Tipsport extraliga - Třinecký útočník Růžička je litvínovským postrachem, v pátém zápase dal pátý gól
© bkboleslav.cz - Martin Růžička.
1
12.03. 21:45 -
Už třetí debakl si z třineckého ledu odvážejí v letošní sezoně hokejisté Litvínova po sobotní porážce 1:6 v pátém utkání čtvrtfinálové série play off. Předtím chemici na ledě Ocelářů prohráli 1:10 v základní části a 0:6 v prvním utkání čtvrtfinále.
Přitom v předchozích dvou utkáních série na domácím ledě dokázali černožlutí srovnat vývoj na 2:2 na zápasy a k pátému čtvrtfinálovému střetnutí upínali své naděje.
"Věřili jsme, že bychom mohli domácí zaskočit. Doma jsme si dokázali, že jsou k poražení a chtěli jsme hrát jako doma. Tedy hlavně dobře dozadu a zkoušet být nebezpeční v brejcích a v přesilovkách," tvrdil po utkání brankář Litvínova Martin Volke.
Jenže už v první třetině vzaly litvínovského plány za své. Nejprve gól po taktické chybě ve vlastním pásmu a poté po špatné rozehrávce obránce Guly. A Litvínov do konce zápasu udělal při vlastní rozehrávce celkem tři chyby, které Třinec trestal gólem. Navíc chemici nebyli v těch chvílích nějak výrazně napadaní.
"Tolik chyb nemůžeme dělat, sami se porážíme. Dneska to fakt nešlo, přitom jsme před zápasem hodně věřili, že nám tady konečně jeden zápas vyjde," litoval Volke.
Severočechy čekala smutná cesta přes celou republiku, o den později se vydá stejným směrem i Třinec a bude chtít rozhodnout o postupu do semifinále. "My se ale musíme zase zkoncentrovat, abychom podali takový výkon, jaký v předchozích dvou domácích zápasech," nabádá Volke, kterého trenéři v sobotu na poslední třetinu vystřídali.
Oceláři chtějí v Litvínově proměnit už první možnost k postupu mezi nejlepší čtyři týmy. "Snad nám to vyjde, v těch dvou zápasech jsme v Litvínově nepodali úplně ten nejlepší výkon, teď nám to snad vyjde," přeje si nejproduktivnější hráč play off (5+4) Martin Růžička.
V sobotu nejdříve dva góly krásně připravil a na začátku třetí třetiny překonal střídajícího Jaroslava Hübla. "Daří se nám dávat góly. A jestli to jsem já, nebo někdo jiný, to opravdu moc neřeším. I když jsem za takový bonus navíc k výhře určitě rád," nezastírá mistr světa z loňského roku, který se lepší každou sezonou.
"Dneska jsme nebyli po dvou prohrách úplně v jednoduché situaci, kdyby tam Litvínovu něco ze začátku padlo, mohl to být pořádně těžký zápas. Ale už v první třetině jsme udělali k výhře velký krok," všiml si Růžička.
Kam dál?
Jaroslav Pazdera / MediaFax
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Zdravím.
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Zápas dám dnes zdarma.
info zde:
http://tanse.bloger.cz/
-
Stanley Cup: neprůstřelný Smith a...
Jak utéct hrobníkovi z lopaty předvedli hráči Phoenixu. Kojoti nastupovali ke čtvrtému utkání finálového série Západní... -
MS 2012: Slováci byli oceněni, Laco...
Výkony slovenského týmu, který svou cestu šampionátem zakončil ziskem stříbrných medailí, byly zohledněny. Direktoriát... -
MS 2012: Rusové se vrací na...
Posledním zápasem na turnaji skončilo mistrovství světa v... -
Washington se zabývá budoucností...
Washington Capitals opět plní stránky zámořských médií, po překvapivém odchodu kouče Dalea Huntera zpět k rodině... -
MS 2012: HOTOVO! Češi ustáli...
Česká reprezentace své poslední vystoupení na šampionátu zvládla! V dramatické bitvě zdolala i díky vynikajícímu... -
MS V HOKEJI 2012: Česká reprezentace...
Čeští hokejisté sehrají základní skupinu mistrovství světa ve Švédsku a Finsku v roce 2013 nakonec nikoli v Helsinkách, jak... -
MS 2012: Češi chtějí zklamání...
AKTUALIZOVÁNO v 14:20: Český národní tým po včerejší
© 2006 - 2012 Montalo Invest s.r.o.
Tipsport Extraliga, 1. Liga, Slovensko, Reprezentace, SM Liga, Elitserien, MS 2012, KHL, NHL, DEL, EBEL, European Trophy, Euro Hockey Tour, Hokej, Tipovačka, Video, Soutěž





















