Zpět na » » Vše při starém, prolínací soutěž nebude!

- Vše při starém, prolínací soutěž nebude!

Článek
Vše při starém, prolínací soutěž nebude! © Jaroslav Herza / HokejPortal.cz - Karlovy Vary vs. Mladá Boleslav

2

Líbilo se

27.06. 19:22 - NEPŘEHLÉDNĚTE

Měla to být převratná novinka. Měl to být krok kupředu, k zatraktivnění boje o účast v extralize. Český svaz ledního hokeje koncem dubna přišel s návrhem prolínací soutěže, jíž včera delegáti svazu zavrhli. I v novém ročníku tak bude na pořadu dne play-out a baráž.

Jak nečekaně a rychle změna vznikla, tak rychle z ní také sešlo! Řeč je o novém modelu sestupů a postupů mezi jednotlivými soutěžemi. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) koncem dubna přišel s revoluční novinkou, po níž někteří činovníci hokeje volali již delší dobu. O vzniku prolínací soutěže jsme Vás informovali i my v našem článku, ovšem vše bude jinak. Přesněji řečeno při starém!

Svaz navrhnul prolínací soutěž po vzoru švédských soutěží. Systém je jednoduchý: o vyšší soutěž mely hrát dva nejhorší celky extraligy a dva nejlepší týmy 1. ligy. Ty by byly seřazeny do tabulky, hrálo by se čtyřkolově každý s každým. Dva nejhorší týmy by šly do nižší soutěže, dva nejlepší do soutěže vyšší. V extralize nebyla vyřešena jedna věc: hrát či nehrát otravné play-out?

Řešit se to nemusí, na zasedání delegátů ČSLH byl návrh zamítnut. Všechny hlasující k romu vyzval prezident APK (Asociace profesionálních klubů) Ctibor Jech. Ten klubům 1. ligy pohrozil, že v případě podpoření prolínací soutěže budou chtít extraligové celky zaplatit hráče hostující o patro níže. A protože ti hráči mnohdy v klubech 1. ligy hrají důležitou roli, pro zrušení návrhu bylo 32 z 57 hlasujících delegátů.

Ctibor Jech současný model, baráž mezi vítězem 1.ligy a posledním týmem extraligy, označil za dostačující a konkurenceschopný. I v příští sezóně tak bude na programu neoblíbené měření sil po základní části čtyř nejhorších týmů mezi sebou. Následovat bude boj o holý život mezi hokejovou elitou.

Kam dál?

Tomáš Kapr / HokejPortal.cz

Linkuj si! Jagg.cz Del.icio.us Top články Digg.com Facebook.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
1997Kim - 16.07. 03:13 Odpovědět

stačí

1997Kim
1997Kim - 16.07. 03:13 Odpovědět

NO ale pořád to ještě staší!!!!!

1997Kim
dudme - 29.06. 20:01 Odpovědět

krok zpátky!!!!!

dudme
Reklama
Reklama
Hokejportal.cz
Nejnovější články