zasunout k levé tyči, jenže Jimmy Howard se skvěle roztáhl a v leže koncem pravého betonu jeho střelu zastavil. Rodiče, kteří se přišli podívat na výkon devatenáctiletého Dylana Larkina, viděli brzký gól a v čase 8:20 se mohli radovat z dalšího. Tentokrát ovšem o poznání více, protože v něm měl prsty jejich debutující syn Dylan Larkin, který přihrávkou z pravé strany našel mezi kruhy pro vhazování volného Justina Abdelkadera, a ten následně puk z otočky zamířil přesně k levé tyči. Druhou asistenci si při druhém gólu Red Wings mimochodem připsal Jakub Kindl.

Sedm minut před koncem první sirény si Toronto Maple Leafs vytvořilo obrovský tlak, který mohl vyústit gólem, jenže puk směřující za záda Jimmyho Howarda na brankové čáře u levé tyče odvrátil do bezpečí pozorný Kyle Quincey. V závěru první třetiny vytáhl ještě jeden zákrok Jonathan Bernier, po kterém se šestnáct sekund před závěrečnou sirénou dostal do menší potyčky Dion Phaneuf a Jonathan Ericsson, rukavice však nakonec k ledu nešly. Detroit Red Wings vedl po první třetině dvoubrankovým rozdílem, který 20 sekund po zahájení druhé třetiny rychle navýšil a donutil brankáře Jonathana Berniera po devíti zákrocích a třech inkasovaných gólech ze třinácti střel ke střídání. Zbytek utkání dochytal James Reimer.

Pouhých dvacet sekund po úvodním vhazování se ve druhé třetině prosadil Dylan Larkin a během svého debutu v NHL zaznamenal kromě premiérového bodu za asistenci také první gól. Henrik Zetterberg oslavující své 35. narozeniny si připsal druhou asistenci v zápase, když přes šířku kluziště přihrál doleva najíždějícímu Dylanu Larkinovi, který skvělou střelou na bližší levou tyč zamířil nad rameno Jamese Reimera a vymetl levý horní roh brány. Další parádní okamžik se odehrál v čase 23:54. Henrik Zetterberg vybojoval na modré čáře útočného pásma puk a rychle ho přihrál do jízdy Justinu Abdelkaderovi, který ho po samostatném úniku umístil skvělou střelou přesně mezi betony bezmocného Jamese Reimera, a zaznamenal svůj druhý hattrick v kariéře NHL.

Detroit Red Wings prožil skvělý vstup do obou dvou třetin a vzápětí mohl přidat další gól. Toronto Maple Leafs se dopustilo další zbytečné chyby na modré čáře, kterou tentokrát mohl potrestat Luke Glendening, který se pokusil zakončit samostatný únik blafákem do bekhendu, puk ale v rozhodující chvíli nedokázal poslat nad pravý beton Jamese Reimera. Na opačné straně ledové plochy mohl ve druhé polovině prostředního dějství alespoň vstřelit čestný úspěch Maple Leafs Winnig, jehož střela bekhendem a zády k bráně směřovala přesně mezi tři betony, jenže Jimmy Howard měl hokejku přitisknutou k ledu a jeho slibnou šanci zneškodnil. Zbytek utkání už žádný gól nenabídl a Red Wings se před domácím publikem v Joe Louis Areně mohl radovat z hladkého vítězství 4:0.

„Samozřejmě, že dosažení hattricku pro mě bylo výjimečným okamžikem, ale celkově jsme odehráli velmi dobrý zápas," prohlásil po zápase střelec tří gólů Justin Abdelkader. „Nechtěli jsme jim toho v úvodu utkání příliš dovolit a do zápasu jsme vlétli hned od začátku, čímž jsme udělali našim fanouškům radost." Po skončení utkání se samozřejmě nevyhnul rozhovoru ani mladíček Dylan Larkin, který během svého debutu v NHL zaznamenal gól a asistenci a byl po Justinu Abdelkaderovi vyhlášen druhou hvězdou utkání.„Je to neuvěřitelný pocit, prostě jsem do toho vlétl. Bylo to dost šílené. Po mém představení před zápasem jsem byl trochu nervózní a cítil zvláštní pocit, ale poté co jsme vstřelili první gól jsem se začal cítit v pohodě a myslím si, že poté se má hra zvedla,"prohlásil Dylan Larkin.

autor: Tomáš Reiner alias Reiny / hokejportal.cz